Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

achizitionare sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jan_paul_jan

jan_paul_jan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2010
va rog sa ma ajutati si pe mine cu o parere..am un sistem home cinema panasonic SA-HT845 de care sunt foarte multumit.il am de vreo 3 ani si nu a lipsit niciodata de la chefurile de acasa..singura problema este ca nu l-am putut lega la pc.acum mi-am cumparat un laptop si ma gandeam sa imi schimb si sistemul home cinema cu LG HT904TA..la sistemul panasonic puterea este de 800w si se aude extraordninar de bine.nu stiu daca o sa scot cel putin acelasi sunet de la lg legat la laptop prin hdmi care e de 1000w..va rog sa imi dati un sfat sau alte variante..(am programat un chef acasa de pasti)

#2
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004
Panasonicul nu are intrare AUX stereo?
Ceva de genul 2 RCA sau jack?
Pune o poza cu "spatele" dvd-ului.
Daca are, poti folosi un cablu ca asta.

Acum daca chiar vrei sa schimbi home cinema-ul este alta treaba. :)

Asta este sistemul?


PS Eu am descoperit aseara ca aveam 3 cabluri jack-2 RCA cate unul de la fiecare aparat foto si unul de la camera video :)

Edited by xymzar, 15 February 2010 - 09:55.


#3
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004
Cu Microlab-urile astea nu iesi mai ieftin? Vad ca multa lume lauda microlab. Are si intrare stereo, telecomanda si poti sa le cari si dupa tine impreuna cu laptopul la alte petrecerei :)

Edited by xymzar, 15 February 2010 - 10:22.


#4
alex72raf

alex72raf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.09.2007
Salut!eu as dori sa-mi iau un sistem 5.1,care sa se auda bine,undeva pe la 15 mil.ce imi recomandati?vad tot felul de pareri...logitech z-5500,sony DAV-DZ660,LG-HT904TA,panasonic...si altele...va rog ...puteti sa ma ajutati?

#5
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Rogu-te sa mentioneazi daca cei 1500 RON insumeaza doar boxele sau un sistem complet care include DVD-player, Reciever etc.
Daca nu te intereseaza o scula de redare, in speta un DVD player, o varianta mult mai buna decat alde Logitech & Co. ar fi aceasta.

http://www.be-loud.r...Sony/STR-DH500/
http://www.be-loud.r...ony/SS-FCR4000/

Ca alternativa la boxe daca tii sa nu depasesti bugetul.
http://www.be-loud.r...Denon/SYS-56HT/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate