Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Cazare Algarve

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
traveling_peach

traveling_peach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 19.10.2009
Ola!

Recomandari pentru cazare in Algarve?
Bugetul era pe la 70-80 de euro camera pe noapte, dar a crescut dupa ce am vazut ca in sud e mai scump decat in Lisabona. O varianta ar fi Aparthotel Olhos D'Água. Asta ar fi 252/3 nopti

Ma intereseaza unde ati stat voi, daca recomandati, si cel mai important ma intereseaza sa pot inchiria o masina din zona. Si pozele ajuta. :)
Bineinteles ca daca gasiti super oferta unui hotel de 5 stele cu pret de hotel de 2 stele, nu refuz ;)

#2
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View Posttraveling_peach, on 11th February 2010, 11:15, said:

Ola!

Recomandari pentru cazare in Algarve?
Bugetul era pe la 70-80 de euro camera pe noapte, dar a crescut dupa ce am vazut ca in sud e mai scump decat in Lisabona. O varianta ar fi Aparthotel Olhos D'Água. Asta ar fi 252/3 nopti

Ma intereseaza unde ati stat voi, daca recomandati, si cel mai important ma intereseaza sa pot inchiria o masina din zona. Si pozele ajuta. :)
Bineinteles ca daca gasiti super oferta unui hotel de 5 stele cu pret de hotel de 2 stele, nu refuz ;)
pai unde aterizezi si cat vrei sa stai in algarve?

#3
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007

View Posttraveling_peach, on 11th February 2010, 11:15, said:

Ola!

Recomandari pentru cazare in Algarve?

...

70-80€/noapte: In ce perioada? Cate persoane? Ce tip de cazare ati dori dumneavoastra?
Pentru inceputul lunii aprilie (pe noi ne interesa de Pasti) sunt si la 55€, dar si la 130€. Am uitat de intrebarea "Unde?". Numai "Algarve", parca-i prea putin.

#4
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
puteti cauta masina la Europcar
ei zic in reclama ca platesti 5 zile  daca iei 7 sau ai alte reduceri de pana la 25% etc

#5
traveling_peach

traveling_peach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 19.10.2009

View Postflc, on 14th March 2010, 20:39, said:

pai unde aterizezi si cat vrei sa stai in algarve?

Aterizez in Lisabona, merg cu trenul Lisabona Faro probabil, si apoi cazare undeva in Algarve. Nu conteaza neaparat zona, va fi ca punct de plecare in fiecare dimineata spre vizitat Algarve cu masina inchiriata.


View Posto_dor, on 16th March 2010, 12:32, said:

70-80€/noapte: In ce perioada? Cate persoane? Ce tip de cazare ati dori dumneavoastra?
Pentru inceputul lunii aprilie (pe noi ne interesa de Pasti) sunt si la 55€, dar si la 130€. Am uitat de intrebarea "Unde?". Numai "Algarve", parca-i prea putin.


Da, perioada e importanta, am uitat sa o mentionez. 13-16 August 2 persoane.
Nu conteaza foarte mult zona, pentru ca am vrea sa inchirem o masina si in cele 3 zile sa vedem tot Algarve. Deci ce vi s-a parea mai ok ca punct de plecare in fiecare dimineata...

Dar topicul era mai mult facut pentru ceva ce ati experimentat. Adica ati stat la hotelul ala si vi s-a parut ca merita recomandat. Asa pe booking sunt multe variante si studiouri si duble cu mic dejun sau fara sau chiar demipensiune. Ideea e sa impartasiti ceva din experientele voastre de cazare in Algarve.
De exemplu eu am fost un Budapesta si recomand Hotel Szonyi. La ceva de genul asta ma astept de la voi, chiar daca nu m-am exprimat corect si nu s-a inteles poate. :(

#6
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
nu am stat la hotel acolo asadar nu pot recomanda unul, am stat in carvoeiro la o pensiune foarte ok.
daca aterizazi in lisabona ia masina de acolo pt algarve

#7
leelloo

leelloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.08.2006
Albufeira - Vila Recife.. nu mai stiu cat  a costat, am rezervat pe booking, fa o configurare pe perioada ta si vezi.. vila e destul de ok, aproape de plaja si centru, cam zgomotoasa daca ai ghinion de lume care urla pe hol spre dimineata.. depinde ce vrei de la cazare, zona linistita, etc..

#8
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006
Si eu vreau sa merg in septembrie in Algarve, mai exact in Portimao. A fost cineva acolo, poate spune ceva despre plaja, hotel, etc?

#9
monicalauraherteg

monicalauraherteg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.05.2010
buna.eu stau tocmai langa faro,in olhao. gasesti aici si cazari mai ieftine la pensiuni.in caz ca vreti sa stati mai mult se poate inchiriat un apartament sau o casa in centru .

#10
chrystyna

chrystyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.08.2006
Stie cineva cam cat costa un bilet de tren Lisabona - Faro?

Multumesc

#11
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
hai ca ma bag si eu pe aici...
uitandu-ma putin pe net mi-au atras privirea preturile la cazare in Albufeira,.practic gasesc apartament la 200-300 euro in iulie anul viitor.in plus am legaturi Timisoara-Bergamo-Faro cu Wizz si Ryan
initial am zis Spania-Benidorm dar e un pic mai incurcat cu avionul asa ca a aparut si posibilitatea Albufeira
as vrea sa va intreb cate ceva despre locatia asta, cum se ajunge de la Faro, despre plaje, viata in statiune, preturi, etc..daca aveti si ceva poze m-as bucura
va multumesc si va astept raspunsurile ;)

#12
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007

View Postchrystyna, on 9th June 2010, 20:33, said:

Stie cineva cam cat costa un bilet de tren Lisabona - Faro?

Multumesc
Nu stiu daca pentru dumneavoastra mai are vreun rost, dar poate este/va fi utila altcuiva:
Attached File  Lisbon_Faro.JPG   71.63K   212 downloads
(sursa http://www.visitinge...on-to-faro.html )

#13
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
pe aici nimeni nimic??...

#14
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View PostBuhani73, on 13th September 2010, 18:11, said:

pe aici nimeni nimic??...
sunt info pe forum destule despre zona aia. fara masina insa e greu sa faci ceva pe-acolo, iar ca luna iunie mi se pare excelenta.
e oricum devreme sa intreprinzi ceva pt la anul inca.

#15
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

View Postflc, on 13th September 2010, 19:56, said:

sunt info pe forum destule despre zona aia. fara masina insa e greu sa faci ceva pe-acolo, iar ca luna iunie mi se pare excelenta.
e oricum devreme sa intreprinzi ceva pt la anul inca.


nu vreau sa intreprind nimic inca dar putina informatie nu strica..
sa vad daca se merita sa merg

#16
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View PostBuhani73, on 14th September 2010, 14:28, said:

nu vreau sa intreprind nimic inca dar putina informatie nu strica..
sa vad daca se merita sa merg

parerea mea ca plaja si serviciile sunt peste spania acolo, din toate punctele de vedere.
plajele la ocean, in general, nu se compara cu cele de la mediterana, sunt mult mai spectaculoase.
insa fara masina e greu sa te deplasezi si nu cred ca merita. ca bani iesi foarte bine in luna iunie, cu zboruri cum ai tu de gand.
deci poate fi un concediu interesant, combinat cu vizite la obiectivele din zona

#17
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

View Postflc, on 14th September 2010, 14:36, said:

parerea mea ca plaja si serviciile sunt peste spania acolo, din toate punctele de vedere.
plajele la ocean, in general, nu se compara cu cele de la mediterana, sunt mult mai spectaculoase.
insa fara masina e greu sa te deplasezi si nu cred ca merita. ca bani iesi foarte bine in luna iunie, cu zboruri cum ai tu de gand.
deci poate fi un concediu interesant, combinat cu vizite la obiectivele din zona


deci este mai ok ca in Spania?
cu schimbul de avioane mi se pare cel mai ok mai ales ca sunt low-cost si iesi la pret ok.
acuma de masina ce sa zic...nu intentionez sa merg inmulte excursii (eventual una ) si atunci cred ca ne descurcam cu inchiriere de masina sau chiar cu transportul in comun
si inca ceva-am mai auzit pareri cum ca apa ar fi mai rece.cu asta cum mai e?

#18
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View PostBuhani73, on 14th September 2010, 15:36, said:

deci este mai ok ca in Spania?
cu schimbul de avioane mi se pare cel mai ok mai ales ca sunt low-cost si iesi la pret ok.
acuma de masina ce sa zic...nu intentionez sa merg inmulte excursii (eventual una ) si atunci cred ca ne descurcam cu inchiriere de masina sau chiar cu transportul in comun
si inca ceva-am mai auzit pareri cum ca apa ar fi mai rece.cu asta cum mai e?

cand zic de masina ma refer la rentcar, evident, nu sugerez sa mergi cu masina de aici...
apa in ocean este rece in general, insa sunt mereu curenti calzi pe care trebuie sa-i gasesti. o plaja poate avea 5-13 km, si daca ai chef sa te plimbi pe distanta respectiva ai sanse mari sa gasesti zone calde. temperatura apei oricum creste de la vest la est, astfel incat cu cat esti mai aproape de tarifa cu atat ai sanse mai mari sa fie apa mai calda. eu personal am facut baie mereu in ocean in luna iunie, inclusiv la ora 22. in lunile iulie sau august nu stiu cum e apa, nu am fost.
apreciez portugalia peste spania la nivel turistic...am fost de cate 3 ori in fiecare din ele, insa asta e strict parerea mea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate