Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Logan TREI STELE

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
84 răspunsuri în acest subiect

#19
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.424
  • Înscris: 23.10.2003

kopu, on Jun 28 2005, 21:32, said:

Accent, conform aceluiasi site, are doar o steluta + o steluta taiata - stie cineva ce inseamna steaua "taiata" in evaluarea NCAP?

<{POST_SNAPBACK}>


Accentul a evoluat mult de la conserva din 97, aia stiu ca inseamna o stea jumate.

Cele mai recente teste le-am gasit pe la NHTSA, aici selectati passenger car PC, Hyundai, accent, 2005 si gasiti ca are 4 stele impact frontal, lateral spate si rollover, si 5 stele impact lateral fata. Ceea ce zic eu ca nu e rau deloc, mai ales ca prin 2000-2001 aveau inca doar 3 stele (tot pe la americani)

#20
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.650
  • Înscris: 08.09.2003
Fiesta 2003 are 4 stele.
Astra classic are 4 stele ...
Cam putine pt pretentiile actuale.

#21
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
Chestia cu designul e pur subiectiva. Si depinde si de perspectiva.
Una e sa compari Loganul cu noul Passat, alta e sa compari Loganul cu Solenza.

La intalnirea cu un tir, centura de siguranta sau un airbag poate face diferenta intre viata si moarte. Daca viteza cumulata in caz de accident frontal este sub 80 kmh, poti muri linistit intr-o Skoda Fabia baseline sau poti trai binemersi intr-un Clio.

#22
BONO

BONO

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 372
  • Înscris: 10.06.2005
Mie personal, nu mi se pare de loc un motiv de lauda acest 3 din 5 ptr. un consortiu cu pretentii cum se crede Renault si care culmea! zice ca pune pret mare pe siguranta. Eu in locul lor as cam face "ciocu mic" si nu m-as lauda cu asta. Ma rog , fiecare cum crede dar totusi la cantitatea asta de bani care o da un roman pe un Logan (raportat la nivelul salariilor de aici) este comparativ cam aceasi care o da un cetatean din EU pe un Mercedes sau Volvo - bani multi fratilor!- dar ce diferenta totusi. Sau viata unui EU citizen este mai de valoare decat a unuia din east-europe?
Si mai ceva. Cred ca prea mare importanta i se da Loganului asta. Si i se da asa o alura nationalista de parca ar fi masina romanilor!!! Aiureli! Este o masina a unui mare consortiu francez cu castiguri imense  care a mai gasit de unde mai poate stoarce niste bani (ro. si naivitatea unora) si noi facem atata tam-tam de parca ne-ar reprezenta Romania la Olimpiada de matematica...

#23
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 479
  • Înscris: 20.05.2004

BONO, on Jun 29 2005, 19:09, said:

Mie personal, nu mi se pare de loc un motiv de lauda acest 3 din 5 ptr. un consortiu cu pretentii cum se crede Renault si care culmea! zice ca pune pret mare pe siguranta.

ba chiar din contra... Poate ca Reno pune pret pe siguranta (mai nou de cand cu stelele NCAP), dar trasatura definitorie a Loganului e pretul (spun ei, mic). Deci daca pe langa a fi ieftin, mai ofera si ceva siguranta, e "perfect".

#24
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 15.397
  • Înscris: 29.11.2001

NostraDamnUs, on Jun 28 2005, 15:28, said:

De ce n-a aparut Renult Logan pe site-ul NCAP? Cred ca au trecut mai bine de 5 ani de cand Renault n-a luat sub 4 stele la teste, doar nu era sa-si strice palmaresul...  :)

<{POST_SNAPBACK}>



hehe ... asa e ... cu o singura corectura (as you know, I LOVE reno, asa ca fac "extensive research" ;)

Twingo 2003: 3 stele  :rolleyes:

http://www.euroncap....p?id1=1&id2=161

#25
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.916
  • Înscris: 08.06.2005
Cand a aparut nea Stoie la TV si a vorbit de Logan, s-a vorbit atunci si de faptul ca vor sa faca un autoturism de 3 stele. Si au reusit sa ia 3 stele. E un inceput bun pentru o DACIE sa incepa cu 3 din 5.Sa nu uitam ca sunt la primul test Euro NCAP Si acum fie vorba intre noi la cate stele v-ati fi asteptat,... la 5  :console: Oricum anvelopele sunt mizerabile, si aderenta e sub orice critica. Si Solenta de 5000E avea anvelope mai bune. Dupa cum am vazut in filmulete cockptul nu arata rau la pasageri. Iar faptul ca are doar o stea la pietoni, sa fie mai atenti cand trec strada fara sa se uite un pic si sa se asigure   :death:

#26
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 722
  • Înscris: 28.06.2005
Sa treaca strada mai cu grija daca sunt Logan-uri prin prerajma!!!!!!!! Sau mai bine zis sa treaca strada numai daca nu sunt Logan-uri pe acolo:P

#27
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.404
  • Înscris: 14.12.2003
mi se pare destul de bun la 3 stele masina romaneasca chiar are mai mult decat unele concurente ca hiunday sau kia

#28
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Câte stele avea Dacia 1310 ?  Atingea una ?  :rolleyes:

#29
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 15.397
  • Înscris: 29.11.2001
cu minus ...

#30
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.194
  • Înscris: 09.09.2003
***
mai mult nici nu se putea obtine , dar este loc si de mai bine.
Lipsesc airbagurile laterale , exista insa ramforsari in usi.

#31
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 31.05.2002

prafuit, on Jul 1 2005, 15:23, said:

Sa treaca strada mai cu grija daca sunt Logan-uri prin prerajma!!!!!!!! Sau mai bine zis sa treaca strada numai daca nu sunt Logan-uri pe acolo:P

<{POST_SNAPBACK}>


sunt multe masini bazate care au luat 1 stea la pietoni :
vezi Audi A6, BMW seria 5 ..etc

#32
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 620
  • Înscris: 06.07.2004

$eb, on Jul 1 2005, 13:47, said:

Cand a aparut nea Stoie la TV si a vorbit de Logan, s-a vorbit atunci si de faptul ca vor sa faca un autoturism de 3 stele. Si au reusit sa ia 3 stele. E un inceput bun pentru o DACIE sa incepa cu 3 din 5.Sa nu uitam ca sunt la primul test Euro NCAP Si acum fie vorba intre noi la cate stele v-ati fi asteptat,... la 5  :console: Oricum anvelopele sunt mizerabile, si aderenta e sub orice critica. Si Solenta de 5000E avea anvelope mai bune.

<{POST_SNAPBACK}>


Eu tocmai am luat un LOGAN Ambition si am avut surpriza sa constat ca anvelopele sunt Michelin!!! :w00t:

Mie mi se par foarte bune, evident ca sunt cele mai bune pe care le-am testat eu pana acum...

Poate cineva sa spuna daca aceste Michelin sunt puse doar pe Ambition sau si pe variantele mai ieftine?

#33
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 293
  • Înscris: 26.04.2005

galex, on Jul 5 2005, 01:37, said:

Eu tocmai am luat un Logan Ambition si am avut surpriza sa constat ca anvelopele sunt Michelin!!! :w00t:

Mie mi se par foarte bune, evident ca sunt cele mai bune pe care le-am testat eu pana acum...

Poate cineva sa spuna daca aceste Michelin sunt puse doar pe Ambition sau si pe variantele mai ieftine?

<{POST_SNAPBACK}>



Acum vin  pe toate variantele si inlocuiesc Montana de aprox doua luni.

#34
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.633
  • Înscris: 29.12.2003
Nope. Doar pe Ambition vin Michelin. Pe celelalte vin Kormoran (care sunt identice cu Montana, i.e. Montana se produc acum sub numele 'Kormoran'  :D )

#35
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.650
  • Înscris: 08.09.2003
Nu cred ca Montana = Kormoran. Am vazut de ceva timp Kormoran pe piata

#36
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

Tyby, on Jul 1 2005, 08:15, said:

hehe ... asa e ... cu o singura corectura (as you know, I LOVE reno, asa ca fac "extensive research" ;)

Twingo 2003: 3 stele  :rolleyes:

http://www.euroncap....p?id1=1&id2=161

<{POST_SNAPBACK}>


:coolspeak:

Asa e... uitasem de ciudatenia asta!
Da chiar... de ce nu s-o importa si in Ro acest Twingo? Nu ca as da banii pe asa ceva, intreb din curiozitate...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate