Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Lufthansa

- - - - -
  • Please log in to reply
298 replies to this topic

#37
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 oztan, on 4th March 2010, 11:43, said:

@ ROTT , ai fost  si cu  THY   Ist- Tokyo - Bora Bora  ,  si  nu ai ramas  multumit ?   Eu cred ca  mult  mai  peste  fata  de  Lutfhansa ....
cu THY am zburat foarte mult, dar nu am ajuns cu ei pina in bora bora ci doar pina la tokyo, de la tokyo in bora bora via papeete am zburat cu air tahiti nui- exceptional

eu in general sint multumit de THY....insa nu pot ajunge cu ei in america de sud dar la anul inspre africa voi zbura cu ei, cea mai buna mincare pe avion e la THY iar asta o spune un om care zboara cam 100 ore pe an, cit despre  aeroportul din istanbul....il iubesc

scuze de offtopic, aici e vorba de lufthansa nu de THY

Edited by rottweiler2007, 04 March 2010 - 12:12.


#38
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
deci astia i-au dat companiei Lufthansa premiul asta pe spaga ?

http://www.worldtrav...ng-airline-2009

Edited by rottweiler2007, 04 March 2010 - 12:37.


#39
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008

 rottweiler2007, on 4th March 2010, 12:37, said:

deci astia i-au dat companiei Lufthansa premiul asta pe spaga ?

http://www.worldtrav...ng-airline-2009

Air France
Alitalia
British Airways
Iberia
KLM
SAS Scandinavian Airlines
Swiss International Air Lines
TAP Portugal

cu astea a concurat, parerea mea e ca sunt sub swiss, curios e ca desi anul trecut Austrian inca nu trecuse la ei, nu a fost nominalizat
nu cunosc criteriile de acordare a premiilor, probabil ca e raportat la nr de pasageri, intarzieri, defectiuni, si poate 5% conteaza parerea calatorilor, care de cele mai multe ori e subiectiva

#40
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
cu ei zbor doar pe ruta bucuresti-frankfurt.
pentru Asia, au durata de zbor si pret infect!
in plus, ei se cam zgarcesc la anumite chestii precum apa si mancare.

pentru rutele lungi am ales Finnair, ieftin, si de calitate superioara!

#41
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

 lex404, on 4th March 2010, 16:01, said:

cu ei zbor doar pe ruta bucuresti-frankfurt.
pentru Asia, au durata de zbor si pret infect!
in plus, ei se cam zgarcesc la anumite chestii precum apa si mancare.

pentru rutele lungi am ales Finnair, ieftin, si de calitate superioara!
Tu vorbesti in cunostinta de cauza sau doar sa te afli in treaba?

#42
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
in cunostinta de cauza. am fost o data cu ei spre JP iar a doua oara nu mi-a mai trebuit...
ei sunt buni pentru alte zone. preturile sunt mari...
e drept ca, gasesti Alitalia la 720E OTP-NRT dar nu merita nici ei.

#43
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005
Am gasit o varianta de Paris cu Lufthansa, mai ieftina decat Tarom si mai buna ca ore decat Wizz Air. Problema e ca la dus am o escala la Munchen de doar 50 de minute, ajunge la 8 cel cu care vin si celalalt pleaca la 8.50. Mi-e frica totusi sa fac rezervarea fiindca in mod sigur nu voi iesi la 8 fix din avion, si 20-30 de minute mi se pare extrem de putin. Ati mai fost in situatii din acestea si in special, ati mai fost in aeroportul din Munchen in astfel de situatii? Este mare rau? La Frankfurt am innebunit umbland.

Multumesc mult.

#44
thecagero

thecagero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.06.2006
Ar trebui sa fie suficient la nemti. Trebuie sa fii atenta la anunturile pe care le fac pilotii la aterizare; daca cineva are conexiune din scurt se anunta ca pasagerii pentru x trebuie sa coboare repede pentru ca ii asteapta o masina sa-i duca la avion, sau exista niste persoane cu pancarte pe care scrie destinatia conexiunii. Daca nu e nici un anunt o iei la goana spre poarta, si vezi ca trebuie sa treci printr-un control de pasapoarte, unde e posibil sa fie coada. Am avut conexiune tot la 50 de minute, iar primul avion a intarziat 20 de minute, si mi-a luat 25 de minute sa ajung la poarta de imbarcare.
Lufthansa e singura companie la care m-as risca cu timp asa de scurt.

#45
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

 raluca2005, on 26th March 2010, 16:22, said:

Am gasit o varianta de Paris cu Lufthansa, mai ieftina decat Tarom si mai buna ca ore decat Wizz Air. Problema e ca la dus am o escala la Munchen de doar 50 de minute, ajunge la 8 cel cu care vin si celalalt pleaca la 8.50. Mi-e frica totusi sa fac rezervarea fiindca in mod sigur nu voi iesi la 8 fix din avion, si 20-30 de minute mi se pare extrem de putin. Ati mai fost in situatii din acestea si in special, ati mai fost in aeroportul din Munchen in astfel de situatii? Este mare rau? La Frankfurt am innebunit umbland.

Multumesc mult.
poti sa anunti un steward despre problema si stiu ei ce sa faca.
daca Lufthansa iti face rezervarea asa inseamna ca se poate.
sa ai la tine adresa hotelului in care stai la Paris ca sa o folosesti in cazul in care bagajele nu ajung cu tine.

#46
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005
O sa anunt, normal. Sunt cam nelinistita ca nu imi place sa am asa putin timp intre avioane. E mai mic si mai simplu aeroportul din Muchen decat cel din Frankfurt sau sunt tot cam la fel?

#47
forbes

forbes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 06.07.2005
Zborul care pleaca la Munchen dimineata nu ar trebui sa aiba intarziere decat daca este o problema tehnica. In general se intampla chiar sa plece cu cateva minute mai devreme. Deci merg cu incredere.

#48
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
Am zburat de peste 20 de ori cu ei pana acum (LHT) ma refer si pe Munchen si pe Frankfurt plus alte destinatii si nu am avut nici macar o singura problema sau intarziere... Intradevar uneori baga si avioane mai mici pe cursa de Bucuresti dar e normal pentru ca au cam 3 curse dus intors pe zi Bucuresti-Munchen si atunci e cma greu sa incarci un Airbus cu 60-70 de pasageri... Totusi in aceste avioane mici am mai mult loc la picioare, deci chiar nu ma deranjeaza, plus ca au motoarele pe coada si sunt mai putin zgomotoase...
Mancarea e intradevar cam slaba, adica doar un sanwich dar pentru un zbor asa de scurt nu e o problema... Per total ii recomand dar dupa cum am spus neavand probleme nu stiu cum ar reactiona cand ar fi :)

#49
carpsorin

carpsorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2010
Buna

Dupa ce am citit cele scrise de voi mai sus, mi-am dat seama ca am o mare problema. Mi-am facut rezervare la Lufthansa spre Paris, cu escala in Munich de 30 de minute. M-am gandit ca fiind in zona internationala, trebuie doar sa cobor dintr-un avion si sa urc in altul. Acum ma gandesc ca am o mare problema.
As dori sa ma sfatuiasca cineva care a mai fost in situatia asta sau macar a zburat cu legatura stransa in Munich.

1. Oare voi prinde legatura?
2. Mai grav...vor ajunge bagajele la timp? Si bagajele tre sa le trec eu de la un avion la altul sau se trec automat? Am legatura TGV in 2 ore is mai merg vro 400 km deci sa astept bagajele nu prea e o optiune.

As dori o parere obiectiva

Multumesc anticipat

#50
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

 carpsorin, on 25th April 2010, 03:27, said:

Buna

Dupa ce am citit cele scrise de voi mai sus, mi-am dat seama ca am o mare problema. Mi-am facut rezervare la Lufthansa spre Paris, cu escala in Munich de 30 de minute. M-am gandit ca fiind in zona internationala, trebuie doar sa cobor dintr-un avion si sa urc in altul. Acum ma gandesc ca am o mare problema.
As dori sa ma sfatuiasca cineva care a mai fost in situatia asta sau macar a zburat cu legatura stransa in Munich.

1. Oare voi prinde legatura?
2. Mai grav...vor ajunge bagajele la timp? Si bagajele tre sa le trec eu de la un avion la altul sau se trec automat? Am legatura TGV in 2 ore is mai merg vro 400 km deci sa astept bagajele nu prea e o optiune.

As dori o parere obiectiva

Multumesc anticipat

Din moment ce ei ti-au vandut un astfel de bilet, inseamna ca vei ajunge la timp. In cel mai rau caz (doar daca pleci cu intarziere din Romania) daca pierzi conexiunea din Munchen, te vor urca pe urmatorul avion catre Paris. Cu bagajele nu ai treaba, le vei ridica doar in Paris.
Nu-ti mai pune problema ca vei pierde avionul:).

#51
carpsorin

carpsorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2010

 adiliki222, on 25th April 2010, 10:12, said:

Din moment ce ei ti-au vandut un astfel de bilet, inseamna ca vei ajunge la timp. In cel mai rau caz (doar daca pleci cu intarziere din Romania) daca pierzi conexiunea din Munchen, te vor urca pe urmatorul avion catre Paris. Cu bagajele nu ai treaba, le vei ridica doar in Paris.
Nu-ti mai pune problema ca vei pierde avionul:).

Merci, m-am mai linistit. O sa confirm daca totul a mers bine pentru ca si ceilalti sa stie.
Oricum mentionez ca am luat bilete mai ieftine la lufthansa decat la blue sau wizz.... cu escala ce-i drept dar oricum....Tare :D Asa ca incercati toate variantele cand doriti sa faceti o excursie in afara, posibil sa aveti surprize.

#52
Whiky

Whiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 11.02.2010
Ne poti da si noua amananute, ca sa ne facem o idee macar despre preturi?

#53
narghita

narghita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.03.2009
Buna tuturor!
As avea si eu o intrebare caci de pe site-ul celor de la Lufthansa nu am inteles mare lucru. Un prieten are un bilet dus-intors Bilbao-Bucuresti insa s-a razgandit si va ramane in Romania si atunci m-am gandit ca as putea profita de situatie si sa plec eu in locul lui in Bilbao. Se poate acest lucru platind probabil o taxa de schimbare a numelui?

#54
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009
Suna si tu la ei, le dai datele biletului si vezi ce trebuie sa faci.
Lufthansa Reservation Romania
City Bucharest
Address Aleea Alexandru 9A
Phone +40 212 0484 10
Fax 004 021 204 8424
Email [email protected]
Opening hours
Monday Friday 09:00 - 17:30

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate