Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7715 răspunsuri în acest subiect

#2863
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 151
  • Înscris: 16.01.2016

View Postcipylyca, on 18 mai 2017 - 16:41, said:

@banzai77
Asa am facut si eu, am pastrat DVR HD si mediabox HD si am luat in plus gratis Horizon-ul insa mie mi-a trecut entuziasmul dupa prima saptamana de utilizare, se misca ingrozitor de greoi iar telecomanda e varza, sper tu sa te bucuri mai mult de el :)
Singurul bonus e ca am replay si in aplicatia Horizon GO.

Da,vad ca la mine momentan se comporta bine,chiar am si înregistrat cu el,aveam un stik de 64 Gb si l.am atașat receiverului horizone,a înregistrat perfect!!!

Da,vad ca la mine momentan se comporta bine,chiar am si înregistrat cu el,aveam un stik de 64 Gb si l.am atașat receiverului horizone,a înregistrat perfect!!!

Da,chiar folositor replay.ul în aplicația horizone.go

View Postbalauru, on 14 mai 2017 - 13:55, said:

Asta imi suna a bull shit ca sa te faca sa accepti extinderea pe 2 ani in loc sa insisti ca vrei contractul pe 1 an.
.                                   Da foarte adevărat, dar eu nu cred că scoată ceva curând peste ce am eu,am chiar maxim din toate,nu îmi lipsește chiar nimic de la ei,chiar si passion m.am trezit cu el activat, dar chiar daca era gratuit pe cont am cerut dezactivarea lui....

Editat de banzai77, 19 mai 2017 - 20:02.


#2864
gaganu_yo

gaganu_yo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 02.09.2006
Salutare,

Am fost sunat si eu de catre cei de la Retentie dupa ce mi-am exprimat dorinta de a renunta la contractul cu ei.

Am obtinut urmatoarele:

Internet 500 Mbps + Router Connect Box
Play maxim HD + extraoptiunile:

-Maxpack si HBO GO
-Sport

-2 X Digital Card

Telefonie fixa Nelimitat fix RO si UE

Conform facturii serviciile sunt de 206 ron iar ei mi-au oferit 57 ron lunar.Mi-au confirmat ca tariful este definitiv ( sau pana la urmatoarea negociere ) si nu este valabil doar 6 luni sau 1 an.

Succes la negociere :)

#2865
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.448
  • Înscris: 04.02.2006
Cred ca ai vrut sa scrii ca valoarea de lista totala a serviciilor e de 206 lei iar tu vei plati 57 de lei lunar. Daca e asa, e foarte buna, suspect de buna oferta. Daca, de fapt, vei plati 149 de lei lunar, e o oferta nu de negociere/retentie, ci de prosteala pe fata! In plus, nu e clar daca ai perioada minima contractuala si pe cat se intinde ea...

#2866
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postgaganu_yo, on 02 iunie 2017 - 16:26, said:

Am obtinut urmatoarele:

Internet 500 Mbps + Router Connect Box (49 ron)
Play maxim HD (45) + extraoptiunile:

-Maxpack si HBO GO (25)
-Sport (10)

-2 X Digital Card (10)

Telefonie fixa Nelimitat fix RO si UE (5 ron)

Conform facturii serviciile sunt de 206 ron iar ei mi-au oferit 57 ron lunar.Mi-au confirmat ca tariful este definitiv ( sau pana la urmatoarea negociere ) si nu este valabil doar 6 luni sau 1 an.
De unde 206 ron ??? La pretul de lista, tot ce ai tu acolo iese la 144 ron. Oricum, 57 ron e bine!

#2867
many15_2001

many15_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 138
  • Înscris: 05.02.2005

View Postgaganu_yo, on 02 iunie 2017 - 16:26, said:

Salutare,

Am fost sunat si eu de catre cei de la Retentie dupa ce mi-am exprimat dorinta de a renunta la contractul cu ei.

Am obtinut urmatoarele:

Internet 500 Mbps + Router Connect Box
Play maxim HD + extraoptiunile:

-Maxpack si HBO GO
-Sport

-2 X Digital Card

Telefonie fixa Nelimitat fix RO si UE

Conform facturii serviciile sunt de 206 ron iar ei mi-au oferit 57 ron lunar.Mi-au confirmat ca tariful este definitiv ( sau pana la urmatoarea negociere ) si nu este valabil doar 6 luni sau 1 an.

Succes la negociere Posted Image

Poti atasa o factura, un contract, ceva?
Mersi!

#2868
gaganu_yo

gaganu_yo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 02.09.2006

View Postmany15_2001, on 06 iunie 2017 - 12:34, said:

Poti atasa o factura, un contract, ceva?
Mersi!


Salut,

View Postcretacic, on 02 iunie 2017 - 19:09, said:

Cred ca ai vrut sa scrii ca valoarea de lista totala a serviciilor e de 206 lei iar tu vei plati 57 de lei lunar. Daca e asa, e foarte buna, suspect de buna oferta. Daca, de fapt, vei plati 149 de lei lunar, e o oferta nu de negociere/retentie, ci de prosteala pe fata! In plus, nu e clar daca ai perioada minima contractuala si pe cat se intinde ea...


Salut,

Asa este,voi plati 57 lei lunar pentru serviciile si extraoptiunile scrise mai sus. Momentan factura este pe vechile conditii , contine si ceva stornari deci nu ar spune mare lucru.

Nu imi pare nimic suspect atat timp cat puteam rezilia oricand contractul cu ei-sunt abonat de peste 5 ani-preluat de la cineva tinut cel putin 3 ani. De asemenea le-am spus ca am oferta de la Telekom pentru 16 euro-Televiziune cu 180 canale(36 HD) si internet de 1000Mbps.

Succes,

View Postcristi712, on 03 iunie 2017 - 13:34, said:

De unde 206 ron ??? La pretul de lista, tot ce ai tu acolo iese la 144 ron. Oricum, 57 ron e bine!


Factura respectiva continea  sold precedent.  :) Scuze ...chiar nu verific facturile,platesc numai din aplicatie :)

Editat de gaganu_yo, 06 iunie 2017 - 16:10.


#2869
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.240
  • Înscris: 22.02.2017
In loc sa bage viteze mai mari si sa mareasca nr de posturi HD, ei prefera sa scada preturile. JOSNIC !!

#2870
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.770
  • Înscris: 21.08.2008
Acum am asa:
-Internet 300/6 si Connect Box.
-TV Play Maxim HD
-2CI+ si un Mediabox DVR
-Telefonie fixa nalimitata national.
Pret 60 de lei pe luna, contractul expira maine.

Am cerut oferta, am fost sunat si am primit in plus Max Pack si o reducere pana la 53 de lei, pe un an de zile.

Nu doresc net de 500/25 (am avut si e arhisuficient 300/6), nu ma intereseaza pachetul Sport, alt tv inca nu am de gand sa iau in viitorul apropiat (sa spun ca mai am nevoie de un CI+), nu doresc noul Mediabox deoarece nu are inregistrare iar functia Reply nu e pentru toate canalele.
Hai sa spunem ca as lua si Passion (nu-mi convine ca nu sunt disponibile si online in Horizon Go) dar cred ca nu mai sunt la varsta la care mai am nevoie...

Pare ok oferta, incerc pe 6 luni desi nu cred ca vor accepta.

#2871
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.857
  • Înscris: 07.07.2009
E bună oferta mai ales că e pe 1 an. :D Pe 6 luni sigur nu vor accepta.

#2872
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.770
  • Înscris: 21.08.2008
M-am uitat pe grila acelor posturi care compun pachetul MaxPack si sunt numai balarii, probabil nu voi lua asa ceva.

#2873
balauru'

balauru'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 25.02.2006
Adică HBO și Cinemax sunt bălării?  Ai niște gusturi foarte interesante...

#2874
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.131
  • Înscris: 10.03.2012
Daca HBO este balarie AXN sau Paramount ce eate

#2875
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.770
  • Înscris: 21.08.2008
GRILA pe care au propus-o pentru cele 3 zile ce urmeaza contine numai balarii. Spre deosebire de aceste canale (HBO/Cinemax), TV1000, Paramounth, Pro Cinema au filme ok pe care chiar daca le-am vazut integral le-as mai revedea (chiar si fragmente).
Spuneti atunci cateva titluri de neratat din perioada urmatoare a canalelor HBO/Cinemax. Sper sa nu cad pe spate...

#2876
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010
Am vreo șansă la retenție în următorul caz?
Vreau doar TV și eventual telefonie de la UPC?
Net vreau de la RCS....

#2877
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 485
  • Înscris: 29.10.2006

View Postdanghetau, on 08 iunie 2017 - 19:42, said:

GRILA pe care au propus-o pentru cele 3 zile ce urmeaza contine numai balarii. Spre deosebire de aceste canale (HBO/Cinemax), TV1000, Paramounth, Pro Cinema au filme ok pe care chiar daca le-am vazut integral le-as mai revedea (chiar si fragmente).
Spuneti atunci cateva titluri de neratat din perioada urmatoare a canalelor HBO/Cinemax. Sper sa nu cad pe spate...
Poate nu sunt in urmatoarele 3 zile filme care sa iti placa dar sigur poti gasi ceva pe gustul tau.
Pe langa posturile TV primesti acces la HBO GO si acolo poti vedea ce vrei tu oricand vrei.
Daca nu ai vazut deja poti incerca niste seriale de la HBO: Game of Thrones, Leftovers, Westworld, chiar si Twin Peaks

#2878
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postferibalint, on 08 iunie 2017 - 21:13, said:

Am vreo șansă la retenție în următorul caz?
Vreau doar TV și eventual telefonie de la UPC?
Net vreau de la RCS....

Teoretic da. Depinde ce abonament ai si la ce pret. Standard, PlayMaxim e 45 (fara sa faci un alt abonament)+5 lei CI.

#2879
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013

View Posthansoloro2, on 08 iunie 2017 - 19:18, said:

Daca HBO este balarie AXN sau Paramount ce eate
Paramount este balarie? Posted Image
Inseamna ca restul sunt niste mizerii de nedescris...sincer ca posturi de filme in afara de TCM, Paramount, AMC si uneori TV 1000 restul sunt cu adevarat balarii, AXN-urile alea sincer mi se par absolut insipide...
HBO-urile nu mai sunt ce erau odata...

Editat de Valmont43, 09 iunie 2017 - 09:28.


#2880
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 542
  • Înscris: 01.10.2012
Am fost sunat si eu ieri de catre cei de la retentie si am negociat cu ei timp de 40 de minute si am ajuns la oferta finala cu Play Maxim + MaxPak + CAM si MediaBox si internet Connect 500 la pretul de 78,3 lei/lunar contract incheiat pe o perioada de un an (au zis ca mai mult nu pot sa imi ofere si la urma mi-au dat si CAM-ul fara chirie) . Tin sa specific ca contractul vechi imi expira in septembrie si eram in primul an cu Upc... aveam pachetul Connect 500 + Play Familia si MediaBox in chirie si plateam tot 78 lei/lunar... la un tv aveam mediabox-ul si la alte 2 tv-uri aveam analogic.Luni o sa vina si o sa imi puna un Cam la tv-ul unde aveam mediabox-ul si mediabox-ul o sa il mute la unul din cele lalte 2 tv-uri.
Ce parere aveti de oferta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate