Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Orange retrage planul tarifar "Prepay Music"

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#127
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postdanutz1, on 23rd June 2010, 13:20, said:

Adica platesc 10 centi/minut ca sa ascult 30 de secunde din orice piesa :lol: Tare asta, numai Orange e capabil de asa ceva, e best of the best.
Eu zic sa ne nelimitam cu totii, la buzunare.

daca reincarci cu 7 euro ... 30 de zile ai acces gratuit ... dupa cele 30 de zile platesti.
nu vad unde e problema ta?

probabil nu ai citit cu atentie

View PostTeophileos, on 23rd June 2010, 12:56, said:

B) Atentie utilizarea "Music Radio"  de pe telefon nu e gratuita , ea se face prin apel la 388 (0,10 euro/minut) taxare din prima secunda ! :console:

eu am inteles ca este gratuita daca reincarci cu 7 euro

#128
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postcrustaceu, on 23rd June 2010, 17:08, said:

daca reincarci cu 7 euro ... 30 de zile ai acces gratuit ... dupa cele 30 de zile platesti.
nu vad unde e problema ta?
probabil nu ai citit cu atentie
eu am inteles ca este gratuita daca reincarci cu 7 euro
I-a scăpat expresia variantă demo.

#129
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postcrustaceu, on 23rd June 2010, 16:08, said:

daca reincarci cu 7 euro ... 30 de zile ai acces gratuit ... dupa cele 30 de zile platesti.
nu vad unde e problema ta?
Da, platesc. Numai ca eu nu vad un om normal sa plateasca 10 centi/minut pentru 30 de secunde din orice piesa vrea sa aculte.

#130
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postdanutz1, on 24th June 2010, 08:27, said:

Da, platesc. Numai ca eu nu vad un om normal sa plateasca 10 centi/minut pentru 30 de secunde din orice piesa vrea sa aculte.

pai nici nu trebuie sa plateasca ... daca reincarca
iar serviciile astea sunt pentru cei care reincarca ... so ... e simplu

#131
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Poftim?!

Am reincarcat ieri cu 8 euro si nici pana azi nu am primit acele 300SMS nationale. Ei bine, am sunat la RC, am facut sesizare, am fost resunat dupa 15 minute: "Orange Romania s-a gandit sa nu mai ofere beneficiile niciunui client, dar pana la urma a decis sa ofere beneficiile celor care au incarcat consecutiv 3 luni de zile adica in aprilie, mai si iunie."

Evident ca nu am mai ripostat, dar am facut o reclamatie in webcare, si le-am dat mesajele si instiintarile venite de la  Orange care ma asigurau ca voi primi bonusul aferent. Datorita faptului ca pana la 1 iunie nu au fost afisate pe site preconditii de accesare a bonusului, nici la Serviciul Clienti nu mi s-a comunicat altceva(decat ca voi primi bonusurile, chiar daca am fost trecut la alt plan tarifar) si nici dupa 1 iunie urmatoarele zile n-a fost vorba de preconditii cand eu am reclamat de 2 ori trecerea la planul tarifar My Time si incertitudinea bonusurilor, sunt eligibil sa primesc bonusurile aferente.

#132
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009

View Postlk1, on 3rd July 2010, 19:07, said:

Poftim?!

Am reincarcat ieri cu 8 euro si nici pana azi nu am primit acele 300SMS nationale. Ei bine, am sunat la RC, am facut sesizare, am fost resunat dupa 15 minute: "Orange Romania s-a gandit sa nu mai ofere beneficiile niciunui client, dar pana la urma a decis sa ofere beneficiile celor care au incarcat consecutiv 3 luni de zile adica in aprilie, mai si iunie."

Evident ca nu am mai ripostat, dar am facut o reclamatie in webcare, si le-am dat mesajele si instiintarile venite de la  Orange care ma asigurau ca voi primi bonusul aferent. Datorita faptului ca pana la 1 iunie nu au fost afisate pe site preconditii de accesare a bonusului, nici la Serviciul Clienti nu mi s-a comunicat altceva(decat ca voi primi bonusurile, chiar daca am fost trecut la alt plan tarifar) si nici dupa 1 iunie urmatoarele zile n-a fost vorba de preconditii cand eu am reclamat de 2 ori trecerea la planul tarifar My Time si incertitudinea bonusurilor, sunt eligibil sa primesc bonusurile aferente.

eu ieri, pe 6 am incarcat cu 7 euro si am primit si 5MB si 300 sms nationale. plus acel bonus de 30 minute nationale daca incarci in primele 7 zile ale lunii.

#133
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"foka" esti foarte tare si foarte bun , inseamna ca ai incarcat cu 7 euro  :coolspeak: luna de luna ,

cel putin in ultimele 15 - 16 luni !

Am incarcat de pe abonamentul meu  :peacefingers:  cartela unei fete si a primit si ea 300 de mesaje si 5 MB .

Asadar , chiar daca planul tarifar "Music" a disparut din oferta "Orange" , acest plan tarifar inca mai acorda

mici avantaje celor care l-au avut pe SIM pina in iunie 2010  !

P.S. "crustaceu" , persoana careia i-am reincarcat SIM-ul a primit doar vreo 40 de minute gratuite

pentru a asculta "Music Radio" prin apel la 388 , asa ca nici vorba de acces cu adevarat nelimitat :rolleyes:

timp de 30 de zile, nici vorba de minute far' numar la "Music Radio" chiar si-n cazul unei reincarcari de 7euro :naughty:

Edited by Teophileos, 07 July 2010 - 13:53.


#134
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.07.2006
Nici mie nu mi-au acordat cele 300 SMS-uri si cei 5MB de internet. Am sunat la relatii clienti si au zis, exact cum a mai zis cineva aici, ca trebuia sa fi incarcat cu minim 7 euro/luna in ultimele 3 luni de viata ale planului tarifar my music. Praf in ochi!

#135
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008

View PostTeophileos, on 7th July 2010, 14:37, said:

P.S.: "crustaceu", persoana careia i-am reincarcat SIM-ul a primit doar vreo 40 de minute gratuite, pentru a asculta "Music Radio" prin apel la 388, asa ca nici vorba de acces cu adevarat nelimitat :rolleyes: , timp de 30 de zile, nici vorba de minute far' numar la "Music Radio", chiar si-n cazul unei reincarcari de 7euro :naughty: .

Ca sa confirm si mai tare acest lucru..: Pt. o Reincarcare de 25 de Euro s-au dat 46 de Minute si 39 de Secunde pt. Apeluri la 388 "Music Radio".  :lol:  Deci, o 'poveste'.. aceasta 'Facilitate'!

#136
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Revin.

Intre timp, apare cum ca 277777 de Ore (DA, ati citit bine! ), 46 de Minute si 39 de Secunde..!

277777 de Ore dau ~32-33 de Ani de ascultat Muzica, Non-Stop, dar numai intr-o singura Luna...  :w00t:  Cred ca s-au strans Toate Orele de Non-Stop Music ale Tuturor Pre-Pay-istilor care au Reincarcat in ultimele ~2 Saptamani, -doar pe un Singur S.I.M.!  :harhar:  :roflmaofast:  Astea-s Serverele ORANJE...  :naughty:  Oricum, Nu se va folosi nici 1 Secunda din Mega-Super-Extra-Orele astea...

#137
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010
Praf serviciul de prepay de la orange. Nu stiu cum de il tolereaza si il lasa asa.

#138
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi au o platformă praf de ani de zile. Probabil o să se trezească la auzul veștii că au plecat toți la Cosmote sau Vodafone.

#139
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Bineinteles ca lor le convine s-o tina asa, doar ii avantajeaza...

#140
Marx

Marx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 18.01.2006
Eu tocmai voiam sa renunt la abonamentul Orange de voce si cu optiune internet,  si sa trec pe PrePay... si aveam de gand pe "PrePay Music". Nu de alta dar imi tineam in ultima vreme telefonul mai mult ca sa-mi verific emailul si generam un trafic doar de cativa kb. Iar in rest eram doar sunat, nu sunam eu aproape deloc. Pacat ca l-au scos... . (sau poate l-au scos tocmai intentionat).
Imi puteti recomanda ce as putea alege ca si plan tarifar in care sa am cativa MB dar care sa nu fie valabil doar o luna (30 zile) ci mai mult?
Daca n-ar trebui sa mai fiu si sunat, as trece in alta retea... dar parca totusi inca as ramane in orange.
Le mai dau o sansa...  :)
Please help.
Thanks.

#141
foka123

foka123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.06.2009

View PostTeophileos, on 7th July 2010, 14:37, said:

"foka" esti foarte tare si foarte bun , inseamna ca ai incarcat cu 7 euro  :coolspeak: luna de luna ,

cel putin in ultimele 15 - 16 luni !

Am incarcat de pe abonamentul meu  :peacefingers:  cartela unei fete si a primit si ea 300 de mesaje si 5 MB .

Asadar , chiar daca planul tarifar "Music" a disparut din oferta "Orange" , acest plan tarifar inca mai acorda

mici avantaje celor care l-au avut pe SIM pina in iunie 2010  !

P.S. "crustaceu" , persoana careia i-am reincarcat SIM-ul a primit doar vreo 40 de minute gratuite

pentru a asculta "Music Radio" prin apel la 388 , asa ca nici vorba de acces cu adevarat nelimitat :rolleyes:

timp de 30 de zile, nici vorba de minute far' numar la "Music Radio" chiar si-n cazul unei reincarcari de 7euro :naughty:

de vreo 2-3 ani incarc in fiecare luna cu 7 euro, uneori se intampla de 2-3 ori pe luna. deci ma incadrez in alea 15-16 luni :)) si luna asta am primit si mesaje si MB.

#142
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008
A probat cineva daca oferta Music a fost scoasa definitiv incepand cu noul an?

Nu ma refer la plan tarifar Music, ca acesta in mod cert a fost retras in iulie 2010 ci la beneficiile promise timp de 6 luni pentru cei care au trecut la alt plan de pe Music.

Edited by Julien25, 02 January 2011 - 17:43.


#143
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008
Se pare ca nu au uitat s-o scoata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate