Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Bicicleta pentru un pusti de 11 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Ce bicicleta cu roti de 20"?

#20
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010
Cube-ul care ni l-ai aratat este cu roti de 20" .

#21
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Cube Kid 240 este cu roti de 24". La fel si bicicleta Bulls la 780 de lei. Ambele exista si in versiune cu roti de 20", dar eu nu de acestea am scris mai sus. O bicicleta cu roti de 20" este prea mica pentru un copil de 1,52 m. E prea mica acum, nu va fi prea mica peste un an.

Edited by Seb, 28 March 2010 - 19:19.


#22
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010
Bine , sa zicem ca am cam exagerat , dar cum poti spune ca bike-ul lui DJMihnea valoreaza 200 de lei ?? Nici chiar asa , intr-adevar ele nu sunt ca altele straine cum ar fi Cube , Kona , Trek sau altele dar la banii acestia sunt foarte bune , un full suspension de la o firma renumita are pretul de 6000-7000 RON .

#23
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Inceteaza cu sfaturile de genul acesta. Poate induci in eroare pe cineva care nu se pricepe. Bicicleta aia nu valoreaza nici 200 de lei. Mai exact, este un gunoi, numai buna de dus la reciclat.

#24
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010

 Seb, on 29th March 2010, 10:27, said:

Inceteaza cu sfaturile de genul acesta. Poate induci in eroare pe cineva care nu se pricepe. Bicicleta aia nu valoreaza nici 200 de lei. Mai exact, este un gunoi, numai buna de dus la reciclat.
Nu este chiar asa , are si piese bune pe ea . Intr-adevar este nimic pe langa un Stereo sau Stinky , dar acelea ce pret au ??

#25
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
First Bike Legend are vreo componenta de calitate? Intrebarea este retorica.

Edited by Seb, 29 March 2010 - 09:36.


#26
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010

 Seb, on 29th March 2010, 10:35, said:

First Bike Legend are vreo componenta de calitate? Intrebarea este retorica.
Mi-am dat si eu seama ca intrebarea este retorica , aici m-ai cam prins , dar tot nu ne-ai spus ce bike ai .

#27
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Cauta in topicul mare despre biciclete.

Edited by Seb, 29 March 2010 - 09:43.


#28
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Si eu vreau sa i schimb bicicleta lui fimiu acum ca va implini 10 ani. Are un First Bike "full suspension" iar schimbatoarele de viteza sunt de "2 lei". O mizerie de bicicleta.
Puteti sa mi recomandati ceva ce poate fi folosit cativa ani de acum inainte ?

#29
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010

 RoVal1972, on 30th March 2010, 10:12, said:

Si eu vreau sa i schimb bicicleta lui fimiu acum ca va implini 10 ani. Are un First Bike "full suspension" iar schimbatoarele de viteza sunt de "2 lei". O mizerie de bicicleta.
Puteti sa mi recomandati ceva ce poate fi folosit cativa ani de acum inainte ?
Orienteaza-te spre Cube , Kona , Trek sau Scott , acestea sunt printre cele mai bune firma . Eu am Kona Fire Mountain si sunt foarte multumit .

Edited by Tutzzu, 30 March 2010 - 09:19.


#30
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

 Tutzzu, on 30th March 2010, 10:19, said:

Orienteaza-te spre Cube , Kona , Trek sau Scott , acestea sunt printre cele mai bune firma . Eu am Kona Fire Mountain si sunt foarte multumit .

Ok, dar ce model ?Unde ? Eu am Kellys si sunt f. multumit. Vreau ceva decent pentru copil, de calitate, dar sa nu coste excesiv de mult.

Edited by RoVal1972, 30 March 2010 - 10:02.


#31
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010

 RoVal1972, on 30th March 2010, 11:01, said:

Ok, dar ce model ?Unde ? Eu am Kellys si sunt f. multumit. Vreau ceva decent pentru copil, de calitate, dar sa nu coste excesiv de mult.
Daca te gandeai acum 2 saptamani gaseai ca a mea cu reducere de 600 RON , acum o sa apara modelul 2010 pe la 2000 RON . Cam ce buget ai ??Acum apar modelele 2010 si nu mai sunt pe stock mai multe .

Edited by Tutzzu, 30 March 2010 - 10:18.


#32
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Daca gasesc aici la importator, o sa iau una din astea doua. Dar nu stiu daca sa i iau cu roti de 20 sau de 24. Asta e marea mea dilema.
! sau
!!

#33
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006
Buna seara,
Cam vechi topicul dar ma incadrez in el cu cautarile mele si altul mai nou n-am gasit.
Vreau sa-i iau pustiului (152, 11.5 ani) o bicicleat noua. Din pacate nu este 'pasionat' de cycling (cum eram eu pe vremea lui) dar isi doreste mai nou sa se 'dea' pe bicicleta mai serios.
Acum are o First Bike ce i-a ramas cam mica.
Ma puteti ajuta cu un sfat?
Chiar nu sunt in stare sa ma decid la cat de multe modele exista acum...pe vremea cand eu insumi mergeam enorm pe bicicleta in afara de "semicursiera" (pe care am folosit-o cu imensa drag pana pe la 18 ani), Pegas si Tohan altceva nu imi aduc aminte sa fi existat. Iar ca model, nu cred ca erau mai mult de 10 in total.
As vrea ceva cu care sa se plimbe mai mult (parcuri, eventual pana la scoala, etc). Nu sunt convins ca o sa prinda gustul mersului pe bicicleta.
Buget - vreau o bicicleta buna pe care sa o poata folosi cativa ani.
Am vazut de exemplu asta dar mi se pare prea ieftina si grea.
Deasemenea am vazut aici pe forum discutii despre CUBE si imi place mult asta ca model dar la naiba...deja devine complicat: 14" sau 16". Pai eu de unde sa stiu d-astea? Cum aleg? Ca semicursiera mea veche si de demult era de-un singur fel.
Multumesc anticipat pentru sfaturi!

P.S. Cred ca ma reapuc si eu :thumbup: Nu stiu cand o sa am tim,p...dar poate ies impreuna cu fi'miu si cu fi'mea.

#34
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
După înălțime și lungimea piciorului îți dai seama. Vezi aici. Coloana MTB sport.

Edited by wirespot, 22 April 2012 - 22:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate