Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Mașina noua cu cheder zgaria...

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Logan TREI STELE

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Maximus. Ai inebunit forumul cu airbagurile alea laterale. In ultimul timp in orice discutie despre Logan aduci aminte de ele. Am inteles ca se pot pune. Nu va pune mai nimeni. Culoarea metalizata va fi la putere.

#74
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
important e ca se ofera. Sunt destui care doreau airbagurile alea , sunt convins ca cei de la Dacia nu le ofereau optionale daca nu era convinsi ca nu se vor cere. Poate asa se educa si o parte a clientelei logan-ului

#75
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
Am vazut filmu in care loganu prinde 180km/h. Ala e motorul de 1.6 8v sau 1.4? Ii ia 1minut sa ajunga de la 160 la 180km/h? Probabil cam 170km/h real. Se pare ca chiar merita sa cumperi noul motor de 1.6 16v...

Ce mi se pare "normal", si tipic romanesc, e faptul ca "omu" care face filmuletu are proiectoarele aprinse desi afara e un soare de te poti duce la plaja. Nu stiu daca Logan are martor de faruri aprinse insa pare ca farurile sunt stinse. Crede cineva ca respectivul ar fi cumparat airbaguri laterale de ex si nu culoare metalizata?

Edited by NetFlow, 05 February 2007 - 13:37.


#76
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am mai zis: important e ca se ofera.  :deadtongue:  ca multi au sarit cu gura ca vezi doamne Dacia e masina de rahat ca nu are airbaguri laterale.. ei uite ca s-au pus. cine vrea isi va pune, cine e interesat de pielea lui le va considera importante si le va cumpara. Cine nu , asta e.. fiecare cu pasarica lui, nu e vinovata dacia de felul cum gandesc posibilii clienti

#77
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postromaximusro, on Feb 5 2007, 13:22, said:

ei.. odata cu primirea airbagurilor laterale credeti ca ar reusi loganul sa obtina 4 stele euroncap daca ar fi testat din nou la euroncap?
Nu.

Pentru ca deja are un punctaj relativ bun (61%) la izbitura laterala, deci oricum nu ar mai lua prea multe puncte.
Pentru ca cea mai mare problema este la nivelul toracelui, si acolo nu prea te ajuta airbag-ul.

#78
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006

View Postromaximusro, on Feb 5 2007, 13:22, said:

ei.. odata cu primirea airbagurilor laterale credeti ca ar reusi loganul sa obtina 4 stele euroncap daca ar fi testat din nou la euroncap?

Nu vor face. Din cate stiu eu ei testeaza masinile cu echiparea standard, nu cu toate optiunile de securitate incluse. Poate daca dupa un face-lift airbagurile laterale vor fi standarde, si Renault sponzorizeaza testarea, vor face din nou.

#79
silviu_fxx

silviu_fxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.12.2006

Quote

Ce mi se pare "normal", si tipic romanesc, e faptul ca "omu" care face filmuletu are proiectoarele aprinse desi afara e un soare de te poti duce la plaja. Nu stiu daca Logan are martor de faruri aprinse insa pare ca farurile sunt stinse.

Am inteles ca odata cu aderarea Romaniei la UE a aparut o chestie noua, si anume faptul ca pt a nu circula in ilegalitate trebuie sa ai totdeauna farurile aprinse (luati exemplul Austriei sau Germaniei unde tot timpul se merge cu farurile aprinse, fie ca e zi sau noapte)...poate ne ofera cineva niste informatii. Scuzati offtopic-ul dar mi s-a parut o stire demna de luat in calcul de catre orice sofer ce se avanta pe soselele mioritice.

#80
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View Postsilviu_fxx, on Feb 6 2007, 09:59, said:

Am inteles ca odata cu aderarea Romaniei la UE a aparut o chestie noua, si anume faptul ca pt a nu circula in ilegalitate trebuie sa ai totdeauna farurile aprinse (luati exemplul Austriei sau Germaniei unde tot timpul se merge cu farurile aprinse, fie ca e zi sau noapte)...poate ne ofera cineva niste informatii. Scuzati offtopic-ul dar mi s-a parut o stire demna de luat in calcul de catre orice sofer ce se avanta pe soselele mioritice.

E corect..cu faza scurta aprinsa...nu cu proiectoarele..alea se folosesc doar pe ceata.
Dar multi ciumpalaci habar nu au de asta si ii vezi pe multi cu proiectoarele si faza lunga aprinsa prin oras.

#81
pdw

pdw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.10.2005

View PostNetFlow, on Feb 5 2007, 13:36, said:

Nu stiu daca Logan are martor de faruri aprinse insa pare ca farurile sunt stinse.
Are martor pt faruri.

#82
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
lumina de intalnire e obligatorie si pe timp de zi, in afara localitatii.

#83
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

View PostCourage, on Jun 28 2005, 21:16, said:

masina are 3 stele la crash test
foarte tare. exact cat un matiz.

#84
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da dar matizul are masa mai mica. vezi ca 3 stele euroncap pt matiz nu sunt egale cu 3 stele pentru Logan, la fel cum si 3 stele obtinute de logan nu sunt egale cu 3 stele obtinute de 407 (de exemplu) .

Quote

21. Can results be compared between different categories of cars?
   No. Results should only be compared within the same group. The frontal testing method mirrors a crash between two similar sized cars. The Euro NCAP tests cannot be used to predict the outcome of such crashes between cars of different heights and masses.

sursa: http://www.euroncap....nswers/faqs.php
iar matizul a primit 3 stele pt modelul cu 2 airbaguri frontale pe care doar ultimile 2 nivele de dotari le au

Edited by romaximusro, 14 February 2007 - 19:43.


#85
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003

View Postzahei, on Feb 14 2007, 19:34, said:

foarte tare. exact cat un matiz.
Da, ce pacat ca la urmasul lui matiz (chevrolet spark) nu le-a mai iesit pasenta, au iesit doar 2.5

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate