Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Asigurare de calatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Nickless

Nickless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.11.2004
N-am gasit nici un topic despre asigurarile de calatorie, doar despre cele medicale.

Aveti experienta cu asa ceva ? Adica daca ati avut nevoie de ea si cat de utila a fost. Inteleg de pe siteurile firmelor de asigurare care au asa ceva ca primesti bani daca avionul are intarziere mai mare de 12h (presupun ca ti se deconteaza cazarea), daca ti se pierd bagajele sau intarzie mai mult de 5h (5-10 euro/ora de intarziere  :thumbup: ). Se acopera si intarzierele generate de probleme meteo ? Chiar in situatiile in care se inchide aeroportul 1-2 zile ? Sau daca este greva a transportului in comun si pierzi avionul ?

Stiu ca toate raspunsurile ar trebui sa fie in termenii si conditiile asigurarii, dar ma intereseaza mai mult experientele reale decat ce scrie pe hartie, ca nu ma ajuta daca pentru a obtine ce e pe hartie trebuie sa ma judec cateva luni cu compania de asigurari.

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
În general, nu prea e nevoie de o astfel de asigurare.... și nici tu nu-ți dorești să ai parte de așa ceva...

#3
Nickless

Nickless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.11.2004
In general n-ai nevoie nici de asigurarea medicala, si totusi o faci.. Si avand in vedere ca cea medicala este vreo 10-20 ron iar cea medicala+calatorie vreo 40 ron, mi-as lua de calatorie. La low-cost se intampla frecvent sa aiba intarzieri mari sau sa aterizeze pe alt aeroport. La cursele cu escala la companiile normale se intampla frecvent sa rataceasca bagajele...

#4
ursulakis

ursulakis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 30.09.2005
unde ai gasit asigurare de calatorie? ca ma intereseaza si pe mine. eu am gasit pana acum doar asigurare medicala si asigurare de bagaje plus raspundere civila cam pe la 41 de lei. e voie sa dau adresa sitului? sau se considera reclama?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate