Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Plecari in strainatate la munca

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
neluturad

neluturad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2010
voi cei din petrila ce mai stiti doar nu aveti de gind sa o lasati balta hotaritiva astia au mai postat un anunt cum ca au nevoie de 60 de pers ce se mai aude daca aflati ceva sunati  sau scrieti

#20
ionutzionutz

ionutzionutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.02.2010

View Postneluturad, on 5th March 2010, 20:58, said:

voi cei din petrila ce mai stiti doar nu aveti de gind sa o lasati balta hotaritiva astia au mai postat un anunt cum ca au nevoie de 60 de pers ce se mai aude daca aflati ceva sunati  sau scrieti
Salut!
Da un „search’ pe Google pentru LCMEDIACONSULT. Vei gasi un nr de telefon al acestei firme. Surpriza... Iti va raspunde aceeasi persoana care promitea plecari pe 10 martie. Numele real al firmei este LC MEDIA CONSULTING din Timisoara. Firma care nu are nicio treaba cu acel anunt. Dar ei folosesc LCMEDIACONSULT ca sa mai dea niste tepe.

#21
Brigi

Brigi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.03.2010

View Postionutzionutz, on 1st March 2010, 20:12, said:

Mai este ceva de prezentat? Mie mi-a raspuns una Laura care cred ca a spus aceeasi poveste tuturor. Cu parere de rau. Sincer nu pentru bani imi pare rau. Nu sunt multi. Ci pentru faptul ca am stat cca 2 saptamani si am asteptat cand puteam pur si simplu sa fac altceva. In orice caz, prin Deva poate voi mai trece si pana atunci o sa fac tot posibilul sa aflu cate ceva de aceste persoane. Voi ce ziceti?


Am aflat din ProTV ca un domn ( fara nume ) din Deva a inselat 300-400 persoane, ( chiar cred ca suntem  si noi intre aceste persoane ). Dar asa stiu ca este implicat si o firma din Timisoara ( oare cine? ).
Inca n-am fost la politie, dar cred ca mergem saptamina viitoare. Noi nu lasam ca sa scape dinsul, fara sa plateasca.
Omul asta poate sa ramina 15 ani in puscarie, dar nu ma-ntereseaza. Multi dintre noi au ramas fara munca si fara bani.
Eu va zic, ca fiecare dintre noin sa mearga la politie, si sa povesteasca ce sa intimplat. Daca nu facem nimica, vine urmatorul, si incepe tot de la inceput.
Ati mai gasit de lucru?
M-am inscris la smartjobs, dar nu stiu, pt ca si ei au firma si la Ploiesti, si la Brasov. Daca stie cineva ceva.... va multumesc.

#22
ionutzionutz

ionutzionutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 27.02.2010

View PostBrigi, on 15th March 2010, 18:57, said:

Am aflat din ProTV ca un domn ( fara nume ) din Deva a inselat 300-400 persoane, ( chiar cred ca suntem  si noi intre aceste persoane ). Dar asa stiu ca este implicat si o firma din Timisoara ( oare cine? ).
Inca n-am fost la politie, dar cred ca mergem saptamina viitoare. Noi nu lasam ca sa scape dinsul, fara sa plateasca.
Omul asta poate sa ramina 15 ani in puscarie, dar nu ma-ntereseaza. Multi dintre noi au ramas fara munca si fara bani.
Eu va zic, ca fiecare dintre noin sa mearga la politie, si sa povesteasca ce sa intimplat. Daca nu facem nimica, vine urmatorul, si incepe tot de la inceput.
Ati mai gasit de lucru?
M-am inscris la smartjobs, dar nu stiu, pt ca si ei au firma si la Ploiesti, si la Brasov. Daca stie cineva ceva.... va multumesc.
Ai mare grija cu SmartJobs din Brasov. Pe langa faptul ca cer comisioane destul de mari, mai au obiceiul :naughty:  sa amane oamenii cu plecarile destul de mult. Te pot amana si pana la un an de zile cu acel contract de mediere pe care l-ai semnat cu ei. Sau pe care o sa-l semnezi. Mare atentie. Cel mai indicat este sa gasesti site-uri de profil din strainatate si sa iei legatura direct cu ei. Si poate ai norocul sa pleci mai repede decat cu „teparii„ de aici. Si fara bani dati pe comisioane. Bafta multa in continuare.

#23
bencovici

bencovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.03.2010

View Postneluturad, on 3rd March 2010, 16:05, said:

si noi suntem trei persoane din alba astia ii vedem la stiri intro seara bai baieti nu va faceti probleme trebuie sa avem rabdare incercati peste 3 saptamini si poate ne auzim cu un telefon  sa mergem pina in deva sai mai punem niste bani  sal asteptam la posta cind ridica b
ati avut dreptate fratilor am auzit aseara la stiri de cei din deva cu suma de 275 ron iau prins da nu stiu daca este catana ca nau dat nume ziceau ca sunt 5 bagati in afacere si sunt din timisoara

#24
andreimuresan79

andreimuresan79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2010
Salut

Un PFA nu are voie sa intermedieze contracte de munca conf legii 156.
Doar firmele care au licente de la ITM au voie sa intermedieze contracte de munca si sunt obligate sa va aratea acesta licenta.

Toate firmele serioase au aceasta licenta, celelalte lucreaza ilegal si e posibil sa va lase fara bani.
Multa atentie si multa bafta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate