Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Insula Paxi

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010

View PostOvidiuNS, on 11 august 2021 - 14:21, said:

Aș completa că în apă, după ce treci de bolovanii rotunzi, fundul mării este exclusiv din nisip alb, fin, foarte plăcut la tălpi. Uite aici postarea mea din 2018.
Asa e, in apa era ok, dar pana acolo iti rupeai talpile. Poate ca venind dupa Vrika si Voutumi, a fost socul prea mare. Posted Image

#74
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Cu papuci de apa presupun ca sunt Ok toate cele pe care le descrii ca pietroase. Pe mine ma intereseaza sa fie apa limpede, papuci am :)

#75
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View Postcamelia19, on 11 august 2021 - 15:03, said:

Asa e, in apa era ok, dar pana acolo iti rupeai talpile. Poate ca venind dupa Vrika si Voutumi, a fost socul prea mare. Posted Image
Dar te rog, poti sa spui daca ai mai vazut asa culoare de apa la o plaja cu nisip sau fara? plaja de port totusi...Despre harami intreb...

Attached Files


Edited by ionescunic, 11 August 2021 - 15:53.


#76
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,856
  • Înscris: 04.07.2010

View Postcamelia19, on 11 august 2021 - 15:03, said:

... in apa era ok, dar pana acolo iti rupeai talpile ...

Eu eram oricum în papuci (mdt știe ce zic, de la topicul Creta), și i-am lăsat pe bolovani ceva mai sus, cât să nu-i ia apa. Așa că am intrat în apă în picioarele goale.
Evident că am fost atent să nu mă dezechilibrez, dar atât. Nu e nevoie de niciun pantof de plajă, bolovanii sunt rotunjiți, nu te deranjează, nu te tai.
Doar să fii atent să nu aluneci, ca să nu te dezechilibrezi. Numai așa îți rupi tălpile, dar cu puțină atenție e ok.
Oricum, și la Voutoumi erau bolovani, și la Mesa Vrika, poate nu atât de mari ca la Lakka, dar erau. La Vrika nu am ajuns niciodată.

La Lakka e un pic de osteneală și când ieși din apă, dar la fel, nu e nimic de speriat. Bonusul este că în apă, de la vreo 5 metri încolo nisipul e catifelat, întocmai ca la Voutoumi și Mesa Vrika.
Și faptul că sunt bolovani unde sunt face ca apa să nu se tulbure deloc, iar culoarea albă a fundului face ca apa să capete culoarea aia azurie în bătaia soarelui.

Ar mai fi un aspect, acela că la Lakka, dimineața devreme soarele de final de iunie să dea o culoare nu atât de frumoasă, ceea ce e perfect normal.


Sănătate și tcb !

Edited by OvidiuNS, 11 August 2021 - 16:30.


#77
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010

View Postionescunic, on 11 august 2021 - 15:52, said:


Dar te rog, poti sa spui daca ai mai vazut asa culoare de apa la o plaja cu nisip sau fara? plaja de port totusi...Despre harami intreb...

Pai aia am si zis, culoare si cadru natural frumoase. Faza e ca am si prins foarte mare aglomeratie, ca venisera 2 vapoare mari naiba stie de unde, burdusite de turisti. Probabil din Parga sau Corfu. Sau ambele. Si mai bine de jumate din ei au luat o direct spre plaja asta care e totusi mica.

View PostOvidiuNS, on 11 august 2021 - 16:23, said:


Eu eram oricum în papuci (mdt știe ce zic, de la topicul Creta), și i-am lăsat pe bolovani ceva mai sus, cât să nu-i ia apa.
Sănătate și tcb !

Eu am intrat cu sandalele, tocmai pt ca ma dezechilibram altfel pe pietrele alea alunecoase. Curioasa treaba, eu la Voutumi n am gasit pietre, am avut nisip si pe uscat (combinat cu pietris) si in apa (numai nisip fin). Am stat undeva in dreapta cum mergi spre plaja, in zona cu restaurantul Bela Vista, parca asa ii zice la restaurantul ala cocotat pe deal. Chiar ma intrebam de ce Voutumi se zice ca e plaja cu pietris, iar Vrika cu nisip. Eu le am simtit la fel pe ambele.

Edited by camelia19, 11 August 2021 - 17:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate