Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#35011
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postjully1994, on 21 august 2014 - 13:03, said:

Am precizat că doar cele care au program comun și pe SD și pe HD cum e Pro TV. Iar decodorul Kaon e în custodie ca Humaxul SD, are mufe RCA și se poate cupla și la TV CRT (deci nu-ți trebuie TV HD să funcționeze).
Peste jumatate din abonati au inca televizoare clasice desi s-ar economisi mult daca s-ar taia versiunile sd

View Postmediasettv, on 21 august 2014 - 13:53, said:

353 canale tv!Ai avut ceva de lucru?!Bravo!

Mda, a durat ceva. Am primit si ajutor de aici la unele posturi ca doar siturile oficiale nu corespund niciodata 100% Posted Image

Edited by Kalman2007, 21 August 2014 - 16:15.


#35012
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

View PostAly25, on 21 august 2014 - 15:26, said:

mai dureaza mult pana la intrarea lor in grila,maine incepe etapa 5,unde vedem meciurile din liga 1 digi helper?
Pe internet !

#35013
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Referitor la raspunsul tipizat dat de cei de la rcs&rds in digi-care: "Stimate Abonat,
Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje de opinie prin care se determina preferintele abonatilor.
Va multumim ca ne-ati comunicat preferintele dumneavoastra si va dorim o zi cat mai placuta!", cati dintre voi a-ti participat la acest sondaj de opinie creat de ei?Eu nu am auzit pe nimeni in jurul meu sa fi participat la un astfel de sondaj.

#35014
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
E dezolant să vezi oameni care pot să vadă CL, Europa League, Campionatul Spaniei, Italiei și Franței, Campionatul Germaniei și Angliei, și ei vor să vadă Chiajna - Viitorul, sau Botoșani cu Asa Tg Mureș.

#35015
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Nu cred ca asta vor sa vada oamenii, ci meciurile Stelei in principal, ale lui Dinamo, Rapidului, Petrolului. Nu mai dati ca exemple meciuri d-astea, ca nu cred ca tu in Spania te uiti la Granada-Deportivo, Eibar-R. Sociedad sau Levante-Villarreal, in Italia la Atalanta-Verona sau Sassuolo-Cagliari. Eu vreau sa vad Steaua, altul pe Dinamo, altul pe Rapid etc. Asa si in Spania, ma uit le meciurile Realului, in special, si nici macar la astea la toate, cam 50% si la derby-uri, gen Barca-Atletico dar nu tin mortis. Daca joaca Steaua la acceasi ora pentru mine are prioritate. In talia ma uit doar la Juve, si tot asa. Recunosc ca din campionatul Angliei urmaresc sau sunt de urmarit cele mai multe meciuri, poate doar vreo 10% dintre meciurile din Premier League sunt neatractive. Asa ca s-o lasam mai moale cu replicile astea de meciuri. Daca mia-r activa Look Tv doar cat joaca Steaua nu m-ar deranja, asa ca sa nu mai exageram. Pana atunci sa traiasca netul.

#35016
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Nu vad niciun impediment ca si digi sa se inteleaga cu look astia,pana la urma nu-i obligat consumatorul sa se aboneze,atat costa posturile si gata,trebuie sa-ti schimbi providerul pentru un meci sau sa mai platesti inca un provider daca vrei sa vezi liga1,spatiu pe cablu exista destul

#35017
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postguest36, on 21 august 2014 - 22:01, said:

Nu vad niciun impediment ca si digi sa se inteleaga cu look astia (...)
Numa' unu' singur: banii...

#35018
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postrazvan1983, on 21 august 2014 - 21:39, said:

Nu cred ca asta vor sa vada oamenii, ci meciurile Stelei in principal, ale lui Dinamo, Rapidului, Petrolului. Nu mai dati ca exemple meciuri d-astea, ca nu cred ca tu in Spania te uiti la Granada-Deportivo, Eibar-R. Sociedad sau Levante-Villarreal, in Italia la Atalanta-Verona sau Sassuolo-Cagliari. Eu vreau sa vad Steaua, altul pe Dinamo, altul pe Rapid etc. Asa si in Spania, ma uit le meciurile Realului, in special, si nici macar la astea la toate, cam 50% si la derby-uri, gen Barca-Atletico dar nu tin mortis. Daca joaca Steaua la acceasi ora pentru mine are prioritate. In talia ma uit doar la Juve, si tot asa. Recunosc ca din campionatul Angliei urmaresc sau sunt de urmarit cele mai multe meciuri, poate doar vreo 10% dintre meciurile din Premier League sunt neatractive. Asa ca s-o lasam mai moale cu replicile astea de meciuri. Daca mia-r activa Look Tv doar cat joaca Steaua nu m-ar deranja, asa ca sa nu mai exageram. Pana atunci sa traiasca netul.
Steaua care vinde pe bandă rulantă, Dinamo care e în insolvență și-ar vinde și copiii de mingi dacă ar putea, și Rapid care e la fel ca Dinamo în insolvență. Astea sunt echipele pe care le preferi tu, și pentru care ai plăti să le vezi, în detrimentul unora care chiar joacă fotbal. N-am ce să mai zic, e trist. E trist ca cineva care are de ales între fotbal pe bune și mizeria de la noi, alege mizeria de la noi.

#35019
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Despre fotbal puteti discuta pe topicul dedicat.

#35020
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 10.07.2009

View Postzetuc, on 21 august 2014 - 23:06, said:

Steaua care vinde pe bandă rulantă, Dinamo care e în insolvență și-ar vinde și copiii de mingi dacă ar putea, și Rapid care e la fel ca Dinamo în insolvență. Astea sunt echipele pe care le preferi tu, și pentru care ai plăti să le vezi, în detrimentul unora care chiar joacă fotbal. N-am ce să mai zic, e trist. E trist ca cineva care are de ales între fotbal pe bune și mizeria de la noi, alege mizeria de la noi.
Este optiunea fiecarui om sa vizioneze ce doreste, nu esti tu in masura sa decizi ce este mizerie, gunoi etc. In plus peste tot se plateste per pachet-optiune, psibil orange sa fie altfel, nu cred ca Rcs sa mareasca abonamentul pt. Look. Eu prefer un meci Dinamo-Rapid in detrimentul Barcelona-Oviedo, de exemplu este optiunea mea si vreau sa o pot avea, cu plata ori gratis...

#35021
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postjully1994, on 21 august 2014 - 13:03, said:

Am precizat că doar cele care au program comun și pe SD și pe HD cum e Pro TV. Iar decodorul Kaon e în custodie ca Humaxul SD, are mufe RCA și se poate cupla și la TV CRT (deci nu-ți trebuie TV HD să funcționeze).

Bun !
Să luăm varianta în care ai în custodie un Humax SD, îmi spui tu mie ce ai zice dacă rcs/rds ar difuza doar varianta HD a canalelor proprii, că tot au același program și nu are rost să fie transmise de 2 ori așa cum zici tu ???
Dacă tu crezi că o firmă de CATV o sa cumpere doar stb-uri HD, (care sunt mai scumpe) dacă clientul are nevoie doar de un stb SD (care este mai ieftin) doar ca să elibereze câteva frecvențe pe cablu te înșeli !!!

#35022
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,957
  • Înscris: 24.04.2013

View Postcarceanu, on 22 august 2014 - 00:24, said:

…In plus peste tot se plateste per pachet-optiune, psibil orange sa fie altfel, nu cred ca Rcs sa mareasca abonamentul pt. Look. …
Nu pare a fi 100% asa.

Din cate am inteles UPC a marit pretul la pachetul de baza cu 3 lei, ce-i drept spunand ca e din alte motive gen taxa de stalp si imbunatatiri anterioare, dar miroase rau a Look-ul bagat in baza. Poate asta a fost un compromis intre a baga toate Look-urile in baza (si sa plateasca toate lumea) si a face pachet complet separat pentru ele. Sper ca RDS sa nu umble la pretul pachetului principal cu ocazia asta, indiferent de pretext, eu unul nu as da nici 3 bani pe Look-uri daramite 3 lei.

#35023
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Noutăţi:

- A.X.N. White C.E., A.X.N. Black C.E. şi Paramount Channel RO. & HU. au scăpat de Dual;
- Cele două A.X.N.-uri nu mai apar cu Subtitrare Dublată pe S.T.B.-ul H.D..

#35024
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

View Postguest36, on 21 august 2014 - 22:01, said:

Nu vad niciun impediment ca si digi sa se inteleaga cu look astia,pana la urma nu-i obligat consumatorul sa se aboneze,atat costa posturile si gata,trebuie sa-ti schimbi providerul pentru un meci sau sa mai platesti inca un provider daca vrei sa vezi liga1,spatiu pe cablu exista destul

View Postcrislacor, on 21 august 2014 - 22:27, said:

Numa' unu' singur: banii...

se spune ca mai este un impediment, un conflict intre Ţesari şi Paskani (habar n-am cum se scriu numele lor in ungureste).

#35025
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Macar de ar mai baga bani Paszkany la CFR-ul ala, din profitul de la look, ca echipa e praf si pulbere :(

#35026
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013
Nu peste tot se plateste separat pentru Look Tv. La Orange canalele Look Tv HD si Look Plus HD sunt in toate abonamentele fara costuri suplimentare.

#35027
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostCrristynel, on 22 august 2014 - 17:07, said:

Nu peste tot se plateste separat pentru Look Tv. La Orange canalele Look Tv HD si Look Plus HD sunt in toate abonamentele fara costuri suplimentare.
E doar temporar.

#35028
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Zetuc, tu esti unul care se uita la fotbal cand n-are vreun film la tv. Asa ca nici n-am ce sa-ti raspund. E trist ce gandesti tu. Daca nu esti suporter al vreunei echipe de la noi nu mai vorbi. Nu ai cum sa intelegi. Tu privesti fotbalul ca pe un film, eu mai patimas. Asa ca lasa-ma. Plus ca dau banii pe ce vreau eu.

Edited by razvan1983, 22 August 2014 - 17:55.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate