Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)
 

Ovar polichistic

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
madalinaNeamtz

madalinaNeamtz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2010
Buna! :peacefingers:
In urma cu 4luni am fost operata de urgenta,din cauza unei hemoragii abdominale cauzata de un chist ovarian spart.Am pierdut ceva sange si ovarul stang a fost scos.M-am refacut cu bine,insa..problema este ca dupa 2 luni de la operatie,in urma unei ecografii am descoperit ca si pe ovarul drept se afla un chist (de aprox 6cm).La recomandarea doctorului am luat 2luni Orgametril,chistul a scazut,intr-adevar cu 2 cm;[dar,dupa tratament a aparut si o sangerare anormala,la 13zile dupa ultima mentruatie.]

Am facut analizele endocrinologice,la care a reiesit astfel:
progesteron: 0.585
LH :2.60
FSH:6.1
Estradiol:32.1
testosteron:0.35
Analizele fiind facute la interval de 9zile dupa menstruatie .[Precizez ca am 17 ani.]

Dl Doctor mi-a recomandat tot Orgametril,chiar daca am avut acea sangerare.Am dubii si imi doresc sa ma fac sanatoasa si sa nu mai trec o data prin acea situatie f urata :confuzzled: :nonobad:  ,de aceea va rog mult sa ma ajutati.
Din ce am mai auzit si citit,cred ca ar fi mai bine sa incep un tratament bazat pe o pilula contraceptiva.
Multumesc anticipat!

Edited by madalinaNeamtz, 06 March 2010 - 22:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate