Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Diferentele intre religia Judaica la Crestinism.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
126 replies to this topic

#37
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

 cristip71, on 12th October 2010, 22:36, said:

nici un crestin din lumea asta nu se inchina la icoane ca lui Dumnezeu si nici nu va zice vre-odata ca icoana este Dumnezeu . Aceasta este diferente dintre idol si icoana : idolul este o reprezentare a ceea ce nu exista , este o inchipuire a omului , pe cand in icoane se reprezinta persoane care exista si carora li se aduce o cinstire de venerare ( sfintilor ) , ceva in felul in care iti venerezi parintii , oamenii in varsta care merita aceasta cinstire , si de adorare , care este adusa numai lui Dumnezeu . Sarutam icoanele pentru ca iubim pe Dumnezeu si pe prietenii lui ( cei ce si-au sfintit viata si ingerii cei buni ) , asa cum cineva saruta imaginea (poza) celui pe care il iubeste  din prea multa dragoste .
Duh este Dumnezeu si nu poate fi reprezentat in imagini , insa de cand El a luat trup omenesc si a locuit intre oameni , putem sa ii pictam Chipul  cel vazut .

Daca ai stia ebraica si ai fii citit cele zece porunci in textul original, ai fii observat ca "Batranul" a cerut limpede sa nu-ti faci poze si statui. Nu numai asta ci in prima porunca a declarat raspicat si fara drept de apel ca numai El este Dumnezeu si sa nu indraznesti sa ai pe altii ca El este tare gelos....Asa ca ce ai scris si probabil ce crezi tu are valoarea cojii cepei. Chestia este simpla: sau crezi in El si implinesti ordinele Lui sau i-ti faci de cap.

Cu toate ce am scris aci, evreii nu au o religie misionara si credinta lor este ca sa nu impiedice pe nimeni sa creada in ce gaseste de cuvinta. Asta am scris numai sa nu se inteleaga ca vand aci religia Judaica.

#38
cristip71

cristip71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.01.2009

 perpetumobile, on 13th October 2010, 08:26, said:

Daca ai stia ebraica si ai fii citit cele zece porunci in textul original, ai fii observat ca "Batranul" a cerut limpede sa nu-ti faci poze si statui. Nu numai asta ci in prima porunca a declarat raspicat si fara drept de apel ca numai El este Dumnezeu si sa nu indraznesti sa ai pe altii ca El este tare gelos....Asa ca ce ai scris si probabil ce crezi tu are valoarea cojii cepei. Chestia este simpla: sau crezi in El si implinesti ordinele Lui sau i-ti faci de cap.

Cu toate ce am scris aci, evreii nu au o religie misionara si credinta lor este ca sa nu impiedice pe nimeni sa creada in ce gaseste de cuvinta. Asta am scris numai sa nu se inteleaga ca vand aci religia Judaica.


Hristos ne-a invatat : "cercetati Scripturile " ( citeste Evangheliile ) nu cum spuneti voi " credeti si nu cercetati " , asta este o minciuna . Sfintii ne invata sa citim zilnic Sfanta Scriptura . Crestinii  asculta Cuvantul si poruncile lui Dumnezeu dar  inteleg si sensul pentru care s-au dat . Dumnezeu nu da porunci lipsite de ratiune , ca asa vrea El , ci toate isi gasesc un sens in opera de mantuire a omului .
Eu ti-am explicat care este sensul si ratiunea pentru care icoana nu a fost inlaturata de crestini .

#39
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

 cristip71, on 13th October 2010, 13:40, said:

Hristos ne-a invatat : "cercetati Scripturile " ( citeste Evangheliile ) nu cum spuneti voi " credeti si nu cercetati " , asta este o minciuna . Sfintii ne invata sa citim zilnic Sfanta Scriptura . Crestinii  asculta Cuvantul si poruncile lui Dumnezeu dar  inteleg si sensul pentru care s-au dat . Dumnezeu nu da porunci lipsite de ratiune , ca asa vrea El , ci toate isi gasesc un sens in opera de mantuire a omului .
Eu ti-am explicat care este sensul si ratiunea pentru care icoana nu a fost inlaturata de crestini .

Hristos nu va invatat nimica ca legendele despre El au fost scrise in Noul Testament  e altii, care nu l-au cunoscut personal,in Latina,limba care Hristos nu a cunoscut,departe de tara Lui, Tara Sfanta ,300 de ani dupa ce a fost rastignit.
Nu este exagerare si nu minciuna ca preotii crestini cer credinciosilor lor sa creada si sa nu cerceteze. Asta-i un fapt. Evreii sunt ceruti sa invete si sa intrebe intrebari ca credinta lor sa fie din convingere si nu cu sila.
Dumnezeu a dat porunci ce a gasit de cuvinta si este o erezie sa deduci ca ratiunea lui nu mai are la un moment dat valoare. Crestinii care au inventat religia lor in Roma antica ,in zelul lor de a avea cati mai multi adepti, au crestinizat nu numai oameni ci si religii pagane cu o droaie de idoli,duhuri si sfinti. Sambata Sfanta au trecut-o la Duminica si au adoptat tot felul de traditii  pagane ca Apa sfanta,Painea sfanta si anularea opririi a manca carne ne-cusher.
Explicatia ta despre adorarea icoanelor si statuilor nu este primita de catre cineva care  considera poruncile lui Dumnezeu cum sunt scrise in Tora.

#40
cristip71

cristip71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.01.2009

 perpetumobile, on 13th October 2010, 16:38, said:

Hristos nu va invatat nimica ca legendele despre El au fost scrise in Noul Testament  e altii, care nu l-au cunoscut personal,in Latina,limba care Hristos nu a cunoscut,departe de tara Lui, Tara Sfanta ,300 de ani dupa ce a fost rastignit.
Nu este exagerare si nu minciuna ca preotii crestini cer credinciosilor lor sa creada si sa nu cerceteze. Asta-i un fapt. Evreii sunt ceruti sa invete si sa intrebe intrebari ca credinta lor sa fie din convingere si nu cu sila.
Dumnezeu a dat porunci ce a gasit de cuvinta si este o erezie sa deduci ca ratiunea lui nu mai are la un moment dat valoare. Crestinii care au inventat religia lor in Roma antica ,in zelul lor de a avea cati mai multi adepti, au crestinizat nu numai oameni ci si religii pagane cu o droaie de idoli,duhuri si sfinti. Sambata Sfanta au trecut-o la Duminica si au adoptat tot felul de traditii  pagane ca Apa sfanta,Painea sfanta si anularea opririi a manca carne ne-cusher.
Explicatia ta despre adorarea icoanelor si statuilor nu este primita de catre cineva care  considera poruncile lui Dumnezeu cum sunt scrise in Tora.


de unde stii tu ce ne invata preotii nostri ? Vii cumva la Biserica in fiecare Duminica ?

#41
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

 cristip71, on 14th October 2010, 19:26, said:

de unde stii tu ce ne invata preotii nostri ? Vii cumva la Biserica in fiecare Duminica ?

Duminica eu ma duc la mare. Preotii tai i-am cunoscut cand am invatat la liceul Matei Basarab din Bucuresti.

#42
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
1 Ioan (autorul Apocalipsei - cel mai mare profet de sub soare) 4:

2. În aceasta să cunoașteți duhul lui Dumnezeu: orice duh care mărturisește că Iisus Hristos a venit în trup, este de la Dumnezeu.
3. Și orice duh, care nu mărturisește pe Iisus Hristos, nu este de la Dumnezeu, ci este duhul lui antihrist, despre care ați auzit că vine și acum este chiar în lume.
...........................
6. Noi suntem din Dumnezeu; cine cunoaște pe Dumnezeu ascultă de noi; cine nu este din Dumnezeu nu ascultă de noi. Din aceasta cunoaștem Duhul adevărului și duhul rătăcirii.

#43
cristip71

cristip71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.01.2009

 orlandosorin, on 16th October 2010, 17:08, said:

1 Ioan (autorul Apocalipsei - cel mai mare profet de sub soare) 4:

2. În aceasta să cunoașteți duhul lui Dumnezeu: orice duh care mărturisește că Iisus Hristos a venit în trup, este de la Dumnezeu.
3. Și orice duh, care nu mărturisește pe Iisus Hristos, nu este de la Dumnezeu, ci este duhul lui antihrist, despre care ați auzit că vine și acum este chiar în lume.
...........................
6. Noi suntem din Dumnezeu; cine cunoaște pe Dumnezeu ascultă de noi; cine nu este din Dumnezeu nu ascultă de noi. Din aceasta cunoaștem Duhul adevărului și duhul rătăcirii.


orlando ai zis f bine , insa cine sa inteleaga?
oricum , o mare parte dintre evrei se vor intoarce la Hristos dupa ce isi vor da seama ca in locul lui Mesia l-au ales pe antihrist. Atunci vor fi trimisi de catre Dumnezeu pe pamant Sf Enoh si Sf Ilie Tesviteanul ca sa-i intareasca pe oameni in lupta cu antihrist si sa-i aduca pe evrei la dreapta credinta. Amin .

#44
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Rezulta de undeva reiutoarcerea de la Anticrist ?

Eu ca scenariu 99% cred ca Anticrist va aparea la Ierusalim. Probabil printr-o minune fabricata - usor la ora asta. Nu este exclus ca Ierusalimul sa fie in mana islamicilor la ora aceea. Atunci totul se va baza pe Mahomed si acela va fi dovedit ca profetul mincinos care va insela lumea. Probabil Anticristul (Isusul fals) va aparea in moscheea respectiva de pe templul lui Solomon si atunci va pacali toata lumea necrestina si pe cea crestina care se inchina la morminte sfinte in cel mai blestemat oras de pe sol dupa Babilon (dar care spre deosebire de Babilon va fi pastrat pana la sfarsit pt.).
Mai se spune ca ultimul presedinte al SUA (sarpele apocaliptic) va fi negru (asa a profetit Vanga Dimitrova, sa vedem daca in noiembrie pleaca al 3-lea razbel). Mai se vb. de regina angliei in analogie cu babilonul. Dpdv moral de acolo vine conducerea lumii (ea este un Papa al lumii care elaboreaza legile morale de care asculta azi lumea). Biserica anglicana este promotorul sectarismului anticrist. Trebuiau sectele pt. a conferi o oarecare independenta americanilor de coroana si de tot in mod inselator si diabolic. In rest filosofia este de acolo. Episcopul de cantebury este un catelus al reginei (ea il unge nu invers). Irlandezii au vazut asta de mult si au trecut inapoi la credinta.
  Nu cred ca evreii mai au vreo sansa. De asemenea nici inselatii de anticrist. Cei care au avut o sansa au fost cei care s-au crestinat in primele veacuri si au dus misiunea cu ei in lume, de aia au fost imprastiati prin lume. Cei actuali sunt numai o parte a conspiratiei satanice (nici nu sunt de origine evreiasca ci popoare salbatice gen kazari manipulati de conspiratie) a asa zisilor intelepti ai sionului (conspirationistii satanisti cei mai nenorociti care ar trebui deconspirati si dezbracati de haina minciunii, asta ar trebui sa faca spionajul. Ei se ascund ca sa nu fie descoperiti, intrucat nu sunt curati. Daca ar fi curati nu s-ar ascunde.).

Edited by orlandosorin, 16 October 2010 - 19:28.


#45
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

 orlandosorin, on 16th October 2010, 17:08, said:

1 Ioan (autorul Apocalipsei - cel mai mare profet de sub soare) 4:

2. În aceasta să cunoașteți duhul lui Dumnezeu: orice duh care mărturisește că Iisus Hristos a venit în trup, este de la Dumnezeu.
3. Și orice duh, care nu mărturisește pe Iisus Hristos, nu este de la Dumnezeu, ci este duhul lui antihrist, despre care ați auzit că vine și acum este chiar în lume.
...........................
6. Noi suntem din Dumnezeu; cine cunoaște pe Dumnezeu ascultă de noi; cine nu este din Dumnezeu nu ascultă de noi. Din aceasta cunoaștem Duhul adevărului și duhul rătăcirii.

Imi pare rau dar evreii au duhuri numai dupa ce mananca fasole.Nici unu din acele duhuri au amintit ceva religios. Dumnezeu au evreii numai Unu,fara Fiu si fara sfinti. ESTE ASA DE GREU SA INTELEGI?

 orlandosorin, on 16th October 2010, 19:24, said:

Rezulta de undeva reiutoarcerea de la Anticrist ?

Esti bolnav omule...

#46
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Pai atunci ce religie mai e si aia. Materialist-dialectica ???  :thumbup:
In rest cam in toate religiile inclusiv in magie oamenii se considera ca au spirite, ca sunt alt ceva decat trup. Halaal invataturi.
Nu mai cunosc religie care sa nu postuleze existenta spiritului. Cu siguranta ca d-ta habar nu ai mai de raba. Nu au cum sa nu creada in spirite (sau duhuri este tot acelasi lucru).

#47
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

 perpetumobile, on 17th October 2010, 07:38, said:

Esti bolnav omule...


cand doi spun ca esti beat e bine sa te duci la culcare.....!!!

#48
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
La zero argumente se raspunde cu : ,,esti bolnav"; ,,esti beat" etc. In orice caz mort de beat si tot sunt mai coerent ca voi.
Iar la a treia parere obiectiva (nu stupida) te duci si te culci nu la a doua parere.

#49
cristip71

cristip71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.01.2009
Facerea: '' Și pământul era netocmit și gol. Întuneric era deasupra adâncului și DUHUL LUI DUMNEZEU Se purta pe deasupra apelor. '' DUHUL SE PURTA ...OARE IN AFARA DE O FIINTA CINE SE MAI POATE PURTA ?
"Și a zis Dumnezeu: "SA FACEM om după chipul și după asemănarea Noastră, ca să stăpânească peștii mării, păsările cerului, animalele domestice, toate vietățile ce se târăsc pe pământ și tot pământul!"
" Și a zis Domnul Dumnezeu: "Nu este bine să fie omul singur; SA-I FACEM ajutor potrivit pentru el". DE CE O FI VORBIT LA PLURAL ? CURIOS ACEST DUMNEZEU PRETINDE CA E SINGUR DA VORBESTE CICA SA FACEM ??!!!!!

Psalmi
Cap 17

18. De certarea Ta, Doamne, de suflarea DUHULUI mâniei Tale.

Cap. 32

6. Cu CUVANTUL Domnului cerurile s-au întărit și cu DUHUL gurii Lui toată puterea lor. IATA SF TREIME: CUVANTUL ESTE FIUL , DUHUL SI DOMNUL ADICA TATAL.

12. Nu mă lepăda de la fața Ta și DUHUL TAU cel sfânt nu-l lua de la mine.

Cap. 77

11. Neam care nu și-a îndreptat inima sa și nu și-a încredințat lui Dumnezeu DUHUL SAU.

31. Trimite-vei DUHUL Tău și se vor zidi și vei înnoi fața pământului.  

Cap. 134

17. Urechi au și nu vor auzi, că nu este DUH în gura lor. VALABIL PTR EVREI SI PAGANI.

Cap. 138

7. Unde mă voi duce de la DUHUL Tău și de la fața Ta unde voi fugi?

10. Învață-mă să fac voia Ta, că Tu ești Dumnezeul meu. DUHUL Tău cel bun să mă povățuiască la pământul dreptății.

Cap. 147

7. Va trimite CUVANTUL Lui și le va topi; va sufla DUHUL Lui și vor curge apele."IARASI  SF TREIME.

Cartea întâia a Regilor
Cap. 10

6. Atunci va veni peste tine DUHUL Domnului și vei prooroci și tu cu ei și te vei face alt om.

10. Iar dacă au ajuns ei la Ghibeea, iată i-a întâmpinat o ceată de prooroci și a venit peste el DUHUL lui Dumnezeu și a proorocit și el în mijlocul lor.
Cap. 16

13. Și a luat Samuel cornul cu mir și l-a uns în mijlocul fraților lui, și a odihnit DUHUL Domnului asupra lui David din ziua aceea și după aceea. Iar Samuel s-a sculat și a plecat la Rama.

0. Și a trimis Saul slujitori să prindă pe David; dar când au văzut aceștia ceata proorocilor proorocind și pe Samuel povățuindu-i, S-a pogorât DUHULl lui Dumnezeu peste slujitorii lui Saul și au început și ei a prooroci.

23. Și a plecat el acolo, la Naiotul Ramei. Dar pe cale S-a pogorât peste el DUHUL lui Dumnezeu, iar el a mers proorocind până a ajuns la Naiotul Ramei. "

Cartea a patra a Regilor
Cap. 2

9. Iar după ce au trecut, a zis Ilie către Elisei: "Cere ce să-ți fac, înainte de a fi luat de la tine". Iar Elisei a zis: "DUHUL care este în tine să fie îndoit în mine!"

15. Iar fiii proorocilor cei din Ierihon, văzându-l de departe, au zis: "DUHUL lui Ilie s-a odihnit peste Elisei! Și au ieși t înaintea lui și i s-au plecat până la pământ, zicându-i: IATA DUHUL SE ODIHNESTE ASEMENI LUI DUMNEZEU TATAL ....DE CE ? PENTRU CA ESTE O PERSOANA!

16. "Iată, la noi, robii tăi, se află cincizeci de oameni voinici; să se ducă să caute pe stăpânul tău, poate l-a dus DUHUL Domnului și l-a aruncat pe vreun munte sau într-o vale". Iar el a zis: "Să nu-i trimiteți!" IATA CA DUHUL DUCE SI ARUNCA PE CINE VREA EL ....DE CE ? PENTRU CA ESTE O PERSOANA!


ETC, ETC , ETC ....OARE UNDE SCRIE DE DUHUL SFANT , DE EVREII HABAR N-AU DE EL?

Edited by cristip71, 17 October 2010 - 20:46.


#50
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Am constatat si eu asta de mult. Probabil in lucrarea Sa Dumnezeu este asistat de diversi slujitori cum ar fi ingerii. In nici un caz nu pot exista mai multe cauze absolute ca iese eroare logica dpdv filosofic. Cauza absoluta nu poate fi decat una. Daca ar mai fi inca una sau doua ar aparea intrebarea care din care purcede si s-ar intra in sofistica.

#51
perpetumobile

perpetumobile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 20.09.2009

 orlandosorin, on 17th October 2010, 13:26, said:

Pai atunci ce religie mai e si aia. Materialist-dialectica ???  :thumbup:
In rest cam in toate religiile inclusiv in magie oamenii se considera ca au spirite, ca sunt alt ceva decat trup. Halaal invataturi.
Nu mai cunosc religie care sa nu postuleze existenta spiritului. Cu siguranta ca d-ta habar nu ai mai de raba. Nu au cum sa nu creada in spirite (sau duhuri este tot acelasi lucru).

Toate magiile,miniunile ,duhuri si spirite,toate astea depind de credinte barbare si nu de monoteism. Un Dumnezeu,atotputernic  care se afla intoate locurile in acelas timp. Asta-i baza monoteismului . Crestinismul de la infintarea sa nu o fost o religie monoteista propiuzis.

 cristip71, on 17th October 2010, 20:28, said:

Daca vrei sa discuti ce este scris in VT,esti invitat sa inveti ebraica  si sa citesti textul si explicatile  in ebraica. Tu nu intelegi ca in multe domenii, Biblia pe care crestinii o cunosc este o Biblie care a trecut nenumarate traduceri din tot felul de limbi si o groaza de omiteri si suplimente care au avut ca scop sa faca credinciosii crestini ca si cum pentru si despre crestini a fost scrisa. De exemplu, ce cityesti tu de "duhul lui Dumnezeu" este in textul original in ebraica "vantul lui Dumnezeu" cu intelegerea  ca "facea parte " din imperia lui Dumnezeu.

Numai sa intelegi ca in textul original sunt cateva fraza care nu au fost intelese pana acuma. Ele sunt copiate exact cum sunt scrise in speranta ca se vor intelege o data. Cand crestinii au tradus VT nu au avut nici o problema cu acele fraze nedescifrate,au inventat o traducere care nu are nimica cu ce este scris. Isteti oameni.

Evreii religiosi invata toata viata lor sa inteleaga VT. Psalmii VT sunt scrise in mijlocul foaiei si inprejur sunt scrise indrumari la intelegerea  celor scrise.

#52
cristip71

cristip71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.01.2009
Dupa invatatura Sfintilor Parinti , Dumnezeu atunci cand lucreaza este asistat de catre ingeri  :  
" 4.    Unde erai tu, când am întemeiat pământul? Spune-Mi, dacă știi să spui.
5.     Știi tu cine a hotărât măsurile pământului sau cine a întins deasupra lui lanțul de măsurat?
6.     În ce au fost întărite temeliile lui sau cine a pus piatra lui cea din capul unghiului,
7.     Atunci când stelele dimineții cântau laolaltă și toți îngerii lui Dumnezeu Mă sărbătoreau?"  ( Iov , cap 38 )
  Insa acestia nu se pot implica in actul de creatie care este propriu numai divinitatii .
Deci atunci cand Dumnezeu zice : " sa facem " sigur se refera la alte Persoane egale Lui , adica are loc Sfatul Sfintei Treimi .
  Apropo , daca nu ma insel Elohim inseamna Dumnezei , nu Dumnezeu . Sa ne invete perpetuum.

#53
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

 cristip71, on 18th October 2010, 18:24, said:

Deci atunci cand Dumnezeu zice : " sa facem " sigur se refera la alte Persoane egale Lui , adica are loc Sfatul Sfintei Treimi .
Trii Sarmale la frigare
Hodoronka_Troika_Tronka.

 cristip71, on 18th October 2010, 18:24, said:

Apropo , daca nu ma insel Elohim inseamna Dumnezei , nu Dumnezeu . Sa ne invete perpetuum.
mai studiaza

 perpetumobile, on 18th October 2010, 15:15, said:

au inventat o traducere care nu are nimica cu ce este scris. Isteti oameni
si "inventivi" caci
au falsificat cuvintul lui Dumnezeu.

#54
cristip71

cristip71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.01.2009

 Ben_Gal_1, on 18th October 2010, 18:38, said:

Trii Sarmale la frigare
Hodoronka_Troika_Tronka.


bun raspuns si la obiect ....ca sa spun , mai lamurit  ,foarte inteligibil . Cu cuvintele astea ai daramat dogma Sfintei Treimi.( cat pricepi   atata spui )

Edited by cristip71, 18 October 2010 - 19:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate