Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

eu, agricultura, o microferma si mutatul la tara

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#55
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 17.03.2008
:deadtongue:  catalindinu, l-ai bagat in ceata cu desfacutul capacului de la priza de putere sau cu verificatul jocului in biele! eu zic sa mai desfaca si capacul la distributie sa vada daca nu cumva e manarit.  :coolspeak: :coolspeak:  .
PS Ca care coroana zici? Aia de la grup? Nu schimbi si pinionul. Eu am facut odata asa ca tine si mergea de ziceai ca-i avion, asa de tare suiera.Dupa ce l-am desfacut de 2 ori, m-am dat batut si le-am schimbat cu totul, ca ma faceam de ras.  

Liviumircea, eu am maine treaba la tara.Daca vrei poti sa vii cu mine la Voinesti, Dambovita ca am de carca garla. Sa vii cu mancarea ta, ca eu asa bag oamenii la munca. Si doar o masa pe zi, ca sa mai avem timp si de muncit.  :lol: :lol: :lol: :lol:

#56
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010
Chiar m-am enervat...glumesc...oricum sunt mandru propietar de tractor romanesc si nu umblu  in fiecare zi la el...motorul,facut de mana mea,a depasit 5 ani de cand n-am schimbat decat filtrele de motorina si ulei(alea de motorina de cascat,in loc sa pun apa la motor m-am trezit ca pun in rezervor)...si e tractor muncit,pana sa-si ia si frate-meu lucram in campanie zi si noapte...cu transmisia nici vorba de trompe rupte sau alte d-astea...a mai spus si sacos,daca-l pui sa faca ce nu poate normal ca cedeaza si mama ei de scula
Sh straine am tot vazut la ferma unui italian...mai mult pe butuci...si nu doar fiaturi..valtra.etc....si stiti ce?am o banuiala ca din cauza tractoristilor pe care asta-i schimba ca pe camasi
Asa ca sa vorbim pe fapte nu pe teorii...cum dracu sa nu conteze cine utilizeaza un utilaj,oricare ar fi el

Sacos, nu coroana care vine imperecheata cu pinionul de atac,alea mari laterale cu dinti drepti,cate una la fiecare roata
L-am bagat in ceata dar nu se lasa...e determinat bine...ca si noi,de altfel

Edited by catalindinu23, 23 April 2010 - 22:24.


#57
liviumircea

liviumircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 26.11.2009

View Postsacos, on 23rd April 2010, 22:11, said:

:deadtongue:  catalindinu, l-ai bagat in ceata cu desfacutul capacului de la priza de putere sau cu verificatul jocului in biele! eu zic sa mai desfaca si capacul la distributie sa vada daca nu cumva e manarit.  :coolspeak: :coolspeak:  .
PS Ca care coroana zici? Aia de la grup? Nu schimbi si pinionul. Eu am facut odata asa ca tine si mergea de ziceai ca-i avion, asa de tare suiera.Dupa ce l-am desfacut de 2 ori, m-am dat batut si le-am schimbat cu totul, ca ma faceam de ras.  
Liviumircea, eu am maine treaba la tara.Daca vrei poti sa vii cu mine la Voinesti, Dambovita ca am de carca garla. Sa vii cu mancarea ta, ca eu asa bag oamenii la munca. Si doar o masa pe zi, ca sa mai avem timp si de muncit.  :lol: :lol: :lol: :lol:
Mersi de invitatie, weekendul viitor o onorez 100% daca mai e de actualitate. Cu toate ca e tarziu pun curu' in masina si ma duc la tara. Vreau sa vorbescu cu ai mei serios de treaba asta cu investit ceva pe acolo ca nu se mai poate. Cel putin anul asta pana mai discutam, ma dumiresc si eu ce si cum cu utilajele, trebuie sa mai cumparam pamant daca e vreunul amator de vandut pe acolo, asta e singura investitie de care poti fi sigur 100% ca nu isi va pierde valoarea. Daca nu gasesc amatori, macar sa aiba o dicutie cu ei de principiu, poate se hotarasc sa nu-l mai tina degeaba si sa ia tarana aia de bani care se plateste acolo pe ha ca altfel nu o pot numi. M-am tot vaitat ca e greu sa-i aduni si sa faci toate formele legale si sunt convins ca asa este, insa pana acum nu am incercat cu nici unul efectiv.
Dati-i inainte cu discutiile, nu ma uitati cu o solutie pentru cules porumbii (exclus manuala) poate va vin idei.
O sa fac niste poze si sa le pun ca sa vedeti efectiv despre ce am vorbit si cam cum arata pe acolo.
Toate cele bune!

#58
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 17.03.2008
eu am un unchi care are 20 ha de meri si untractorist de.......frate zici ca-i retardat. Asta are tractorul lui si il repara bietul unchi-miu in fiecare an de 2-3 ori. Acum ultima isprava: a intrat cu fata intr-un comanac de prun si i-a spart radiatorul. Distanta dintre incident si hala fiind mare i-a calat si motorul :coolspeak: :coolspeak:  
Acum.......tot tractor este si cel pe care umbla celalalt angajat sau unchiul meu. si nu au probleme.
Zilele trecute zicea tractoristul asta sa-i dea alt tractor ca al lui se strica mereu :thumbup: :thumbup: :thumbup:   ( Unchi-miu este mai bolnav ca mine: are 12 tractoare si toate aproape noi)

catalindinu, maine sun la brasov si iti spun pretul. Sau........daca platesti bine, poate iti fac rost de una ( la noi la liceu au ca material didactic pentru elevi)  :bigwhitegrin: :bigwhitegrin:

View Postliviumircea, on 23rd April 2010, 23:40, said:

Mersi de invitatie, weekendul viitor o onorez 100% daca mai e de actualitate. Cu toate ca e tarziu pun curu' in masina si ma duc la tara. Vreau sa vorbescu cu ai mei serios de treaba asta cu investit ceva pe acolo ca nu se mai poate. Cel putin anul asta pana mai discutam, ma dumiresc si eu ce si cum cu utilajele, trebuie sa mai cumparam pamant daca e vreunul amator de vandut pe acolo, asta e singura investitie de care poti fi sigur 100% ca nu isi va pierde valoarea. Daca nu gasesc amatori, macar sa aiba o dicutie cu ei de principiu, poate se hotarasc sa nu-l mai tina degeaba si sa ia tarana aia de bani care se plateste acolo pe ha ca altfel nu o pot numi. M-am tot vaitat ca e greu sa-i aduni si sa faci toate formele legale si sunt convins ca asa este, insa pana acum nu am incercat cu nici unul efectiv.
Dati-i inainte cu discutiile, nu ma uitati cu o solutie pentru cules porumbii (exclus manuala) poate va vin idei.
O sa fac niste poze si sa le pun ca sa vedeti efectiv despre ce am vorbit si cam cum arata pe acolo.
Toate cele bune!
Succes! Intr-adevar, pamantul nu se devalorizeaza, daca e cumparat la un pret corect!

#59
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010

View Postsacos, on 23rd April 2010, 23:41, said:

catalindinu[/b], maine sun la brasov si iti spun pretul. Sau........daca platesti bine, poate iti fac rost de una ( la noi la liceu au ca material didactic pentru elevi)  :bigwhitegrin: :bigwhitegrin:
Multumesc!Sa vedem diferenta...asta de la scoala ar fi cea mai buna daca zace de mult p-acolo...material bun,de pe timpuri
Sunt patit cu pinioanele satelit din diferential...s-a rupt un dinte la unul(intors pe frane,alea,alea) si zic sa le schimb pe toate 4...zis si facut...fier mort,toata ziua eram pe coclauri sa spal filtrul de ulei...intr-o saptamana s-au ascutit de te taiai in ei...de atunci dalta-n buzunar si proba nene ca nu mai merge asa.

Pamantul, la noi nu te apropii sa cumperi...deh,multe balastiere,bani multi.

View Postliviumircea, on 23rd April 2010, 21:41, said:

Auziti, care nu are ce face zilelel astea si imi face si mie un training live la el despre cum se foloseste un tractor si imi arata efectiv? in linii mari. Vin cu multa bere sau daca preferati tuica de la mine de la tara (e de calitate). Ma pot deplasa in Oltenia, Ilfov si Prahova fara probleme.
P-asta n-o vazusem...azi sunt la servici,deja in intarziere...daca vrei aduc tractorul acolo sa vezi ce si cum...ai pm...suna-ma...doar 20km de Ploiesti

Edited by catalindinu23, 24 April 2010 - 05:41.


#60
ariete41

ariete41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.11.2009
Eu  te  as  sfatui  sa  cauti  un  nene  care  manaca  tractorele  pe  paine  si  sa  mergi  cu  el  sa  vezi  si sa   probezi  tractorul  in cauza  ,si nu  te grabi  ca  fiare  gasesti  ,mai  informeaza te  mai  cauta  mai  negociaza  .

Edited by horia66, 25 April 2010 - 21:24.


#61
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postliviumircea, on 23rd April 2010, 23:40, said:

... nu ma uitati cu o solutie pentru cules porumbii (exclus manuala) poate va vin idei.
...

- http://www.mecanicac...php?prod_id=185
- http://www.munax.ro/...c...1&Itemid=63

#62
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010
Cateva scheme sa ai ce studia :worthy:
Attached File  U650.rar   4.82MB   80 downloads

#63
liviumircea

liviumircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 26.11.2009
multumesc Catalin si Horia. In privinta culeagatoarelor cele SIP Tornado daca nu ma insel sunt cele Cehesti la care nu te atingi ca bani. Pe celelalte de la Munax nu le stiam, maine le fac un mail sa vedem ce si cum ,ca bani in primul rand. Daca sia stia le au scumpe cred ca innebunesc. Chiar nu inteleg cum poti sa ceri pe un astfel de utilaj cu o structura relativ simpla , mai mult decat pe un Logan.
Dupa cum am spus in ultimul post, am plecat vineri noaptea la tara, pe la 02.30 am ajuns acolo si colac peste pupaza i-am gasit pe ai mei treji, faceau ultima pomana a bunicei mele (la ora aceea mancarea bineinteles). A fost si sora bunicei mele care a murit dintr-o comuna vecina si am apucat sa stau de vorba cu ea. Ei au o gospadarie frumoasa desi sunt batrani, insa am fost uimit sa-mi zica ca ea nu duce lipsa de bani, singurul lucru care o omoara sunt lucrarile agricole (pretul prestatorilor si disponibilitatea lor). Am intrebat-o de unde bani? Mi-a zis asa: a vandut o vaca gestanta cu vreo 22 de milioane (mai are 2 cu 2 vitei), a avut vreo 17 purcei (are 2 scroafe si un vier) din care 10 i-a vandut la 6 saptamani cu 150 on bucata, restul mai mari nu-mi mai aduc aminte preturile, vinde si tuica, oua si asta numai in sat. Nu va inchipuiti ca e o comuna mare ba chiar dimpotriva. Deci se poate daca ai tot ce-ti trebuie, insa depinde de pretentiile materiale ale fiecaruia.
Am aflat si eu cand or sa iasa ai mei la pensie, prin 2018, deci  timp cacalau maria-ta, insa, sper sa fim deja in paine pana atunci. Am vorbit si ei mai pe indelete sunt foarte pesimisti. I-am pus sa intrebe care vinde pamant prin zona, nu prea cred ca or sa-si dea interesul, o sa fie scandal monstru pana ii dau pe brazda.
Astazi m-am uitam la viata-satului, erau aia printr-un targ la Bucuresti. Preturi la tractoarele noi inimaginabile, zici ca nu le vand la fermieri. Futu-le muma in cur sa le fut, parca toti ar avea sute de hectare. Sa nu mai vorbim de cata electronica pun pe ele. Sunt curios daca or fi la fel de fiabile ca si modelele mai vechi sau planuiesc si astia sa se imbogateasca din consumabile. Nu s-a gasit nici o nenorocita de firma sa faca dracu un tractor ieftin si fiabil sa ia tot omul. La utilaje la fel, zici ca cine stie cata tehnica e intr-o semanatoare sa dai cateva mii de eur noua, pana la urma tot fier este, si daca raportezi costuri de productie/ pret vanzare te duci dracu in lume. Ce dracu o fi asa greu sa gandesti un tractor care sa acopere nevoile omului de rand si sa fie accesibl pentru toata lumea sa vinda cat mai multe, nu stiu. Uite exemplul japonezilor care au tractoare mici cu freza pentru munca pamantului si combine la fel de mici si simple pentru recoltarea lui. Pe ei ii doare in cur de altii, le fac la pret foarte ridicat pentru export si le dau mai mult pe degeaba la fermierii lor. Ce rau o fi in felul asta sa creezi locuri de munca la tara, sa plece oraseanul daca nu-i convine salariul pe care lucreaza sa munceasca cateva hectare de pamant. In felul asta nu ar mai profita toate companiile de mana de lucru prea ieftina datorita somajului ridicat. Ce rau ar fi ca toate parloagele din tara asta sa fie muncite si sa produca ceva chiar daca pentru marii fermieri sunt neprofitabile. Or fi mai profitabile sa stea degeaba. Nu inteleg de ce dracu e asa de scump un tractor, in fond si la urma urmei asamblarea lui este similara cu asamblarea unui autoturism, piesele produse pentr el similare cu cele ale autoturismelor, decat cantiatea de material ceva mai mare. Fa-le mai ieftine, cat poti de fiabile, consum cat mai bun si o sa cumpere cat mai multi, nu te mai vaiti de nimic si nici nu incerci sa le vinzi la cat nu fac. Ale dracu, in formatul de acum tractorul deja a devenit un obiect de lux care nu e pentru oricine, se adreseaza unui club exclusivist. M-am enervat atat de tare ca am schimbat canalul, era pe tvr 2 cred, Xena printesa razboinica, sanatoasa femeie, i-as face vreo 10 copii. Cu ea m-as muta la tara si maine.
Una peste alta nu inteleg "marii producatori" si intr-o zi sper sa dea faliment.
Atasat cateva poze de pe la mine ca sa inetlegeti mai bine ce inseamna "la mine la tara" :) .

Attached Files



#64
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postliviumircea, on 25th April 2010, 19:43, said:

am schimbat canalul, era pe tvr 2 cred, Xena printesa razboinica, sanatoasa femeie, i-as face vreo 10 copii. Cu ea m-as muta la tara si maine.
Nu stiu daca si ea gandeste la fel!

View Postliviumircea, on 25th April 2010, 19:43, said:

Fa-le mai ieftine, cat poti de fiabile, consum cat mai bun si o sa cumpere cat mai multi, nu te mai vaiti de nimic si nici nu incerci sa le vinzi la cat nu fac.
Asa au aparut cele chinezesti!

View Postliviumircea, on 25th April 2010, 19:43, said:

Uite exemplul japonezilor care au tractoare mici cu freza pentru munca pamantului si combine la fel de mici si simple pentru recoltarea lui. Pe ei ii doare in cur de altii, le fac la pret foarte ridicat pentru export si le dau mai mult pe degeaba la fermierii lor.
La ei statul sustine industria, la noi daca s-ar subventiona, s-ar aduce de afara ca noi nu mai facem! Dar si le noi se pot lua cu fonduri UE!

View Postliviumircea, on 25th April 2010, 19:43, said:

M-am enervat atat de tare ca am schimbat canalul,
Pacat ca nu ai vazut pe Protv, la 18, Romania te iubesc!

View Postliviumircea, on 25th April 2010, 19:43, said:

Atasat cateva poze de pe la mine ca sa inetlegeti mai bine ce inseamna "la mine la tara" :) .
Frumos si ingrijit acolo!

#65
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Recunosc ca nu am avut rabdarea de a citi cuvant cu cuvant tot ce ai scris, dar citind in diagonala si tot iti pot spune: "da-i inainte, ca iti va fi bine la tara"

PS: te-am inscris la "Fermier caut nevasta" ai detaliile in PM

View Postdorel232004, on 25th April 2010, 20:05, said:

...Pacat ca nu ai vazut pe Protv, la 18, Romania te iubesc!...
Am prins-o eu, din pacate.
Clocaie satele noastre de asa ceva.
Daca as fi realizat eu emisiunea, iti jur ca era identica.Trista dar cat se poate de reala !

#66
liviumircea

liviumircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 26.11.2009

View Postdorel232004, on 25th April 2010, 20:05, said:

Nu stiu daca si ea gandeste la fel!
Asa au aparut cele chinezesti!
La ei statul sustine industria, la noi daca s-ar subventiona, s-ar aduce de afara ca noi nu mai facem! Dar si le noi se pot lua cu fonduri UE!
Pacat ca nu ai vazut pe Protv, la 18, Romania te iubesc!
Frumos si ingrijit acolo!
Daca gandea la fel, aveam bani de utilaje :)
Cele chinezesti nu sunt o solutie, alea sunt facute doar sa fie ieftine si atat.
Bineinteles ca o sustine, nu numai la ei se intampla asa.
Pacat, poate gasesc pe internet un rezumat, zi in doua cuvinte despre ce a fost vorba.
Multumesc, e destul de frumos pentru un sat de campie in Oltenia.

#67
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postliviumircea, on 25th April 2010, 20:43, said:

zi in doua cuvinte despre ce a fost vorba.
La noi sunt 2 "sporturi nationale" bautura si furatul! Bineinteles ca sunt in stransa legatura! In emisiune era vorba de primul! Mai e si in reluare, dar nu stiu cand.

#68
ariete41

ariete41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.11.2009
Spuneai  ca  lucrezi  la  o  firma  de transporturi  ,as  avea  si  eu  o  intrebare  ....am  aici  in  Italia  un  tractor  ,o  freza  si  o  cositoare  ai  putea  sa  mi  spui  cat  m ar  costa  sa  le  aduc  in  tara  la  Focsani  ,bineinteles  daca faceti  si transporturi  internationale  .Multumesc.

#69
liviumircea

liviumircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 26.11.2009

View Postscaiba, on 25th April 2010, 20:20, said:

PS: te-am inscris la "Fermier caut nevasta" ai detaliile in PM
buna gluma :) , eu nu sunt nici pe departe fermier, nici macar nu arat ca unul. In plus la emisiunea aia sunt asa-zisi fermieri instariti cu venituri mult mai mari decat mine, de aici si succesul nebun. Daca ma intrebi pe mine totul e regizat in ea. Macar o picatura de era adevarat, filmau si ei nunta unuia din asa zisi fermieri.

View Postariete41, on 25th April 2010, 20:55, said:

Spuneai  ca  lucrezi  la  o  firma  de transporturi  ,as  avea  si  eu  o  intrebare  ....am  aici  in  Italia  un  tractor  ,o  freza  si  o  cositoare  ai  putea  sa  mi  spui  cat  m ar  costa  sa  le  aduc  in  tara  la  Focsani  ,bineinteles  daca faceti  si transporturi  internationale  .Multumesc.
Italia e mare, zi de unde anume. In conditiile in care tractorul tau se poate demonta (macar roti), se incadreaza in latimea de 2.40, inaltimea 2.80 si ai posibilitatea sa-l urci in camion daca e demontat, atunci niste preturi dupa ochi ar fi 1700-1800 eur zona Milano, 1900-2000 eur zona Napoli, 2400-2600 eur Sicilia. Insa, un camion are 13.6 metrii lungime utila de incarcare, daca tu ocupi cu ce ai 6-7 metrii iar greutatea untilajelor tale e de 10-15 tone, respectivul transportator poate face grupaj, adica restul camionului sa-l incarce cu altceva si atunci costul transportului scade simtitor, undeva la 50-70% din costurile de mai sus. De asemenea, tu nu esti firma, daca platesti cash la transportator mai mic scapi de TVA (preturile de mai sus nu au TVA inclus), ba chiar iti da si reducere ca are banii de pe transport inainte de 30-45 de zile.
La firma la care lucrez fac transpot insa nu la semiremorca cu prelata :)

Edited by liviumircea, 25 April 2010 - 20:12.


#70
cipriani123

cipriani123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.02.2008

View Postliviumircea, on 25th April 2010, 19:43, said:

Daca gandea la fel, aveam bani de utilaje :)
Cele chinezesti nu sunt o solutie, alea sunt facute doar sa fie ieftine si atat.
Bineinteles ca o sustine, nu numai la ei se intampla asa.
Pacat, poate gasesc pe internet un rezumat, zi in doua cuvinte despre ce a fost vorba.
Multumesc, e destul de frumos pentru un sat de campie in Oltenia.

spui  ca cele  chinezesti nu sunt o solutie,ca sunt doar ieftine,cunosti vreo persoana care detine un astfel de tractor?te intreb pentru ca vreau sa imi cumpar un tractor de pana in 55 cai putere si am gasit o oferta buna,dar nu stiu care e treaba cu ele,daca se merita.
oferta de tractoare chinezesti e mare,dar nu prea sunt posesori care sa ne spuna ceva impresii despre ele,ca oricum daca ii intrebi pe cei care le vand o sa-ti spuna mereu ca sunt foarte bune.acum ma gandesc ca si in china se folosesc aceste tractoare ca doar ei le fac,si china e mare si sunt multi oameni de hranit,oare ei le exporta pe cele produse acolo si importa tractoare de marca din europa si america?

#71
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,832
  • Înscris: 17.03.2008
Frumoasa zona. La Roman Brasov fac si tractoare U650. Au cumparat documentatia tehnica de la Tractorul.
  Daca vrei sa incepi, cumpara utilaje romanesti ca sunt foarte bune daca le exploatezi corespunzator. Eu ti-as recomanda sa cumperi utile nereconditionate si (daca ai timp si indemanare) sa le repari tu.
   Cu tractorul ce ai facut?

#72
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postariete41, on 25th April 2010, 20:55, said:

Spuneai  ca  lucrezi  la  o  firma  de transporturi  ,as  avea  si  eu  o  intrebare  ....am  aici  in  Italia  un  tractor  ,o  freza  si  o  cositoare  ai  putea  sa  mi  spui  cat  m ar  costa  sa  le  aduc  in  tara  la  Focsani  ,bineinteles  daca faceti  si transporturi  internationale  .Multumesc.
Daca ai carnet, masina cu carlig, o solutie ar fi sa-ti iei SH o remorca sa le aduci tu! Dar din ce zona esti, sa intreb si eu maine pe cineva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate