Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Grand Theft Auto: Chinatows Wars

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Rockstar Leeds, producătorul ultimelor jocuri GTA pe PSP, cu ajutorul Rockstar North, a lansat în primăvara 2009 un nou titlu pentru console portabile:
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/08/ChinatownWars.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Acest titlu este al patrulea joc Grand Theft Auto pe console Nintendo, la o distanță de 9 ani față de predecesorul său, Grand Theft Auto Advance(2000).
Titlul a fost anunțat la E3 2008.În septembrie 2008, Rockstar a dezvăluit primele informații despre noul titlu din cunoscuta serie. Primul trailer ce prezenta povestea jocului a fost lansat în februarie, iar jocul, versiunea DS, a atins prima data rafturile pe 20 martie.
Spre deosebire de Vice City Stories și de Liberty City Stories, ultimele jocuri GTA lansate pe o consola portabilă, avem parte de o camera rotativă, izometrică, în loc de vederea din spatele personajului, cu care ne-am obișnuit.
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/39/Chinatown_Wars_Cognoscenti_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Jocul profită din plin de cele 2 ecrane Touch Screen de care dispune Nintendo DS.
Protagonistul este de aceasta dată Huang Lee, fiul unui mare lider mafiot chinez care a fost asasinat. Lee zboară spre Liberty City,  ca să înmâneze o sabie, numită Yu Jian, noului lider al găștii, unchiul său Kenny.
La aeroport, Huang este răpit și împușcat în cap într-o ambuscadă. Lee este dat mort de către răpitori, iar până la urmă Lee reușește să scape. La unchiul său, Kenny povestește că vroia să înmâneze sabia unui lider "Triad",Hsin Jaoming,  ca să  își asigure o poziție sus-pusă la moartea lui.
Mai multe nu vă zic, că vă stric plăcerea de a juca :P.
Vânzările jocului pe Nintendo DS au fost cât de cât acceptabile, reușind la un moment dat să ajungă pe locul 5 în Marea Britanie.

Dupa 20 martie, Rockstar s-a decis să lanseze jocul și pe PlayStation Portable. Din nou, avem parte de camera izometrică, însă  grafica este mai realistă, efectul de benzi animate, intenționat pus în versiunea DS, fiind scos. Pe 23 octombrie, Grand Theft Auto Chinatown Wars a fost lansat și pentru PSP, însă vânzările fiind dezastruoase, jocul neintrând nici măcar în primele 40 în Anglia.

În final, și iPhoneul s-a ales cu o versiune a jocului, aproape identica cu cea DS pentru că ambele au suport touchscreen. Totuși, grafica este undeva la mijloc dintre DS și PSP.

*Imagini de pe wikipedia.com.

Edited by mattbaker, 08 February 2010 - 17:40.


#2
barricade

barricade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 06.12.2008
Am jucat si eu chestiunea asta pe PSP si nu mi-a placut absolut deloc. Nu ma asteptam ca seria GTA sa se intoarca, oarecum, la origini(ma refer doar la varianta asta)... sa vezi personajul de sus.

#3
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Mulți spun că portarea pe PSP e slabă.Jocul a fost făcut pentru DS, și touchscreen.
Camera nu e chiar topdown, pe mine nu mă deranjează, nu m-ar deranja mai bine spus.Nu am DS :( .

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Nici mie nu mi-a placut deloc jocul :mellow:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate