Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

HBO

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#19
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Faza penala la Astral in Bucuresti ! Ai mei s-au abonat la cel mai are pachet, Premier parca ii zice : le-a adus un decodor digital, au avut HBO, Cinemax si inca vro 60 de canale. Foarte bine si frumos, timp de 2 luni a fost ok, dar de mai bine de o luna din astea 60 de canale abia mai vad vro 40, multe repetandu-se pe analogic (unde le vad si eu), bineinteles ca nu se vede nici HBO, canal pe care il platesc legal ! Au facut reclamatie, dar inca nu s-a rezolvat. Cautand  HBO pe analogic l-am receptionat, umbland nitel pe reglajul fin, destul de decent : color, stereo cu putine dungi verticale dar se poate viziona.  Deci ca in Romania : daca platesti un serviciu nu-l ai, in schimb il poti avea daca nu-l platesti. Sunt convins ca merge faza cu decodorul din targ inca pe Astral, de fapt daca ai TV bun nici nu prea iti trebuie  :D
In general eu ma uit la filme noi pe PC, dar pentru ai mei cea mai buna solutie e HBO ca nu le plac filmele pe PC !

#20
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
se pare ca cei de la hbo au o noua grafica la site www.hbo.ro

#21
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
23-25 septembrie hbo emite liber

#22
experience

experience

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 19.09.2004

retele, on Sep 24 2005, 21:24, said:

23-25 septembrie hbo emite liber

<{POST_SNAPBACK}>



la ce bun, ca oricum n-ai ce vedea... :D  :)  -_-  :worthy:  ^_^

#23
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
Ce ziceti de un sondaj HBO vs. Showtime?Mie cel putin Showtime imi place mai mult decat Habeo.

Filmul la care se face reclama,Jaf in stil Italian e un film pe care l-am 'rumegat' de vreo aproape 2 ani pe Taquilla sau Primafila.

#24
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Ce ziceti de un sondaj HBO vs. Showtime?Mie cel putin Showtime imi place mai mult decat Habeo.

Pai asta cam asa este... dar vad ca pe nimeni nu intereseaza sa trateze cu cei de la Showtime "customizarea" acestui program si pt. Romania insa ne aburesc cu introducerea de programe gen TV1000 East :(.

#25
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Eu nu am vazut in viata mea SHOWTIME . Cum pot sa fac o comparatie? Si cred ca oamenii din tara putin stiu despre SHOWTIME

#26
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
atata timp cat nu exista showtime nu poti face comparatie.
daca tu te gandesti la showtime din sua, atunci fa comparatie si cu hbo din sua.

#27
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
sa nu-mi ziceti ca nu ati vazut Showtime pana acum?
Sa nu-mi ziceti ca aveti doar umila sarma de la cablu prin casa?Treceti la colt :)
Este disponibil in Europa prin Canal Digitaal si Mediapark,respectiv pt. "spuma" si prin card sharing. Calitativ este  cum sa va spun net calitativ fata de HBO Europe.
  Sincer imi pare rau de voi care nu aveti antena parabolica si un receptor digital...sunteti condusi de cei de la cablu dupa voia lor drept dovada ...ca nu ati auzit pana acum de Showtime care este prezent de ani buni in Europa.


   Cumparati-va scule pt. vizionat programe din cer si o sa se deschida o lume total diferita in fata ochilor vostri!!!!

#28
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

tylk, on Sep 25 2005, 16:04, said:

Este disponibil in Europa prin Canal Digitaal si Mediapark,respectiv pt. "spuma" si prin card sharing. Calitativ este  cum sa va spun net calitativ fata de HBO Europe.

<{POST_SNAPBACK}>



este si in pachetul Canal Digital Nordic, el il vizionez acolo  :coolspeak:

man, te rog cauta-ma pe yahoo messenger sa mai stam putin de vorba

#29
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

tylk, on Sep 25 2005, 17:04, said:

sa nu-mi ziceti ca nu ati vazut Showtime pana acum?
nu am vazut pentru ca nu am avut niciodata antena.
nu vreau sa-mi pun antena din 2 motive:
- nu am cum pe balcon pentru ca e o zona in care nu as avea semnal
- cele 67 de canale de la tv mi se par oricum prea multe, nu mai am nevoie de altele

#30
julius771

julius771

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.10.2005
da' care-i faza cu hbo codat digital?

#31
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
HBO Bulgaria & Romania este in acest moment Free To Air !

Se intampla asta pe satelitul EUTELSAT 16'E, frecventa 11.606V,12100,7/8

din pacate fara... sonor

#32
tylk

tylk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.09.2004
HBO Ro este retardat rau in ceea ce priveste filmele, de exemplu Kill Bill este un film rumegat demult de mine pe Cabo acu` aproape de 1 an, de filmul Jaf in stil italian sa nici nu mai pomenesc.

#33
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Posttylk, on Nov 5 2005, 12:34, said:

HBO Ro este retardat rau in ceea ce priveste filmele, de exemplu Kill Bill este un film rumegat demult de mine pe Cabo acu` aproape de 1 an, de filmul Jaf in stil italian sa nici nu mai pomenesc.

Tocmai din cauza asta si pierde abonati la greu cu toate ca retelele CATV au fost intr-o mare masura securizate impotriva folosirii "filtrelor pirat"... Sincer, avand in vedere calitatea dar mai ales intarzierea cu care difuzeaza filmele, HBO & CINEMAX nu merita 15RON+TVA cat se zvoneste ca va fi dupa 01.01.2006...

#34
petrarca2055

petrarca2055

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.05.2005
filmele de pe hbo sunt prea vechi...se difuzeaza mult prea tarziu. le poti lua imediat cum apar de pe net sau la cateva saptamani de la tarabe!
atunci...renteaza sa iti iei hbo? poate altceva. cinemax e nashpa inca de la inceput!

#35
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postpetrarca2055, on Nov 5 2005, 19:05, said:

filmele de pe hbo sunt prea vechi...se difuzeaza mult prea tarziu. le poti lua imediat cum apar de pe net sau la cateva saptamani de la tarabe!
legal nici o televiziune nu le poate difuza atunci.

View Postpetrarca2055, on Nov 5 2005, 19:05, said:

cinemax e nashpa inca de la inceput!
cu asta sunt de acord -_-

#36
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Sincer eu  tin ab HBO pentru serialele originale ( Dedwood, SEX and the City ). Imi plac foarte tare. Iar in leg cu filmele nu am ce sa zic cam asa este,  dar uneori ratezi cate un film de la cinema  si il vezi mai tarziu pe HBO

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate