Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

modulatoarele fm

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
edison21

edison21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.09.2009
salutari.  am un casetofon vechi prin casa, si de la o vreme cd-player-ul a inceput sa sara la unele melodii- asa ca m-am gandit sa cumpar un modulator fm, sa-l conectez la mp3 player-ul meu portabil, si sa folosesc casetofonul pe post de boxe active wireless :D singura problema e ca am citit undeva ca aceste modulatoare(cel putin cele pentru masina) transmit muzica cu zgomot de fond, ceea ce n-ar fi prea placut. a incercat cineva experimentul asta acasa?

Attached Files


Edited by edison21, 10 May 2010 - 00:05.


#2
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Casetofonul nu are vreo mufa de input ? Ca sa folosesti mp3 player-ul ca sursa, conectat printr-un jack tata-tata ?

#3
edison21

edison21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.09.2009

View Postmotanu44, on 10th May 2010, 02:22, said:

Casetofonul nu are vreo mufa de input ? Ca sa folosesti mp3 player-ul ca sursa, conectat printr-un jack tata-tata ?


he he, era bine daca avea.  am mai gasit pe internet cateva tutoriale in care ti se explica cum sa-ti faci singur un line-in, folosind firele de la deck, dar se pare ca nici operatia asta nu are sanse de reusita 100%. in plus, nu-mi dau seama cum se desasambleaza dracia aia. dupa ce ii scot toate suruburile, inca mai sunt vreo 2 pe interior, si nu stiu cum sa ajung la ele. e vorba de un panasonic RX ES23.

Attached Files


Edited by edison21, 10 May 2010 - 07:41.


#4
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pacat de cass-ul ala sa bagi asemenea semnal radio in el, mai degraba iei ceva semanator http://www.okazii.ro...LEFON-IPOD.html - sunt sigur ca gasesti si la tine in zona. Ca sa fii sigur ca nu dai banii aiurea, iei cass-ul in geanta si ii faci proba direct la magazin. Eu am avut un Vivanco- am dat 60 de lei pe acel adaptor- insa se auzea PERFECT semnalul produs de un cd-player si bagat in cass-ul masinii (un sony 4x20w si mai apoi un daewoo 4x10w).

#5
edison21

edison21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.09.2009
casetofonul e full digital- sistemul se prinde ca nu e o caseta acolo si-i da "eject" dupa 2 secunde :)

#6
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pariu ca nu?
Ai niste mecanisme inauntru (cel putin la vivanco aveam) care simuleaza efortul de a trage banda. Aveam cass-urile cu auto-reverse si merge la fix.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate