Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Caini care latra super-enervant sub geam

- - - - -
  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#37
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Elena2k, on Jul 10 2005, 03:04, said:

:samui:  :crying: hai sa nu dam in alta  extrema. Cum poti sa fi asa crud ? :cursing:
Si eu am probleme cu cainii dar nu pot lua  viata cuiva pentru simplu fapt ca e stresant. Nu sunt in masura sa fac pe Dumnezeu cine ramane in viata si cine nu.
Exista si alta solutie, nu sa omori si ai rezolvat problema

P.S. - imi e frica de tine :notangel:

<{POST_SNAPBACK}>

Se vede treaba ca nu te-a muscat nici un caine niciodata. Pe mine m-a muscat. Eram pe motocicleta si m-a apucat o javra de picior de am si acum cicatrice, dupa zece ani. Stiai ca muscatura de caine lasa cicatrice pe viata?
Spre javra aia care m-a muscat nici macar nu m-am uitat inainte sa ma muste FARA MOTIV. De atunci, urasc toti cainii vagabonzi. Inainte de asta le aruncam oase de la balcon.
Ii ucid exact asa cum ma musca ei cand sunt pe motocicleta (sau bicicleta): cu placere si fara regrete.

Edited by un_oarecare, 10 July 2005 - 03:17.


#38
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
Sau propus idei chiar sub o forma haioasa totul depinde  de el.
Am zis si repet ar putea sa vorbeasca cu restul locatarilor sa ii mute in alta parte , si daca ar putea sa le faca o cusca (nu de lux) intr-un loc  unde sa nu ii deranjeze ar fi perfect.
Daca nu sa sune si sa ii ia hingheri.
Sunt sigura ca exista si alte variante.  :kisstogether:

#39
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

un_oarecare, on Jul 10 2005, 03:17, said:

Ii ucid exact asa cum ma musca ei cand sunt pe motocicleta (sau bicicleta): cu placere si fara regrete.

<{POST_SNAPBACK}>

GLUMESTI cred :crybaby:

si eu am fost muscata de caine si nu o singura data , am facut si injectii in burta ..deci stiu cum e , dar asta nu e motiv sa bagam toti cainii  in aceasi oala.
Ei nu pot ratioana in stilul nostru , nu au creierul atat de dezvoltat incat sa faca acest lucru.  -_-  Oricum asta nu iti da motiv sa actionezi asa ? Placere si  fara regrete  - TU NU AI NIMIC SFANT IN TINE ? :huh:

Edited by Elena2k, 10 July 2005 - 03:31.


#40
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Elena2k, on Jul 10 2005, 03:30, said:

si eu am fost muscata de caine si nu o singura data , am facut si injectii in burta ..deci stiu cum e

<{POST_SNAPBACK}>

Nu te cred ca ai fost muscata de caini vagabonzi care s-au repezit spre tine de la douazeci de metri fara sa-i bagi in seama! Esti o ipocrita.

#41
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

un_oarecare, on Jul 10 2005, 03:37, said:

Nu te cred ca ai fost muscata de caini vagabonzi care s-au repezit spre tine de la douazeci de metri fara sa-i bagi in seama! Esti o ipocrita.

<{POST_SNAPBACK}>

Cum poti TU  sa judeci un om pe care nici nu il cunosti  si sa il etichetezi?  :w00t:
Iti inteleg teama pentru cainii dar asta nu e motiv sa omori (cu placere si fara regrete)Sa judeci si cu atat mai mult sa ii poti eticheta persoane care nu le cunosti sau vazut.


P.S. sper ca nu vrei sa ma omori si pe mine  :worthy:
ma repet : AI CEVA SFANT IN TINE ?

Edited by Elena2k, 10 July 2005 - 04:07.


#42
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Elena2k, on Jul 10 2005, 04:05, said:

Cum poti TU  sa judeci un om pe care nici nu il cunosti  si sa il etichetezi?  :w00t:
Iti inteleg teama pentru cainii dar asta nu e motiv sa omori (cu placere si fara regrete)Sa judeci si cu atat mai mult sa ii poti eticheta persoane care nu le cunosti sau vazut.
P.S. sper ca nu vrei sa ma omori si pe mine  :worthy:
ma repet : AI CEVA SFANT IN TINE ?

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: "Teama"? Nu mi-a fost niciodata "teama" de caini. In schimb, mi-e teama de injectia antitetanos  :deadtongue: care ma doare ingrozitor intotdeauna. Antirabicul nu doare, cum nu doare cine stie ce nici muscatura. Dar n-am chef sa am pe corpul meu divin  :naughty: (astept provincia cu atacuri B) ) urme de muscaturi de caine.

Edited by un_oarecare, 10 July 2005 - 10:02.


#43
mefes

mefes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.02.2005

puricele, on Jul 9 2005, 23:22, said:

Cum scap de niste caini care latra, scheaua, mormaie toata noaptea ? Ma enerveaza cumplit. Ceva sugestii ? As fi dispus sa si platesc (nu prea mult) un hitman sa ma scape de ei. Nici nu stiu unde sint exact, doar ca se aud. Pe autoritati ii doare in fund. Ei cu stransul cainilor sint doar asa o lozinca, sa sune bine, dar de facut ceva, ciu-ciu.

<{POST_SNAPBACK}>


   NU poti scapa de caini!
Am aceeasi problema... la mine in camera ma termopan, dar daca vreau sa dorm cu gemul "putin crapat" nu pot :) ... Am cautat pe cineva sa platesc ca sa ii omoare doar plateam o recompensa "babana" 200mii/capu' :) avand in verede ca erau 3 patrupede tipul se face cu 600mii :)... Pana la urma am gasit pe cineva da cucu ca s-a chinuit o saptamina si s-a lasat pagubas.
   Concluzie: De caine NU poti scapa deoarece ii cel mai bun prieten al omului!  :kisstogether:

Edited by mefes, 10 July 2005 - 10:11.


#44
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

mefes, on Jul 10 2005, 10:10, said:

   Concluzie: De caine NU poti scapa deoarece ii cel mai bun prieten al omului!  :kisstogether:

<{POST_SNAPBACK}>

Cainele, poate! Javrele fara stapan care se reped la picioare cand esti pe doua roti, nu!

#45
invisible

invisible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 06.07.2005

un_oarecare, on Jul 10 2005, 03:17, said:

Se vede treaba ca nu te-a muscat nici un caine niciodata. Pe mine m-a muscat. Eram pe motocicleta si m-a apucat o javra de picior de am si acum cicatrice, dupa zece ani. Stiai ca muscatura de caine lasa cicatrice pe viata?
Spre javra aia care m-a muscat nici macar nu m-am uitat inainte sa ma muste FARA MOTIV. De atunci, urasc toti cainii vagabonzi. Inainte de asta le aruncam oase de la balcon.
Ii ucid exact asa cum ma musca ei cand sunt pe motocicleta (sau bicicleta): cu placere si fara regrete.

<{POST_SNAPBACK}>


nu tre' s-o iei personal,cainiui se reped la biciclete si motociclete.si eu am motoccleta si am aceeasi problema in spatele blocului.asa se reped ei,fara motiv,chiar si la rotile masinilor si ale carutelor

#46
mefes

mefes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.02.2005

un_oarecare, on Jul 10 2005, 10:12, said:

Cainele, poate! Javrele fara stapan care se reped la picioare cand esti pe doua roti, nu!

<{POST_SNAPBACK}>



Cel pe care l-am platit a fost muscat de cainele pe care trebuia sa il omoare. :)

De javre sa spunem ca mai poti scapa, dar ce te faci cu "iubitorii de javre" care sunt si ei niste javre fara minte. Nu vezi ca si Constantiniu canta "iubiti si cainii vagabonzi" o fi si el un vagabond ?

Edited by mefes, 10 July 2005 - 10:32.


#47
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

un_oarecare, on Jul 10 2005, 10:01, said:

:lol: "Teama"? Nu mi-a fost niciodata "teama" de caini. In schimb, mi-e teama de injectia antitetanos  :deadtongue: care ma doare ingrozitor intotdeauna. Antirabicul nu doare, cum nu doare cine stie ce nici muscatura. Dar n-am chef sa am pe corpul meu divin  :naughty: (astept provincia cu atacuri B) ) urme de muscaturi de caine.

<{POST_SNAPBACK}>

Si tot nu iti da dreptul sa ma jignesti :( .Nu e frumos sa jignesti o femeie :(
Daca tu nu crezi  ca stiu ce inseamna o muscatura sau  sa faci injectii nu trebuia sa imi zici asa.
Mai dezamagit  :(  -stiam ca esti o persoana dificila dar nu credeam ca mergi asa departe

#48
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Al doilea dispozitiv de aici nu e bun?

Tzepi, on Jul 10 2005, 01:12, said:

un vecin de-al meu are o gasca si in fiecare dimineatza la 7 AM aia macane...cum o rezolv?
In cazul tau, pentru ca stii "proprietarul", poti folosi urmatoarea tactica  :coolspeak:

Edited by don_dannielo, 10 July 2005 - 12:40.


#49
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
:P  Misto ideie. Imi place cea cu aparatul  :peacefingers:
:kisstogether:

#50
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Da, dar aparatul are efect asupra tuturor cainilor din raza de actiune, inclusiv ai vecinilor  :naughty: .
Dar ce conteaza, dupa cum zicea cineva mai sus: Linistea ta - PRICELESS

Edited by don_dannielo, 10 July 2005 - 12:54.


#51
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Cea mai umana , mai ieftina si mai eficienta metoda de a-i opri din facut galagie este sa arunci o punga cu apa in directia lor (desigur nu in ei , sa cada undeva pe asfalt ca la impact sa faca galagie) , iar cainii se vor speria si vei avea parte de liniste si de pace sufleteasca (spre deosebire de alti "criminali" care sper sa fie blestemati toata viata din cauza ca au omorat niste fiinte nevinovate).

#52
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003

Elena2k, on Jul 10 2005, 03:04, said:

:samui:  :crying: hai sa nu dam in alta  extrema. Cum poti sa fi asa crud ? :cursing:
Si eu am probleme cu cainii dar nu pot lua  viata cuiva pentru simplu fapt ca e stresant. Nu sunt in masura sa fac pe Dumnezeu cine ramane in viata si cine nu.
Exista si alta solutie, nu sa omori si ai rezolvat problema

P.S. - imi e frica de tine :notangel:

<{POST_SNAPBACK}>


Pai daca alte metode nu dau rezultat, ce-ai vrea sa faca omu? sa le dea si papa?
Aici nu s-a pus problema ca cineva face pe Dumnezeu... s-a pus problema javrelor ce latra sub geamu' omului...

Elena2k, on Jul 10 2005, 03:19, said:

Sau propus idei chiar sub o forma haioasa totul depinde  de el.
Am zis si repet ar putea sa vorbeasca cu restul locatarilor sa ii mute in alta parte , si daca ar putea sa le faca o cusca (nu de lux) intr-un loc  unde sa nu ii deranjeze ar fi perfect.
Daca nu sa sune si sa ii ia hingheri.
Sunt sigura ca exista si alte variante.  :kisstogether:

<{POST_SNAPBACK}>

Asa crezi tu ca se va rezolva... si la noi a fost aceeasi problema... si niste "iubitori de javre", oameni "milosi" si cu credinta in Dumnezeu... au luat cainii de pe langa bloc si i-au dus la vreo 10km de oras... si ce sa vezi... dupa cateva zile s-au intors... Au facut chestia asta degeaba de mai multe ori.... singura solutie a fost eutanasierea, pardon otravirea  :death:

#53
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

Alinux, on Jul 10 2005, 13:39, said:

Pai daca alte metode nu dau rezultat, ce-ai vrea sa faca omu? sa le dea si papa?
Aici nu s-a pus problema ca cineva face pe Dumnezeu... s-a pus problema javrelor ce latra sub geamu' omului...
Asa crezi tu ca se va rezolva... si la noi a fost aceeasi problema... si niste "iubitori de javre", oameni "milosi" si cu credinta in Dumnezeu... au luat cainii de pe langa bloc si i-au dus la vreo 10km de oras... si ce sa vezi... dupa cateva zile s-au intors... Au facut chestia asta degeaba de mai multe ori.... singura solutie a fost eutanasierea, pardon otravirea  :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Stiu si eu ce problema s-a pus .......dar sa ajungi la o varianta de acest gen, nu mi sa pare uman deloc.   Sunt  persoane angajate sa se ocupe de aceasta problema.
Eu nu as putea sa omor  un animal,  oricat rau a facut.  Am stat cu frica javrelor foarte mult timp si ocoleam  foarte mult cand stiam ca  sunt intr-o anumita zona.
Sti vorba : THIS IS THE FUCKING  LIFE AND YOU CAN"T RUN.


P.S. tot mentin ideia cu  sunt si alte variante...........iar ultima cu hingheri e cea mai buna(stiu ei ce sa faca). La mine in cartier cainii sunt castrati.

#54
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Incearca cu apa fiarta pe ei cand latra.. poate le trece  :naughty:
Cel mai simplu -> chemi un amic cu un pitbull, rotwiller sau alt caine de lupta.. si bagi pariuri... 7 caini versus un pitbull... asa iti iei si bani de termopane si scapi de caini  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate