Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Grand Belish

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
grand belish este cel mai nou hotel din kusadasi
este situat in davutlar cam la 24 km de centrul orasului kusadasi
este asezat pe cea mai frumoasa plaja din zona kusadasi si una dintre cele mai frumoase plaje din turcia
camerele sint suficient de mari, sint mobilate modern si nu sint decorate cu zgircenie, televizoarele sint sony cu diagonala de 30''

receptia e nasoala, piscina e suficient de mare pt capacitatea de cazare a hotelului avind in vedere totusi ca are o super plaja, lifturile nu mi-au placut dar hotelul fiind mic de statura nu e o problema daca urcati pe scari

website aici - http://www.grandbeli...om/index_en.htm

#2
silicus

silicus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2009

View Postrottweiler2007, on 25th April 2010, 15:55, said:

grand belish este cel mai nou hotel din kusadasi
este situat in davutlar cam la 24 km de centrul orasului kusadasi
este asezat pe cea mai frumoasa plaja din zona kusadasi si una dintre cele mai frumoase plaje din turcia
camerele sint suficient de mari, sint mobilate modern si nu sint decorate cu zgircenie, televizoarele sint sony cu diagonala de 30''

receptia e nasoala, piscina e suficient de mare pt capacitatea de cazare a hotelului avind in vedere totusi ca are o super plaja, lifturile nu mi-au placut dar hotelul fiind mic de statura nu e o problema daca urcati pe scari

website aici - http://www.grandbeli...om/index_en.htm


Buna! Per ansamblu cum ti s-a parut? Mancare , acces catre locuri de vizitat , etc?
Astept vesti pentru ca vreau sa merg acolo.

#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsilicus, on 27th April 2010, 16:56, said:

Buna! Per ansamblu cum ti s-a parut? Mancare , acces catre locuri de vizitat , etc?
Astept vesti pentru ca vreau sa merg acolo.
de mincare nu ma intreba pe mine
locurile de vizitat sint cele clasice pt kusadasi
hotelul e foarte bun pt cei care vor musai plaja si nu ii intereseaza toboganele

#4
silicus

silicus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2009
Deci din punctul tau de vedere este ok, nu? Am vazut ca e cam departe de statiune, de aia intrebam daca ai ce vizita.A , si vreau sa merg cu copilul ,are 3 ani. E ok sau inca nu au dat drumul la programele de entertainment?

Ai facut ceva poze? Poti sa-mi trimiti?

#5
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsilicus, on 27th April 2010, 17:46, said:

Deci din punctul tau de vedere este ok, nu? Am vazut ca e cam departe de statiune, de aia intrebam daca ai ce vizita.A , si vreau sa merg cu copilul ,are 3 ani. E ok sau inca nu au dat drumul la programele de entertainment?

Ai facut ceva poze? Poti sa-mi trimiti?
e la 24 km de kusadasi si 6 km de milipark
pozele sint pe picasa
hotelul e super ok, animatia va incepe dupa 1 iunie

Edited by rottweiler2007, 27 April 2010 - 17:02.


#6
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postsilicus, on 27th April 2010, 17:46, said:

Deci din punctul tau de vedere este ok, nu? Am vazut ca e cam departe de statiune, de aia intrebam daca ai ce vizita.A , si vreau sa merg cu copilul ,are 3 ani. E ok sau inca nu au dat drumul la programele de entertainment?

Ai facut ceva poze? Poti sa-mi trimiti?
  e frumos,dar ai doar o piscina micuta pt copii,in afara de nisip pe plaja nu ai nici o facilitate pt copilas!Despre mancare pot sa-ti spun eu ca era putina sortimentatie,dar am pus acest aspect pe seama lipsei clientilor,probabil cand incepe sezonul  se vor inmulti si sortimentele,parerea mea e ...sa mai cauti pt ca sunt multe resorturi pt familiile cu copii.

Attached Files


Edited by calin_oana, 28 April 2010 - 08:18.


#7
silicus

silicus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2009
Multumesc mult!

#8
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postsilicus, on 29th April 2010, 13:37, said:

Multumesc mult!
  N-ai pt ce,daca vrei idei in zona Kusadasi sau Bodrum cu facilitati pt copii scrie-mi,

#9
criszbeng

criszbeng

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.05.2010
As vrea si eu sa stiu daca hotelul grand belish are plaja privata sau nu.Si daca nu are,cat consta sezlongurile?Ca nu as vrea sa am surprize.....Multumesc:D

#10
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcriszbeng, on 26th May 2010, 23:50, said:

As vrea si eu sa stiu daca hotelul grand belish are plaja privata sau nu.Si daca nu are,cat consta sezlongurile?Ca nu as vrea sa am surprize.....Multumesc:D
are cea mai frumoasa plaja din kusadasi si una dintre cele mai frumoase plaje din turcia

#11
BGV

BGV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2009

View Postcriszbeng, on 26th May 2010, 23:50, said:

As vrea si eu sa stiu daca hotelul grand belish are plaja privata sau nu.Si daca nu are,cat consta sezlongurile?Ca nu as vrea sa am surprize.....Multumesc:D

Buna ziua !
Eu am intrare din 14.06.10 la acest hotel.Ati fost acolo cum este ?
multumesc

#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostBGV, on 5th June 2010, 17:07, said:

Buna ziua !
Eu am intrare din 14.06.10 la acest hotel.Ati fost acolo cum este ?
multumesc
pai si eu si oana am scris mai sus cum este, nu trebuie decit sa te concentrezi si sa citesti, atit...

#13
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@DAIDAI :

conceptul hotelului GB

Attached Files



#14
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View Postrottweiler2007, on 10th June 2010, 14:12, said:

@DAIDAI :

conceptul hotelului GB

sar'mana :)

calin-oana pune si tu un review complet daca tot ai fost acolo...ms mult

Edited by daidai1, 10 June 2010 - 15:21.


#15
luzy

luzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.07.2008
Buna!

Doar ce ne-am intors dintr-un sejur de 7 nopti petrecut la Grand Belish. Am fost foarte multumiti de acest hotel, serviciile oferite. Cum s-a mai spus, hotelul este pe plaja cu nisip, dar cu pietre mai mici sau mai mari la intrarea in apa. Plaja este lata in comparatie cu ce-am vazut in Kusadasi. Am inteles ca plaja frumoasa este si la hotelul Imbat (unde conditiile de cazare sunt destul de rele chiar daca este hotel de 4 stele - mucegai in camera si evident mirosul aferent) si in imprejurimi. La plaja hotelului nu se platesc sezlongurile si umbrelele. Hotelul nu se adreseaza in mod deosebit famillilor cu copii intrucat nu sunt tobogane pentru piscina sau alte facilitati in acest sens. Cu toate acestea, au amenajat un mini loc de joaca si ofera animatie pentru copii (muzica si dansuri) si, de asemenea, au o piscina dedicata copiilor. Mancarea la hotel a fost buna si destul de variata (peste, carne de pasare, de miel, tot felul de legume, salate, fructe, prajituri). Tot ce se serveste la pahar/halba este gratuit, ma refer la apa, vin bere, suc, gin. Fresh-ul de portocale era 6 lire, inghetata se platea si apa la pet. Minibarul se plateste chiar daca nu sunt afisate preturile in camera. Oferta cu serviciile hotelului este afisata doar in zona receptiei si nu in camera. Baia turceasca, sauna si sala de fitness erau gratuite. Pentru amatori, sala de fitness destul de mica cu putine aparate. Se facea si aerobic de doua ori pe zi, dimineata si dupa-amiaza. De pe la ora 11 incepe actiunea in zona barului si a piscinei, cu muzica si divertisment (concursuri). Nu aveti nici o sansa sa dormiti la pranz, daca aveti vedere in aceasta zona. In fiecare seara discoteca, la etajul 5 (ultimul etaj) asa ca evitati sa luati camera la acest etaj. Sambata seara a fost un botez in zona barului si a picinei, nu puteai sa dormi de tare ce se auzea muzica. Pe la 12 s-a taiat tortul, deci nu cred c-a mai durat mult. Noroc ca noi eram obositi dupa excursia la Pamukkale si am adormit intr-un final. Se poata juca fotbal si volei pe plaja. De asemenea, contra cost bineinteles, se pot face tot feluri de sport pe apa (nu erau prea multi amatori). Referitor la amplasarea hotelului, este destul de departe de Kusadasi, dar puteti ajunge in oras cu un maxi taxi (3,5 lire/pers/dus) care se poate lua destul de aproape de hotel; circula din 20 in 20 de minute si face cam 30 minute maxim. Din locul in care va lasa tot de acolo il luati si la intoarcere - e o zona destul de aproape de Primarie (Beldeiye, scrie si in engleza), ca punct de reper si de la Primarie se ajunge usor pe faleza sau in zona cu bazuririlor. Dupa parerea mea, cel mai bine de mers la acest hotel este cu masina personala, pentru ca e departe de oras, de la aeroport la hotel se fac vreo 2,30. In Davutlar chiar nu ai ce face, e cam ca la tara.

#16
gazebo

gazebo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.10.2008

View Postluzy, on 30th June 2010, 17:00, said:

Buna!

Doar ce ne-am intors dintr-un sejur de 7 nopti petrecut la Grand Belish.  In Davutlar chiar nu ai ce face, e cam ca la tara.


Bine ai revenit si multumesc ca ti-ai facut timp sa scrii. Sper sa ajung si eu in septembrie pe aici si acest hotel este printre preferinte datorita pretului.
Imi poti povesti cateva impresii despre excursia facuta la Pamukale, am mai citit dar nu reusim sa ne hotaram daca vom face excursia de la hotel sau sa ne oprim in drum spre Istanbul.
Poate impresiile tale ne vor ajuta, cat a costat excursia?

Multumesc

#17
luzy

luzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.07.2008

View Postgazebo, on 30th June 2010, 20:10, said:

Bine ai revenit si multumesc ca ti-ai facut timp sa scrii. Sper sa ajung si eu in septembrie pe aici si acest hotel este printre preferinte datorita pretului.
Imi poti povesti cateva impresii despre excursia facuta la Pamukale, am mai citit dar nu reusim sa ne hotaram daca vom face excursia de la hotel sau sa ne oprim in drum spre Istanbul.
Poate impresiile tale ne vor ajuta, cat a costat excursia?

Multumesc

Excursia la Pamukkale a costat 45 Euro/pers si a inclus pe langa deplasarea in sine si urmatoarele: vizita/bai la niste ape termale care erau situate aproape de Pamukkale si detinute de un hotel, masa de pranz tot aici, costul intrarii la Pamukkale (nu stiu cat costa intrarea, ne-au dat niste cartele). Daca alegi sa mergi prin agentia de turism trebuie sa stii ca depasarea dureaza f. mult iar timpul dedicat exclusiv vizitarii Pamukkale a fost doar de 45 minute, pentru a putea prinde masa de seara de la hotel (si crede-ma ca ai avea nevoie macar de 2 ore ca sa vizitezi cat de cat). Noi am fost efectiv intr-o alergatura continua, sa facem si poze, sa ne si balacim putin, sa vedem si aia si cealalta. Toata lumea a fost dezamagita pentru ca am avut asa putin timp la dispozitie si asta din cauza vitezei de deplasare a autocarului, care nu mergea mai mult de 50km/ora. Pentru ca veti sta in afara statiunii, pe voi va va lua primii, respectiv la 6.45 dimineata si va va lasa ultimii (parca pe la ora 20.30). Iesirea efectiva din Kusadasi a fost pe la ora 8 dimineata (pana au fost adunati toti de pe la hoteluri). Am facut o pauza de vreo 15 minute pe drum. Cred ca pe la 10.30 am ajuns la hotelul cu baile termale unde am stat pana la 13.30 cand am plecat catre Pamukkale. Oricum a trecut repede timpul pentru ca era frumos si aici, balaceala in apele termale, piscina, soare, apoi am luat pranzul. Am mai oprit 10 minute intt-o piata pentru mici cumparaturi si am plecat catre Pamukkale. Important: toate informatiile despre Pamukkale le primesti in autocar (adica le poti lua si de pe net) si cateva indicatii la fata locului (poti lua o harta a zonei de la intrare). Ghidul nu te va insoti in perimetrul Pamukkale, ci esti liber sa vizitezi ce vrei, cum vrei in cele 45 minute. Parerea mea e, ca daca vrei sa acorzi mai mult timp acestui obiectiv turistic, sa te duci pe cont propriu. Iar daca vrei sa te duci si la baile termale, cred ca te poti duce si fara excursie (se numeste Hotelul Pam). Sper ca ti-am dat cateva informatii care sa te ajute sa te hotarasti. Daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere. Atasez si cateva fotografii.

View Postgazebo, on 30th June 2010, 20:10, said:

Bine ai revenit si multumesc ca ti-ai facut timp sa scrii. Sper sa ajung si eu in septembrie pe aici si acest hotel este printre preferinte datorita pretului.
Imi poti povesti cateva impresii despre excursia facuta la Pamukale, am mai citit dar nu reusim sa ne hotaram daca vom face excursia de la hotel sau sa ne oprim in drum spre Istanbul.
Poate impresiile tale ne vor ajuta, cat a costat excursia?

Multumesc

Voi incerca sa mai atasez odata pozele, nu stiu de ce nu le-a luat pe toate. As fi vrut sa vezi si ce reprezinta fiecare poza, dar nu stiu cum sa fac. Sunt poze cu baile termale, cum arata Davutlar, hotel Grand Belish, Pamukkale inclusiv piscina Cleopatrei.

Attached Files



#18
gazebo

gazebo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.10.2008
Multumesc tare mult, luzy!  :coolspeak:
M-ai ajutat sa ma hotarasc, vom ramane o noapte in Pamukale in drum spre Istanbul.  Nu prea ne plac excursiile pe fuga.
Multumesc si pentru poze, probabil sunt prea mari daca nu ai putut sa le incarci pe toate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate