Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

CMS reloaded

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
geea

geea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 15.04.2004
Hmmm, doar daca modific functia din php-ul mambot-ului astfel incat sa nu-mi mai ceara parametri. Partea cu {mosgoogle} merge doar pentru continutul articolelor, pentru a baga codul unde vreau in pagina trebuie sa apelez functia botGoogleAds(). Dar daca l-am bagat index.php o sa-mi apara pe toate paginile, asa ca mai bine fac un include cu ce cod vreau eu decat sa folosesc un mambot pe care oricum nu-l pot controla prea mult  <_< Deci no suc for you! ;)
PS: Protestez inca o data impotriva lipsei de flexibilitate a mambo!  :death:

#20
kenetix

kenetix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.06.2005
incearca linkul asta : http://www.opensourcecms.com/
Neste informatii gasesti aici despre diferite cms-uri. Bafta!

#21
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
No suc  :( .phpWcms

Mai imi pare rau ca nu ai reusit sa faci ce vrei. Eu pana acum n-am putut sa ma plang de asta, ci doar ca modul in care fac ceea ce vreau e complicat.

Cred ca pana la urma va trebui sa iti alegi un alt CMS, dar din cate stiam eu toate folosesc template-uri, asa ca daca faci ceva hard-code o sa ai acelasi rezultat in tot site-ul.

In afara de Mambo ce mi s-a mai parut mie a fi un bun CMS este phpwcms. Cine stie, poate asta ti se potriveste.

#22
geea

geea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 15.04.2004
kenetix, dupa cum am spus si in primul post, stiu de opensourcecms si de cmsmatrix; pe mine ma interesau pareri personale, nu tabeluri de features.

:( Am incercat sa instalez phpwcms dar m-am lovit de atatea erori la instalare incat am renuntat, desi parea suficient de simplut cat sa fac ce vreau din el. Eh, asta o sa-mi caut alt cms cu care sa live happily ever after :P Multumesc oricum pentru toate sugestiile.  :peacefingers:

#23
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
si cunoaste si meserie  :w00t:

#24
White

White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 25.06.2004

geea, on Jun 20 2005, 18:25, said:

Din mai multe motive:
- nu se scrie un cms intr-o dupa-amiaza ploioasa in care n-ai ce face. Am prea multe proiecte si n-am timpul necesar.
- chiar daca m-as apuca de el, stiind ca eu il voi administra imi va fi lene sa-i fac un meniu de administrare user friendly si voi lasa toata partea de administrare pe seama unui phpmyadmin
- chiar daca as apuca sa-l termin ar mai trebui sa pierd timpul cu testarea si cu eliminarea bugurilor
- daca as trece si de etapa asta (probabil undeva prin anul 2020 toamna) as descoperi ca clientul a dat faliment sau a murit de batranete, reprosandu-mi pana in ultimul moment ca nu i-am dat cms-ul viselor lui  :blush:
:w00t: Adica exista si barbati programatori? ;)  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

hehe

cel mai bun este cel care ti-l faci singur .. si iti pui ce vrei .. la nevoie .. il modifici .. samd

:w00t: stiam de cateva dame .. care faceau programare .. dar nu erau decat incepatoare .. si nu stiu daca au avansat .. ideea e ca nu stiu o "coderita" care stie sa programeze ..  :worthy:

#25
gabi333

gabi333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.07.2004
Bleah ... misto oameni, nu s-au prins ca 'mai bine ti-o faci cu mana ta' e pentru oameni fara viata, fara viitor, fara un scop anume, fara pereche etc. Go suck a lemon.

:notangel:

#26
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

gabi333, on Jun 25 2005, 17:34, said:

Bleah ... misto oameni, nu s-au prins ca 'mai bine ti-o faci cu mana ta' e pentru oameni fara viata, fara viitor, fara un scop anume, fara pereche etc. Go suck a lemon.

:notangel:

<{POST_SNAPBACK}>



meaning?

#27
geea

geea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 15.04.2004
Of, of, nu m-as fi gandit ca subiectul "cms" o sa starneasca atat de mult spiritele. :P
Si ca sa revenim ontopic, probabil o sa folosesc wordpress-ul si o sa-i adaug ce features imi mai trebuie.

Edited by geea, 26 June 2005 - 23:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate