Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...

VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?
 Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 

Propaganda anti-americana in Coreea de Nord

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
68 răspunsuri în acest subiect

#1
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.909
  • Înscris: 01.11.2007
Am dat de astea pe un alt site, din intamplare (pacat ca sunt in rusa cred ca)

http://juche-songun.livejournal.com/

http://juche-songun.....com/40834.html

Scene "horror" cu "porcii/cainii imperialisti" actionand impotriva populatiei fara aparare, ceva intre trupele SS, inchizitie si chiar o metoda a lui Vlad Tepes am vazut pe acolo. Sper totusi ca bieti copii nord-coreeni nu au asa ceva in cartile cu poze.

Editat de lupu2, 05 martie 2010 - 09:01.


#2
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.123
  • Înscris: 20.12.2007

Vizualizare mesajlupu2, pe 5th March 2010, 08:59, a scris:

Am dat de astea pe un alt site, din intamplare (pacat ca sunt in rusa cred ca)

http://juche-songun.livejournal.com/

http://juche-songun.....com/40834.html

Scene "horror" cu "porcii/cainii imperialisti" actionand impotriva populatiei fara aparare, ceva intre trupele SS, inchizitie si chiar o metoda a lui Vlad Tepes am vazut pe acolo. Sper totusi ca bieti copii nord-coreeni nu au asa ceva in cartile cu poze.
Vezi ca ai pe youtube songun blog cu tov Kim Marele TOT, care alunga norii cu zambetul lui. Sunt si niste filme de tot hazul cu americani invadadtori care sunt toti tip: casca din timpul razboiului corean ,mustacioara a la Clark Gable si ochelari de soare.

#3
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.883
  • Înscris: 08.06.2006
Nu cred, e imposibil asa ceva, sper ca autoritatile nord coreene sa ia masuri impotriva autorilor si sa inchida siteurile.
Inadmisibil.

#4
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.339
  • Înscris: 28.02.2005
dar ce surpriza, autoritatile nord-coreene fac propaganda anti-americana! :surprise:
n-as fi crezut niciodata asa ceva. :uhuhno: este inadmisibil! pe seara ma duc sa protestez in fata ambasadei coreei de nord la Bucuresti. (daca o fi existand... :unsure: )

Editat de Pollux, 05 martie 2010 - 10:16.


#5
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.123
  • Înscris: 20.12.2007

Vizualizare mesajPollux, pe 5th March 2010, 10:15, a scris:

dar ce surpriza, autoritatile nord-coreene fac propaganda anti-americana! :surprise:
n-as fi crezut niciodata asa ceva. :uhuhno: este inadmisibil! pe seara ma duc sa protestez in fata ambasadei coreei de nord la Bucuresti. (daca o fi existand... :unsure: )
Soseaua Nordului la numarul 26. Este ambasada care nu raspunde niciodata la nimeni.

#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.339
  • Înscris: 28.02.2005

Vizualizare mesajKokoshmare, pe 5th March 2010, 10:30, a scris:

Soseaua Nordului la numarul 26. Este ambasada care nu raspunde niciodata la nimeni.

sa raspunda la ce? nu inteleg de ce ar avea cineva intrebari pentru aia? :unsure:

#7
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.373
  • Înscris: 11.12.2008

Vizualizare mesajKokoshmare, pe 5th March 2010, 10:30, a scris:

Soseaua Nordului la numarul 26. Este ambasada care nu raspunde niciodata la nimeni.


Nu am cum sa raspunda la poarta, nu le mai merge soneria, ca nu au avut bani sa plateasca curentul.

#8
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.063
  • Înscris: 31.07.2007

Vizualizare mesajKokoshmare, pe 5th March 2010, 10:30, a scris:

Este ambasada care nu raspunde niciodata la nimeni.

Da' cred ca nici nu-i cauta nimeni. Io totusi i-as trimite acolo pe unii nostalgici de pe vremea impuscatului.

#9
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.123
  • Înscris: 20.12.2007

Vizualizare mesajPollux, pe 5th March 2010, 10:36, a scris:

sa raspunda la ce? nu inteleg de ce ar avea cineva intrebari pentru aia? :unsure:
Am mai relatat eu pe alt topic o intamplare personala cand am stresat pe unul dintre coreeni.
In afara de acel gen intamplari nu cred ca cineva sa-i fi deranjat pe aia vreodata. Pana si afisele din vitrina se ingalbenisera desi il aratau pe dragul conducator zambind din obrajorii sai bucalati.

#10
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.373
  • Înscris: 11.12.2008

Vizualizare mesajPollux, pe 5th March 2010, 10:36, a scris:

sa raspunda la ce? nu inteleg de ce ar avea cineva intrebari pentru aia? :unsure:


S-au dus acolo Capitanu, Jet Li ,Stabo si Duculeana sa intrebe daca pentru a intra in raiul comunist al lui Kim Jonk IL este obligatorie cunoasterea limbii coreene.
Capitanu, mare iubitor de animale, a adus cu el si niste maidanezi, insa oficialii nord-coreeni au oprit patrupedele in ambasada, pentru "cercetari" :bigwhitegrin:

Editat de allyn1985, 05 martie 2010 - 10:44.


#11
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.123
  • Înscris: 20.12.2007

Vizualizare mesajallyn1985, pe 5th March 2010, 10:41, a scris:

S-au dus acolo Capitanu, Jet Li ,Stabo si Duculeana sa intrebe daca pentru a intra in raiul comunist al lui Kim Jonk IL este obligatorie cunoasterea limbii coreene.
Capitanu, mare iubitor de animale, a adus cu el si niste maidanezi, insa oficialii nord-coreeni au oprit patrupedele in ambasada, pentru "cercetari" :bigwhitegrin:
Numai Duculeana a fost acceptata si acum isi varsa oful pe internetul coreean Kwangmyong si se mira de ce nu-i raspunde nimeni.

Sursa Televiziunea de Stat Nord Coreeana (libera)

#12
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.837
  • Înscris: 30.10.2006
Daca vreti sa aflati ce se intampla intradevar acolo, va recomand Daily NK. Au reporteri care ofera noutati din viata de zi cu zi.

#13
Marius1989

Marius1989

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.919
  • Înscris: 09.04.2006

Vizualizare mesajKokoshmare, pe 5th March 2010, 10:41, a scris:

afisele din vitrina se ingalbenisera desi il aratau pe dragul conducator zambind din obrajorii sai bucalati.

Dacă se află treaba asta la Phenian = 20 de ani închisoare pentru personalul ambasadei care a lăsat să se îngălbenească afișele cu dragul conducător.

#14
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.241
  • Înscris: 09.11.2003
Inseamna ca nu ai citit niciodata comunicatele de presa de pe site-ul agentiei de stat nord-coreene.

Spicuim la intamplare:

- luna a rasarit dintre nori luminand miraculos locul de nastere al marelui tatuc cu ocazia zilei sale de nastere si, complet intamplator, mai si inflorira nush ce flori a doua oara tot de aia

- banda de imperialisti sud-coreeni si aliatii lor americani completeaza sa faca si sa dreaga impotriva paradisului din nord

etc, hai ca mi-e lene. Renteaza sa te uiti, ar fi amuzant daca nu ti s-ar ridica parul pe ceafa: http://www.kcna.co.jp/index-e.htm

Cat despre ambasada nord-coreeana stiu din surse sigure ca's oameni inauntru, am vazut o data in timp ce mergeam inspre serviciu doi baieti de-aia de varsta dubioasa (oricat intre 25 si 65) intr-un fel de pijamale gri taiand iarba in fata ambasadei si uitandu-se speriati in jur.

Editat de skandal, 05 martie 2010 - 21:43.


#15
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.123
  • Înscris: 20.12.2007

Vizualizare mesajskandal, pe 5th March 2010, 21:42, a scris:

Cat despre ambasada nord-coreeana stiu din surse sigure ca's oameni inauntru, am vazut o data in timp ce mergeam inspre serviciu doi baieti de-aia de varsta dubioasa (oricat intre 25 si 65) intr-un fel de pijamale gri taiand iarba in fata ambasadei si uitandu-se speriati in jur.

Sunt cam cinci in total care acum cativa ani aveau un caine. Si mergeau in niste Nubire masina la origine sud-coreene. Ma gandeam pe vremea sa-i torn pentru asemena erezie la tov Kim

Editat de Kokoshmare, 06 martie 2010 - 08:33.


#16
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.180
  • Înscris: 02.01.2007

Vizualizare mesajKokoshmare, pe 6th March 2010, 08:33, a scris:

Sunt cam cinci in total care acum cativa ani aveau un caine. Si mergeau in niste Nubire masina la origine sud-coreene. Ma gandeam pe vremea sa-i torn pentru asemena erezie la tov Kim
Autoturismele "Daewo - Nubira" au fost oferite gratuit de catre hainul regim sud-coreean in semn de reconciliere ,

nord-coreeni oricum nu aveau banii necesari pentru a le putea cumpara !

#17
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005

Vizualizare mesajlupu2, pe 5th March 2010, 08:59, a scris:

...
Scene "horror" cu "porcii/cainii imperialisti" actionand impotriva populatiei fara aparare, ceva intre trupele SS, inchizitie si chiar o metoda a lui Vlad Tepes am vazut pe acolo. Sper totusi ca bieti copii nord-coreeni nu au asa ceva in cartile cu poze.

cum :drac: erau telejurnalele din anii '80 din RSR? la stiri externe erau numai imagini cu greve si mitinguri de pace, problema somajului, poluare...

#18
Willigut

Willigut

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 404
  • Înscris: 19.10.2009
Daca cineva din RO(adica eu...) ar calatori in ambele tari, Coreea de Nord si Coreea de Sud ar constata urmatoarele:
-Phenian(capitala Coreei de nord) seamana uluitor cu Bucurestiul anilor`70, dar numai in sensul bun, e un oras superb, ultramodern, plin de verdeata si flori, locuitorii sunt niste simpatici, oameni simpli, muncitori.Orasul este auster, realist, putin"cenusiu", dar locuitorii sunt multumiti si se simt fericiti acolo. Desi sunt cozi, in magazinele alimentare"fluiera vantul", etc.
-Seul(capitala Coreei de Sud)-trebuie sa fii "diliu" sa iesi pe strada dupa lasarea serii, asasinate, schimburi de focuri(si nu doar in cartierele marginase...), sinucideri, drogati(la 6 dimineata statia de metrou Yongdu era plina de prezervative si seringi de unica folosinta...), fetele si femeile plang sfasietor dupa baietii/barbatii morti/arestati, uzinele navale Samsungi sunt veritabil lagar de concentrare nazist.
Daca nu ar exista decat aceste doua state si implicit sistemele lor politice pe glob, eu unul, sincer as alege-COMUNISM!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate