Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

UNDE gasesc cele mai mici preturi la medicamente?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Haha cam greu va treziti :). Din pacate saracii pensionari ajunsi la varsta senectutii se lasa prostiti in continuare de fomistii Stela si Arsinel.

#56
cez4bun

cez4bun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2015
Fratilor, problema e cam grava...se profită de ignoranța cumpărătorului în mod îngrijorător. Sunt de acord cu autorul topicului. La farmacia Tei, preturile sunt cu cel putin 20% mai ieftine decât la oricare dintre lanțurile de farmacii renumitela majoritatea medicamentelor....(aș vrea ca cei care susțin contrariul să dea exemple concrete) . Și voi da două exemple concret în acest sens.
        1. VITEX (un supliment pentru soția mea) preturile au fost în felul următor: Catena+38 lei, Belladonna- 33 lei, Farmacia Tei-25  de lei.
        2. FEMINELLA HEREDITIS Sensiblu-54 de lei, Farmacia Tei-39,5 lei.....    
        Așa ceva mi se pare chiar îngrijorător. Diferența este de peste 50% între extreme. De fapt orice am cumpărat de la farmacia tei (de curând am început să cumpăr pentru toată familia pentru că e ca și cum ți-ar da cineva bani) este revoltător de ieftin față de prețurile de listă ale concurenței. Acum se explică reducerile spectaculoase de 30-40% pe care le practică marile lanțuri...E chiar ușor să reduci ceva cu 30+40% daca ai avut un adaos comercial de 100% de la început. Trist este faptul că farmacia e doar în București și pentru comenzile online percepe tarif la transport indiferent de valoare.

#57
tzytzy

tzytzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.01.2006
Descarcati de pe ms.ro listele canamed unde sunt listate toate medicamentele si preturile minime. Adaugati 30% profit si gata pretul corect:)

#58
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Faci o confuzie. Acolo sint prezentate preturile MAXIMALE din Romania la medicamentele care se elibereaza pe reteta. Cele care nu necesita reteta au pret liber conform unei economii de piata de ex ce spunea cez4bun mai sus referitor la Vitex si Feminella Heriditis (ma rog ele nu sint medicamente ci suplimente alimentare dar e prea complexa discutia). Conform ordinului MS 75 din 2009 marjele de adaos la medicamentele cu pret impus pe reteta sunt:
0-25 lei 24% adaos comercial
25-50 lei 20%
50-100 lei 16%
100-300 lei 12%
peste 300 lei 35 lei fix
Deci daca medicamentul costa 7.000 lei farmacia castiga fix 35 lei.

#59
Flori9210

Flori9210

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2016
Am si eu o intrebare! Am nevoie urgent de un antibiotic numit minocycline (sau minoz denumire comerciala) unde as putea sa-l gasesc? In toate farmaciile din Bucuresti in care am intrebat nu l-am gasit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate