Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Asigurari online

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ggeorgescu

ggeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.04.2010
Deschid un topic nou si vreau sa isi spune parea persoanele care si-au cumparat o asigurare RCA de pe internet. Din moment ce sunt atatea siteuri care vand online banuiesc ca sunt si persoane care cumpara.

#2
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Asigurarile acum se fac doar online. Daca mergi la o firma de asigurari, tot pe internet ti-o face.

#3
ggeorgescu

ggeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.04.2010

View Postexorcistul, on 15th April 2010, 17:50, said:

Asigurarile acum se fac doar online. Daca mergi la o firma de asigurari, tot pe internet ti-o face.


da, dar daca o fac direct pe site si o platescu cu cardul castig timp. risc insa sa imi iau "teapa" ?

as vrea sa stiu daca sunt pe aici si astfel de "curajosi" care au platit cu cardul pe internet!

#4
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
RCA nu mi-am facut direct pe net. Am comandat RCA-ul si l-a adus curierul.

In schimb mi-am facut asigurare de calatorie pe net, am platit cu cardul si nu au fost probleme. Cand platesti cu cardul ai grija ca pagina unde introduci datele sa fie securizata si/sau site-ul sa furnizeze date despre companie (gen certificat SSL).

#5
cutecup

cutecup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2010
Eu mi-am facut RCA pe net cu vreo 2 luni in urma. Sunt multe siteuri unde poti sa faci RCA si sa-l platesti cu cardul: astraonline.ro , allianzdirect.ro roasig.ro , etc
Eu am ales astraonline.ro pentru ca la Astra era cel mai ieftin la momentul acela si am zis sa fac direct pe siteul unei companii ca e mai sigur decat la un broker. RCAul in original mi-a venit prin curier a doua zi.

Asa cum a zis si goesalajan trebuie sa fii atent sa fie un site securizat. Adresa din browser sa inceapa cu https (in loc de http)

#6
ggeorgescu

ggeorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.04.2010
Pana la urma mi-am facut RCA la Astra Asigurari pe site-ul lor www.astraonline.ro . Aveau cel mai bun pret din tot ce am gasit. Am "dat" cu cardul, banii imi apar pe extras in cont ca fiind blocati si probabil urmeaza sa ii incaseze ei cumva pentru ca pe site-ul lor imi apare ca polita s-a emis si ca o sa o primesc prin curier acasa.  Sper sa fie totul ok !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate