Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

aflare numar ascuns

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 25.01.2007
Nu confirma.
Plus ca poti sa-l rogi pe cel care te suna cu nr. ascuns sa sune la o ora fixa, convenita de amandoi. De exemplu la 03.00 am, si apoi verifici ce numar te-a sunat. La ora aia nu cred ca esti foarte aglomerat de apeluri, sa te incurci.

#38
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Du-te in alta parte.
   Aici pretul e 0 lei.

#39
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Mai functioneaza treaba asta ?

Multumesc !

#40
dannytelo

dannytelo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.01.2009

View Postadr12n, on 25th August 2010, 00:27, said:

Salut, nu vreau sa zic decat un singur lucru, de o perioada relativ scurta se poate afla numarul ascuns relativ simplu si total gratis. Oricine poate. Nu zic cum. DACA cineva cere bani in schimbul acestui serviciu .... Sa speram ca nu cere nimeni bani, ca ar fi jecmaneala pe fatza. Repet, nu vreau sa zic cum se poate afla nr ascuns pt ca daca cineva publica pe forum metoda, se va restrictiona serviciul intr-o sapt sau se va plati.


salut, si cum anume se face pana la urma?
tks,

#41
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Daca folosesti un serviciu ce iti permite sa faci redirectionari catre alte numere in afara de mesagerie, o solutie este cea de mai jos.

View Postslai, on 26th August 2010, 20:37, said:

va faceti cont la romtelecom voce online
https://voceonline.r...login/index.php
redirectionati apelurile acolo.
apelurile cu numar ascuns ei le afiseaza la istoric cu numarul corect.
pe asta cer unii bani...

Edited by medley, 14 June 2011 - 16:44.


#42
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
Sau functioneaza daca ai cunostinte la orange, voda, cosmo.

#43
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
În general la orice serviciu VOIP funcționează treaba asta.

#44
hazard123

hazard123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2011
Salut

Uite cum merge(a):

redirectionezi apelurile "on busy" spre mesageria vocala (din meniul telefonului)

cand suna cu necunoscut trebuie sa respingi apelul (apesi inchide). in cateve secunde mesageria iti v-a trimite mesaj cu numarul (dc ai noroc)


spune-ne dc ti-a mers.

#45
TomTomCat

TomTomCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 18.11.2011
Am verificat si eu si functioneaza.
Problema este insa alta: serviciul de restrictionare a identitatii nu a fost facut pentru cei care dau telefone noaptea sa faca glume proaste sau pentru cei care vor sa hartuiasca pe cineva.
Pentru utilizatorii legitimi ai serviciului, ar trebui sa se specifice clar ca este vorba de "Restrictionarea afisarii identitatii apelantului pe ecranul dispozitivului apelat". E o vrajeala de doi bani ca identitatea nu se transmite deloc.
Se pot vedea inclusiv numerele care au activat serviciul CLIR permanent.

#46
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
imi spune si mie cineva un program de blocare a nr ascuns pe android?
multumesc

#47
- GeO -

- GeO -

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 97
  • Înscris: 11.12.2006
Aflarea numarului merge cu siguranta, cu ajutorul telefoniei Voip.

Daca primesti un apel privat, ii dai redirect catre serverul de voip si il vezi la istoric apeluri pe server (chiar daca e privat).
Pacat ca nu e in timp real solutia asta, si ai nevoie de un calculator sa intrii pe server ca sa vezi apelurile primite.

cred ca am gasit o solutie (in timp real), dar am nevoie de un "meserias" mai bun decat mine in domeniu sa ma ajute.

Este nevoie de un provider de VoIp care permite SIP Trunking si Asterisk.
Numarului privat cand ajunge pe serverul SIP, ii se adauga un prefix (gen 900 sau 123) urmat de Caller Id dupa care este trimis catre numarul meu, el fiind afisat pe telefon in genul 9000766123456 sau 1230766123456 sa zicem.
Prefixul ajuta sa ne dam seama ca suna cu privat.

Cine intelege mai multe rog sa ne lumineze.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/q3S0RjrXhw0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  --- de aici m-am inspirat.

Dar e explicat pe scurt si nu inteleg tot, care poate ajuta rog un reply sau un pm. Il cinstesc binisor :P

Edited by - GeO -, 27 December 2011 - 15:46.


#48
mdlII

mdlII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 27.02.2009

View Post- GeO -, on 27th December 2011, 15:39, said:

Aflarea numarului merge cu siguranta, cu ajutorul telefoniei Voip.

Daca primesti un apel privat, ii dai redirect catre serverul de voip si il vezi la istoric apeluri pe server (chiar daca e privat).
Pacat ca nu e in timp real solutia asta, si ai nevoie de un calculator sa intrii pe server ca sa vezi apelurile primite.

cred ca am gasit o solutie (in timp real), dar am nevoie de un "meserias" mai bun decat mine in domeniu sa ma ajute.

Este nevoie de un provider de VoIp care permite SIP Trunking si Asterisk.
Numarului privat cand ajunge pe serverul SIP, ii se adauga un prefix (gen 900 sau 123) urmat de Caller Id dupa care este trimis catre numarul meu, el fiind afisat pe telefon in genul 9000766123456 sau 1230766123456 sa zicem.
Prefixul ajuta sa ne dam seama ca suna cu privat.

Cine intelege mai multe rog sa ne lumineze.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/q3S0RjrXhw0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  --- de aici m-am inspirat.

Dar e explicat pe scurt si nu inteleg tot, care poate ajuta rog un reply sau un pm. Il cinstesc binisor :P

Cel mai greu este sa gasesti un provider VoIP pentru care sa poti sa manipulezi CallerID-ul unui apel catre mobilul tau asa cum ai explicat tu. Ideea este ca un provider (responsabil) nu te lasa sa modifici callerID-ul dupa cum te taie capul - pentru motive bine intemeiate. Ca sunt provideri care nu fac filtrarile corespunzatoare asta pot sa o confirm insa nu se garanteaza ca acestia nu isi vor da seama si vor face modificari in acceptarea acestor apeluri.

In schimb ti-as propune un alt scenariu:

Mobil -> redirectare VoIP -> trunchi SIP -> Asterisk -> extenie SIP (softphone inregistrat pe telefonul tau sau pe un PC) - In acest caz modificarea callerID-ului nu se va mai face pe un apel care sa iasa catre provider-ul VoIP si astfel nu vor fi probleme.

Daca iti faci un server Asterisk (daca nu ai habar poti sa instalezi distributia Elastix), ai un cont VoIP pe care ai facut redirectarea numarului tau mobil si ai un softphone (pe mobil sau pe un PC) te pot ajuta sa-ti modifici dial-planu-ul Asterisk pentru a realiza scenariul de mai sus (e destul de banal - nu trebuie decat sa citesti "Asterisk: The Future Of Telephony" ca sa te pui cat de cat la punct cu ceea ce trebuie facut).

Succes,
Ioan

#49
DRAGOS-D

DRAGOS-D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.12.2011

View Postcristi_6303, on 1st December 2011, 15:24, said:

imi spune si mie cineva un program de blocare a nr ascuns pe android?
multumesc

Call Filter
Call Blocker Pro

In mod normal ar trebui sa ai optiunea Menu -> Settings -> Call -> Call rejection

#50
adite

adite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.06.2008
Eu am alta problema. Am fost sunata de la nr. 00333713333 si cand am sunat eu, telefonul mi-a afisat nr. eronat. Cum poti fi sunat de la un nr. care nu exista? Am format numarul fara un 0 si am auzit muzica. Am inchis imediat. Ce se intampla oare?

#51
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Ai credit la vreo banca? Asa am patit si eu si era nr de fix (centrala) de la banca Credi Europe Bank. Daca sunam inapoi imi aparea numar inexistent.

#52
adite

adite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.06.2008
Nu era de la o banca. Un individ a sunat pe fix si a pacalit-o pe mama cu niste produse naturiste care ar urma sa fie trimise prin curier. Eu am vrut sa sun la acel nr., sa anulez comanda.N-a mers nici de pe fix si nici de pe mobil. Mi-e teama de altceva, sa nu ne trezim cu infractorul la usa.

#53
vabogsm

vabogsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.11.2011
eu stiu ca numai la vodafone merge!

#54
vabogsm

vabogsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.11.2011
eu stiu ca numai la vodafone merge!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate