Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Crikvenica

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
salve
am vazut ca este un subiect despre croatia insa 202 pagini...
asa ca fac un topic nou...
initial aveam prevazuta franta insa a cazut asa ca incerc sa ma orientez rapid.fiind din arad mi se pare logic sa vreau croatia pt ca sunt vreo 700 km cu masina prin ungaria.si cautand putin pe net am vazut o mare varietate de oferte aici la Crikvenica plus ca am inteles ca are si plaja cu nisip.noi o sa fim 3 persoane si ne orientam spre ceva apartament cu dormitor si living-bucatarie cu un pat
vreau sa va intreb pe voi daca zona, plaja, apa e ok.despre mancare cum sunt preturile si care ar fi traseul optim de urmat
am vazut ca e un subiect nou si despre krk care e aproape si poate o sa o vizitez macar
orice informatie e binevenita
va multumesc

Edited by Buhani73, 08 February 2010 - 18:02.


#2
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
vad ca nu mai sunt noutati pe aici..
asa ca m-am pus la citit..
si pana la urma cred ca voi alege ins rab.e ceva hotel acolo imperial se numeste.pe la 370 e cazare si demipensiunea in iulie.
o intrebare mai am-preturile pe acolo cum sunt?stie careva?

#3
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Buhani73, on 12th February 2010, 20:33, said:

vad ca nu mai sunt noutati pe aici..
asa ca m-am pus la citit..
si pana la urma cred ca voi alege ins rab.e ceva hotel acolo imperial se numeste.pe la 370 e cazare si demipensiunea in iulie.
o intrebare mai am-preturile pe acolo cum sunt?stie careva?

Noi am fost la Crikvenica in sfarsit de iulie 2006. E una dintre putinele plaje cu nisip, am stat la apartament cu 3 camere (fiecare cu baie), 2 balcoane, bucatarie, a fost pe la 100 euro/zi, conditii 2 stele cu aer conditionat. Mancarea nu era foarte ieftina, dar buna (10-15 euro felul principal).

#4
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
pana la urma cred ca o sa aleg Ins Rab insa nu am mai vrut sa deschid alt topic..initial tot asa am vrut sa merg si eu la apartamente insa ramanand doar 2 pers am decis sa iau ceva hotel.si dupa multe cautari am gasit Imperial-Rab.luni cred ca o sa primesc ceva contract
ce ruta ai folosit?

#5
skiritelu

skiritelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 13.05.2008
Am primit o oferta pentru hotel 2* OMORIKA - zona Crikvenica. Poate cineva sa-mi dea amanunte  despre acest hotel?

#6
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
si eu m-am uitat la acest hotel.pare ok iar pe booking notele sunt medii
dar cum am zis eu pana la urma am ales ins rab.pare mai exotic

#7
Miha08

Miha08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.03.2009

 Buhani73, on 20th February 2010, 12:25, said:

si eu m-am uitat la acest hotel.pare ok iar pe booking notele sunt medii
dar cum am zis eu pana la urma am ales ins rab.pare mai exotic
Am fost in mai multe statiuni din Croatia, Rab e o alegere foarte buna. Am stat 4 zile. Poti sa faci rezervari online pe www.*****.ro, preturi destul de bune.

Edited by ferrellroo, 20 February 2010 - 19:22.


#8
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
deja am facut.am si platit un avans.
poti sa-mi dai mai multe detalii despre rab?

#9
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Buhani73, on 13th February 2010, 16:26, said:

pana la urma cred ca o sa aleg Ins Rab insa nu am mai vrut sa deschid alt topic..initial tot asa am vrut sa merg si eu la apartamente insa ramanand doar 2 pers am decis sa iau ceva hotel.si dupa multe cautari am gasit Imperial-Rab.luni cred ca o sa primesc ceva contract
ce ruta ai folosit?

Am folosit o ruta idioata, am ales sa mergem pe nationale prin Ungaria, o prostie, du-te Szeged-Budapesta-Zagreb-apropiere Rijeka jos de pe autostrada-Crikvenica. Concediu placut

#10
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
da, sau ies mai repede de pe autostrada spre zadar

#11
costi1967

costi1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.07.2007
ma gandeam sa aleg insula Rab dar cred ca se poate pleca din aceasta insula numai cu ferry, cred ca nu e bine sa depindem de programul ferry ca sa plecam de pe insula, cine poate stii la cat este ultima sau prima cursa..

A mai stat cineva in crikvenica, poate sa imi dea o idee de cazare sau cateva pareri despre aceasta locatie?

#12
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

 costi1967, on 15th March 2010, 20:39, said:

ma gandeam sa aleg insula Rab dar cred ca se poate pleca din aceasta insula numai cu ferry, cred ca nu e bine sa depindem de programul ferry ca sa plecam de pe insula, cine poate stii la cat este ultima sau prima cursa..

A mai stat cineva in crikvenica, poate sa imi dea o idee de cazare sau cateva pareri despre aceasta locatie?


ferry circula din juma in juma de ora!!!primul e la ora 3 ultimul la 23.asa ca nu cred ca ar fi o problema cu asta...
http://www.rab-croat...m/travel_en.htm
si din poze si impresii ins rab arata mult mai bine.de aia am si ales-o, pare mult mai exotica

Edited by Buhani73, 15 March 2010 - 20:56.


#13
costi1967

costi1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.07.2007
Ve rog cei care au fost in crikvenica sa imi dea si mie o solutie de cazare o vila sau vreun ap de 2 camere.Multumesc

#14
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007
am stat citeva zile in selce ,localitate care se invecineaza cu crikvenika ,apa este extrem de limpede dar ca si culoare nu asa de frumoasa ca in dalmatia(este mai verzulie si nu asa de albastra),plajele sint in general betonate(cit am vazut eu) ,in apa sint pietre mai maricele,intrarea in apa in multe locuri se face pe scara de pe platforma betonata,extraordinar de multi pesti in apa,practic vin si te ciugulesc de picioare si nu numai,multe locuri unde poti inchiria echipament pt scufundari,foarte aglomerat la sfirsit de saptamina fiind  aproape de zagreb  este o destinatie comoda ,multa verdeata pe dealurile inconjuratoare dar peisajul nu se compara cu cel de pe coasta dalmata,cazare am gasit la 35 euro/noapte in iulie,dar nu prea am fost multumiti de gazde,nu ca ne-ar fi facut probleme sau ca nu am fi avut conditii dar aveau pur si simplu un aer de negustori care-si frecau miinile fericiti ca stai la ei ,fata de gazdele gasite in restul locurilor unde am fost cazati in croatia pe care  puteai sa le  numesti  prieteni(nu este o generalizare in cazul selce ci pur si simplu asa am avut noroc,desi parerea mea despre mine este ca pot sa "citesc"destul de repede omul,de data asta nu m-am priceput).mincarea ca si pret este in ton cu restul croatiei.parca mai putine specialitati din fructe de mare,eu personal am avut o problema pt ca nu am gasit in nici un meniu midii al buzzara
fata de coasta dalmata ,eu personal, am impresia ca este o destinatie usor  inferioara


Attached File  P1020430.JPG   1.3MB   87 downloads          Attached File  P1020415.JPG   1.23MB   73 downloads


Attached File  P1020421.JPG   1.37MB   116 downloads           Attached File  P1020412.JPG   1.26MB   76 downloads


Attached File  P1020416.JPG   1.33MB   93 downloads           Attached File  P1020418.JPG   1.43MB   78 downloads

Edited by haplea82, 16 March 2010 - 15:17.


#15
cata_2007

cata_2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.06.2007
Ar putea cineva sa ma ajute cu ceva informatii privind Rooms Saint Alliance, ceva bungalow-uri in Crikvenica. Nu are review-uri dar imi place ideea ca este aproape de plaja si corespunde bugetului nostru

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate