Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Dube 4x4

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
MOSULIK

MOSULIK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.03.2009
Eu fiind pasionat de iesirile in natura ,pescuit, dar fiind totusi cam comod din fire am nevoie de o masina mai spatioasa pt.a duce tot bagajul pe balta. In consecinta ma gandesc sa cumpar pt.asta o dubita 4x4 mai veche,,,4x4pentru ca accesul la locurile unde merg e destul de dificil pt.o masina de strada . Nu vreau sa fac ofroad greu dar de multe ori intalnesc portiuni de teren noroioase si cu urme de roti adanci. Deci m-am orientat spre un Mitshubishi L 300 ,am gasit cu greu inmatriculat si nu e prea ok tehnic .ce i-mi place la model e faptul ca e 4x4 cu reductor si dif blocabil spate.  Va rog pe voi cei cu mai multa experienta sa va exprimati opiniile si eventual sa-mi spuneti alte marci asemanatoare

#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
De ce ai nevoie de o duba?
O masina 4x4 spatioasa e suficenta, in conditiile in care unditele incap si in tico.

#3
MOSULIK

MOSULIK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.03.2009
De obicei mergem 5 persoane ,corturi bagaje e.t.c. si drumurile sunt foarte rele noroi sleauri si nu treci cu tico sau Logan respectiv in cazul nostru

#4
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010
O duba americana , un Ram sau de ce nu cauti un pick-up cu 4 usi ??

#5
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Uite aici ce ti-ar prinde tie bine.  :)

Dar poti incerca sa gasesti si un VW Transporter nemodificat cu tractiune 4x4 sau un Ford Tranzit. Parca si Mercedes aveau tractiune 4x4 pe Sprinter si Vito. Si parca mai era si o Toyota van cu tractiune integrala da pe aia nu mai stiu cum o cheama. Incearca sa cauti pe mobile.de.  Conteaza foarte mult si cati bani vrei sa dai pe "duba".

#6
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010

 rexkroki, on 7th April 2010, 21:56, said:

Uite aici ce ti-ar prinde tie bine.  :)

Dar poti incerca sa gasesti si un VW Transporter nemodificat cu tractiune 4x4 sau un Ford Tranzit. Parca si Mercedes aveau tractiune 4x4 pe Sprinter si Vito. Si parca mai era si o Toyota van cu tractiune integrala da pe aia nu mai stiu cum o cheama. Incearca sa cauti pe mobile.de.  Conteaza foarte mult si cati bani vrei sa dai pe "duba".
Aceea ar fi perfecta ( cea de la VW modificata ) .

#7
MOSULIK

MOSULIK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.03.2009
Investitia poate fi cel mult 3000 euro .Nu prea se incadreaze de afara tinand cont de taxa de inmatriculare.

#8
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
In tara cred ca gasesti destul de greu dube cu 4x4 si care sa fie si atat de ieftine.
Poate o solutie ar fi si un Renault Kangoo 4x4 desi e putin mai mic dar poti sa-i pui un portbagaj deasupra.

#9
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Cred ca mai degraba un Pajero sau Toyota LC din anii '90 te-ar aranja!

#10
toonamy

toonamy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 20.07.2008
la kangoo degeaba e cu tractiune integrala daca garda
la sol e ca la logan

Edited by toonamy, 07 April 2010 - 21:53.


#11
MOSULIK

MOSULIK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.03.2009
Despre Mitsubishi l300 nu stie nimeni nimic? am gasit asa ceva in RO si pare a fi pe platforma de Pajero .

#12
stefaniordan

stefaniordan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 23.12.2009
Cea mai buna solutie la ce ai tu nevoie e un pick-up truck cu 4 portiere, si ai sufficient loc in bena pre acareturi.
Din pacate nu stiu daca gasesti ceva care sa se incadreze la bugetul tau.

#13
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
Eu am prins intr-o vara un Hyundai H1 4x4 cu care am mers pe niste coclauri la peste de ziceam ca ma rup daca merg pe jos si am trecut cu ea dar nu stiu daca gasesti la vanzare ca sunt destul de rare...

Ar mai fi si urmatoarea varianta pe care o folosesc niste amici de ai mei cu succes pt mers la dunare pe coclauri - masina de teren gen Pajero plus remorca joasa cu o singura axa. Ei stau comod in masina si in remorca au toate sculele. Din ce stiu eu nu au avut niciodata probleme indiferent de starea drumului.

Edited by belogerer, 08 April 2010 - 06:18.


#14
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,075
  • Înscris: 02.03.2003
H1 recomand si eu. Doar ca nu o gasesti la pret mic.

#15
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
dube vechi 4x4
renault trafic (asta il gasesti cel mai ieftin) VW transporter (nu e grozav deoarece are un sistem complicat de cuplare si e scump tare in caz de defectiuni) vw lt sau Renault master si iveco ultimele 3 sunt masini serioase de carat si facut drumuri noroite din pacate nu sunt f raspandite
si ca sa fim patrioti tv-ul  :thumbup:

#16
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005

 pimi, on 9th April 2010, 18:49, said:

dube vechi 4x4
renault trafic (asta il gasesti cel mai ieftin) VW transporter (nu e grozav deoarece are un sistem complicat de cuplare si e scump tare in caz de defectiuni) vw lt sau Renault master si iveco ultimele 3 sunt masini serioase de carat si facut drumuri noroite din pacate nu sunt f raspandite
si ca sa fim patrioti tv-ul  :thumbup:

UAZ 459

#17
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
asta nu e duba
e autoturism 4x4

#18
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005

 pimi, on 15th April 2010, 10:08, said:

asta nu e duba
e autoturism 4x4
ai dreptate, e 453, un microbuz gen TV

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate