Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Orange retrage planul tarifar "Prepay Music"

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Foarte urat din partea lor. M-am uitat la planul My Time si nu m-a impresionat cu nimic. Sunt curios in ce consta acel "plan special". Si inca o chestie : http://orangemusic.ro/yourfreesms.html primeai 3 mesaje nationale gratuite pe zi (de pe internet) daca erai in planul tarifar Music - nu stiu cati ati folosit acest bonus. Oare se va pastra?

#20
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

 dan2002sv, on 3rd May 2010, 22:05, said:

Bravo Orange. Incepe foamea si la ei.

A început de mult, şi la toţi operatorii. S-a terminat epoca de aur, se revine la oferte strînse de gît. Obişnuiţi-vă cu gîndul. Or să dispară şi or să se reducă (unde nu s-a întîmplat deja) bonusurile, subvenţiile la telefoane, punctele de loialitate, reportarea minutelor şamd.

#21
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008

 Pandu, on 4th May 2010, 16:37, said:

Eu am primit sms:

***
Din 1.06 planul Music nu va mai fi disponibil.Pana atunci, iti  
recomandam sa alegi MyTime sau un alt plan tarifar prin apel gratuit  
la *100#. Daca nu ai ales, de la 1.06 vei beneficia automat de un plan  
special. Iar cu orice plan ai bonus 300SMS nat+ 5MB pt internet la  
reincarcarea de 7EUR, timp de 6 luni.www.orange.ro

***

Deci cele 300 sms nationale ramane.....

Am sunat sa-i intreb si mi-au spus urmatoarele lucruri:

1. Cele 300 de sms-uri si 5 MB trafic internet se vor mai acorda tuturor utilizatorilor MyMusic care trec pe alt plan pana pana pe 1 iunie, acest beneficiu pastrandu-se pana la sfarsitul anuluil;
2. Trecerea pe un alt plan de pe MyMusic pana pe 1 iunie este gratuita (deasemenea am constantat fervoarea cu care mi se recomanda trecerea pe alt plan pana pe 1 iunie fara sa mai astept planul specific de catre operatoarea cu care am vorbit, dar poate e doar o chestie personala a operatoarei respective ci nu neaparat politica Orange);
3. Planul "specific" nu este definit de catre Orange dar va fi facut public pana pe 1 iunie si va inlocui planul MyMusic.

Edited by Julien25, 05 May 2010 - 11:11.


#22
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 Julien25, on 5th May 2010, 12:05, said:

Am sunat sa-i intreb si mi-au spus urmatoarele lucruri:

1. Cele 300 de sms-uri si 5 MB trafic internet se vor mai acorda tuturor utilizatorilor MyMusic care trec pe alt plan pana pana pe 1 iunie, acest beneficiu pastrandu-se pana la sfarsitul anuluil;
2. Trecerea pe un alt plan de pe MyMusic pana pe 1 iunie este gratuita (deasemenea am constantat fervoarea cu care mi se recomanda trecerea pe alt plan pana pe 1 iunie fara sa mai astept planul specific de catre operatoarea cu care am vorbit, dar poate e doar o chestie personala a operatoarei respective ci nu neaparat politica Orange);
3. Planul "specific" nu este definit de catre Orange dar va fi facut public pana pe 1 iunie si va inlocui planul MyMusic.
Daca tot vor acorda beneficiile planului MyMusic pana la sfarsitul anului, nu vad niciun motiv sa trec eu pe alt plan tarifar, fie si gratis.
Sunt sigur ca noul plan tarifar va avea ceva "interesant", motiv pentru care nici n-au scos un cuvant despre el.
Apoi daca trec acum la "MyTime" si apoi vreau planul tarifar "special", o sa ma taxeze cu 1,5 euro (principalul lor scop din toata afacerea asta).
Asa ca eu ma risc sa raman pe My Music in continuare...

#23
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Nu are niciun rost sa ne grabim sa trecem pe un alt plan ! Se poate ca noul plan "special" sa fie interesant, si poate ca va fi rezervat doar celor care au ramas pe My Music (si ne va fi selectabil si de ceilalti clienti, sau de cei care au migrat).
Asa ca cel mai cuminte este sa asteptam pe la sfârsitul lunii sa vedem care sunt detaliile despre acest nou plan, si daca nu este nimic de el atunci migram pe unul din astea clasice.

#24
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008
Sunt de acord cu voi insa operatoarea a mentionat ca beneficiile planului sunt valabile doar pentru alte planuri mai putin cel "special" despre care momentan nu sunt informatii.

Edited by Julien25, 05 May 2010 - 13:04.


#25
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
OK, însa probabil vom avea timp (câteva zile la sfârsitul lunii) pentru a vedea care este noul lor plan "special", si daca nu este interesant sa trecem atunci imediat la unul din planurile vechi.

#26
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Cred, ca noul ´´plan special´´ va fi asemanator cu planul tarifar Simplu de la Vodafone. Sunt destul de asemanatoare planurile tarifare a celor doi concurenti!

#27
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, acum realizez ca planul tarifar Unic din oferta precedenta nu a mai fost reluat.
Era echivalentu Simplu-lui de la VDF...

#28
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Posibile beneficii la ´´planul special´´:
-tarif unic pentru apeluri către alte destinaţii naţionale mobile şi fixe, la orice oră;
-un numar favorit (Daca ai planul tarifar Start sau Music, iti poti alege un numar favorit din orice retea nationala. Apelurile catre numarul favorit se vor taxa cu 8 centi/minut, indiferent de ora);
-cel mai mic tarif pentru mesajele scrise naţionale -probabil.

Edited by cocor, 05 May 2010 - 22:35.


#29
cherquem

cherquem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.11.2006
stiam ca unic=start!

#30
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.07.2006
Nu a mai aflat nimeni nimic? Nici "scurgeri" din interior?

#31
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Mai sunt 5 zile pâna la sfârsitul lunii mai, si înca nimic...  :rolleyes:

#32
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.07.2006
Pe site scrie clar ca planul tarifar Music nu va mai fi disponibil din 1 iunie, insa este deja retras pentru cei care isi activeaza acum cartela. Si nu informeaza nicaieri ca deja e retras pentru noile activari. Aiurea. Am sunar si la 444 si mi-a raspuns o doamna care m-a intrebat asa: "Aveti incredere in ce va spun eu sau in ce scrie pe site?"  :coolspeak:

#33
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

 MembruAnonim, on 4th May 2010, 17:22, said:

Foarte urat din partea lor...
Si inca o chestie : http://orangemusic.ro/yourfreesms.html primeai 3 mesaje nationale gratuite pe zi (de pe internet) daca erai in planul tarifar Music - nu stiu cati ati folosit acest bonus. Oare se va pastra?
eu il foloseam foarte des, probabil il vor inchide; prea multi bani nu mai luau de la mine in ultimul timp, dar pt ca sunt jegosi, renunt de tot la ei si nu vor mai lua nimic! o sa dau mai mult la cosmote si la digi!

#34
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Mda, a început week-endul, mai sunt 2 zile pâna pe 1 iunie... înca o data nu s-au tinut de cuvânt... :angry:

#35
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
poate posteaza luni pe 31.

#36
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Din 3 iunie Orange continua sa taie orice beneficiu care ar fi pro client...

- NU se mai ofera bonusul de reincarcare la 30 de zile
- NU se mai primeste bonusul de loialitate si aniversare pentru cartelarii cu planuri vechi
- LA REINCARCARIE DE PESTE 12 EURO SE PRIMESTE 1.8 euro bonus PETRU ORICE VALOARE

Together we can cut more!

Ce bine era cand the future era bright... sigh...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate