Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

UNDE gasesc cele mai mici preturi la medicamente?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Mie mi se pare ca HelpNet au unele dintre cele mai scumpe medicamente, chiar si cu punctele si cardul de fidelitate, tot scumpe mi se par. Personal trimit cate o asistenta sa cumpere medicamente pentru toata familia (nu, nu sunt doctor, insa membrii familiei sunt si au asistente :D) de la depozit.

Cand sunt grabit cumpar de la Catena, Mona sau orice farmacie de cartier cu preturi rezonabile.

#20
JustDeals

JustDeals

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.09.2006

View Postiriniki, on 25th May 2010, 17:40, said:

Pt cine vrea medicamente sau cosmtice din farmacii mai ieftine, la 70% din pretul afisat in farmacie, ma puteti contacta la 0766.920.841. Imi faceti lista cu ce doriti si va spun pretul. Exemplu: Orungal, costa 70-80 lei si vi-l aduc la 50-55. In functie de cate produse luati, mai scade pretul :naughty:  :peacefingers:

Din cate stiu eu Orungal se poate lua si compensat la 50%, oferi un pret mai mic de atat? :)

#21
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Farmacia asta. . Nu stiu cum se numeste, stiu ca am cautat un produs si aici am gasit cel mai ieftin, in mod semnificativ.

#22
gooby

gooby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.04.2008
pentru cine este interesat de medicamentul DONA am acest medicament de vanzare.il dau doar insotit de o hartie care sa ateste boala reumatica pentru care urmati tratamentul cu dona.
il vand pentru ca am cumparat pentru mai multe plicuri si apoi medicul mi-a recomandat sa fac o pauza momentan si nu are rost sa le tin acasa.ma gasiti la 0744442191[/b]

#23
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010

View PostSupahflyFs, on 25th August 2010, 20:29, said:

farmacia salutaris Farm
http://www.farmacie-online.md

Asta e in Moldova ba baiatule, ce treaba are cu Bucuresti?

#24
anonimogg

anonimogg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.03.2008
Lucrez ca agent vanzari in domeniul Pharma si ma ocup de tot Bucurestiul , vi le zic pe rand :

Sector 2 cea mai ieftina de DEPARTE  este TEI. Ele cumpara cantitati industriale de marfa si primesc discount-uri pe care le ofera mai departe catre clientul final , facand preturile cu pana la 50 % mai mici decat in oricare alta farmacie.

Sector 3 - Silva Farm - Camil Ressu si Calea Vitan , Tot ce achizitioneaza plateste la livrare , furnizorii ofera discount, la fel ca la Tei se ofera mai departe in pret

Sector 4- Nu e una mai aparte , Bella Donna e mai ieftina fata de celelalte cu putin.
Sector Help FARM -Prelungirea Ghencea  Help Farm Dr Taberei , Aleea Baiut , Valea Argesului , Bd Timisoara.

In rest inafara de Sensiblu , Catena , HelpNet , Centrofarm ( care este ABBBBEEERAANT de scump) toate celelalte farmacii practica un adaos comercial de 25-30 % , o stiu sigur din urma calcularii preturilor la produsele pe care le vand la ele .
Plasmele din geam nu sunt din urma profitului castigat , ci sunt primite de la cate un furnizor care pentru a si asigura cota de piata mai mare in zona respectiva a dat diverse cadouri farmaciei.

Medicamentele cu prescriptie au un pret impus , corect , dar sunt farmacii care ofera un ft. mic discount si la acestea pentru a castiga clientela.
Cine spune ca adaosul in farmacie este de 150% , a stat prea mult la soare.

#25
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
confirm si eu farmacia tei.
cred ca in ultimii 2 ani am cumparat de la ei de 1000-1200 ron....numai de pe online, eu fiind din constanta.
au preturi la unele produse si cu 50% mai mici decat farmaciile din constanta.
exemplu ..un nurofen junior (obligatori pentru familiile cu copii mici e 10.5...iar in farmacii e peste 20 lei)
am luat tratament 1 an cu Liv 52 (14 lei) iar in farmacii era 22...etc
exemple sunt nenumarate.....


partea nasoala e ca de la inceputul anului nu mai pot lua anumite medicamente prin livrare (nurofen, paracetamol) ci doar de la sediul farmaciei

#26
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
Confirm.
Farmacia Tei este cea mai buna din Bucuresti, la preturi.
Merita mentionata aici!

#27
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postbubalus, on 11th August 2012, 11:46, said:

confirm si eu farmacia tei.
cred ca in ultimii 2 ani am cumparat de la ei de 1000-1200 ron....numai de pe online, eu fiind din constanta.
au preturi la unele produse si cu 50% mai mici decat farmaciile din constanta.
exemplu ..un nurofen junior (obligatori pentru familiile cu copii mici e 10.5...iar in farmacii e peste 20 lei)
am luat tratament 1 an cu Liv 52 (14 lei) iar in farmacii era 22...etc
exemple sunt nenumarate.....


partea nasoala e ca de la inceputul anului nu mai pot lua anumite medicamente prin livrare (nurofen, paracetamol) ci doar de la sediul farmaciei

Asta e website-ul lor presupun ?

https://comenzi.farmaciatei.ro/

#28
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postlawrence38, on 11th August 2012, 14:10, said:

Asta e website-ul lor presupun ?

https://comenzi.farmaciatei.ro/
aha

#29
War-Machine

War-Machine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2012
Ca sa-ti raspund anume exact la intrebarea : "UNDE gasesc cele mai mici preturi la medicamente?"

http://www.medcost.ro
E un site lansat recent a carui idee tocmai asta a fost: sa adune preturile la medicamente de la cat mai multe farmacii pt ca oamenii sa vada dintr-o privire oferta farmaciilor pt medicamentul respectiv. Continutul pe site este adaugat de catre utilizatori sau poate fi adaugat chiar de catre farmacii, daca acestea doresc sa-si faca cunoscuta oferta (la nivel national chiar).

mai am de facut inca finisaje la el, dar sper sa fie un instrument util poporului.

apropo: daca intrati as aprecia critica constructiva vis-a-vis de cum ar putea fi imbunatatit.

Cosmin

Edited by War-Machine, 26 September 2012 - 11:29.


#30
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
In MERE.

#31
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Nu stiu unde sint cele mai mici preturi la suplimente alimentare si la OTC-uri dar stiu unde sint cele mai mari: la SENSIBLU. Enorme....Primesti reducerea tot din banii tai.

#32
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Ooo, da la Catena ai fost?
M-am blocat cand am vazut cat costa medicamentele.
Am fost o data si mi-a ajuns.

Tot la HelpNet am ramas, nu am actiuni acolo, dar par mai umane preturile, oricum...

#33
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Confirm și eu pentru Farmacia Tei din zona Lacul Tei. Au prețuri foarte mici.
În schimb este destul de aglomerat în ciuda faptului că sunt vreo 9-10 farmaciste care muncesc pe brânci.

#34
tudorstan

tudorstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 14.12.2006
Eu nu confirm...am dat pe Avelox 160ron (cu discount) cand la Dona este 80ron (aceeasi firma ,aceeasi cantiate).
Deci atentie la aceasta farmacie daca cumparati medicamente scumpe !

Edited by tudorstan, 09 November 2012 - 15:38.


#35
tudorstan

tudorstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 14.12.2006
L.E. Era vorba de 2 bucati in cazul pretului de la farmacia Tei,deci daca luam o singura bucata ieseam cu aproximativ 10% mai scump decat la Help Net sau Dona..
Deci preturile sunt aproximativ la fel .Posibil la medicamentele uzuale sa fie mai mici preturile.

#36
iulian-andronescu

iulian-andronescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 08.10.2012
Intr-adevar cea mai ieftina din Bucuresti este Farmacia Tei. Oriunde te-ai duce e bine sa-ti faci card pe care ai 10% reducere.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate