Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Bani din FOTOGRAFIE ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
helljackbt

helljackbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.04.2005
castiga cineva de pe acest forum bani frumosi din fotografie ??
pana acum fotografia am facut-o ca pe un hoby dar am vazut ca se poate castiga bani frumosi din asta atat timp cat cel care o face are scule adevarate !


Daca da imi spuneti si mie cam cat si ce anume faceti pt bani astia ??
asta orientativ pt a sti ce tarife sa pun !

#2
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005
Depinde de ce poze vrei sa faci! Si depinde cat de bun esti! De ce nu intri si pe aria foto sa intrebi pe acolo? S-ar putea sa gasesti niste raspunsuri!

#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
conteaza sa fi foarte conectat shi eficient. majoritatea fotografilor talentatzi stau pe margine... talentul nu e o masura a banilor, din contra. in general un fotograf talentat e un artist, iar artishtii shi banii.. se shtie.

trebuie ori un manager financiar + un agent care sa aibe grija ca talentul sa nu se iroseasca iar persoana sa se focus shi in special sash respecte termenele

#4
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
be serious ....

daca nu faci asta din pasiune si urmaresti doar banii eu zic sa te orientezi spre ceva mi profitabil .....

#5
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Arty, parca mai demult nu te shashaiai asa. Ce-ti veni? :huh:

#6
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
[quote name='Cristist50' date='Jun 19 2005, 19:08']
Arty, parca mai demult nu te shashaiai asa. Ce-ti veni? :huh:
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
eh?

#7
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

arty, on Jun 19 2005, 09:37, said:

conteaza sa fi foarte conectat shi eficient. majoritatea fotografilor talentatzi stau pe margine... talentul nu e o masura a banilor, din contra. in general un fotograf talentat e un artist, iar artishtii shi banii.. se shtie.

trebuie ori un manager financiar + un agent care sa aibe grija ca talentul sa nu se iroseasca iar persoana sa se focus shi in special sash respecte termenele

<{POST_SNAPBACK}>



Magister dixit ... cum ziceu latinii.

Asa-i. Eu nu mai fac fotografie ... si nu stiu de ce nu mai fac. Pot sa-ti spun ca se cistiga bani din fotografie dar in Romania nu poti face avere din asta. O banala casa si o masina mai pe la 12-15 mii de euro nu inseaman avere. Am un vecin care sta la 2 case de mine si care si-a cumparat casa acum 5 ani cu un credit de 100.000 euro ... a refacut-o (E PALAT acuma, nu casa) si a vindut-o cu 2,5 milioane de dolari!!! ... asa se fac banii adevarati, nu din fotogarfie.

Apuca-te de investitii financiare, chestii bursiere ... lasa fotografia sa fie un hobby ... si o sa ma pomenesti (de bine)

Bafta, IO

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate