Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Sf. Constantin si Elena

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#145
manu_n

manu_n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.05.2008
Salutare,

Ma poate ajuta cineva cu ceva impresii despre Hotel Estreya Palace?
Am rezervare din 24 pana in 30 august AI si nu am gasit nimic scris despre acest hotel pe aici...
Poate o fi mai putin cunoscut/frecventat de romani?

#146
david01

david01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.06.2010
Ne-am intors de la bulgari, de la Dolphin Marina si noua ne-a placut. Statiunea e mica daca o compari cu Nisipurile de aur, deci nici nu cred ca trebuie sa fie vreo comparatie in acest sens. Oricum, totul a fost ok: de la vreme, pana la cazare, mancare si relaxare...

#147
ulisica

ulisica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 12.02.2007

 david01, on 4th August 2011, 17:46, said:

Ne-am intors de la bulgari, de la Dolphin Marina si noua ne-a placut. Statiunea e mica daca o compari cu Nisipurile de aur, deci nici nu cred ca trebuie sa fie vreo comparatie in acest sens. Oricum, totul a fost ok: de la vreme, pana la cazare, mancare si relaxare...


Salut,

Pentru o familie cu un bebe de 1.5 ani este ok la  all inclusive ?Multumesc pt ajutor?

#148
aladin79

aladin79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 24.12.2010

 ulisica, on 7th August 2011, 14:07, said:

Salut,

Pentru o familie cu un bebe de 1.5 ani este ok la  all inclusive ?Multumesc pt ajutor?
eu am fost cazat la Grand Varna......si erau familii cu,copii mici....ceva tot se gaseste si pentru ala micu' :rolleyes:

#149
viorel.stanculescu

viorel.stanculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.07.2005

 ulisica, on 7th August 2011, 14:07, said:

Salut,

Pentru o familie cu un bebe de 1.5 ani este ok la  all inclusive ?Multumesc pt ajutor?

Mergi linistit,
Vei gasi ce sa ii dai celui mic.
Noi am fost cu el la 10 luni (anul trecut) la AI si a fost in regula, al nostru nu este deloc pretentios sau mofturos.

In principiu exista un colt al copiilor unde au cateva mancaruri mai de varsta lor insa nu intotdeauna interesante. Asadar ai doua variante, mancarurile din coltul copiilor si alegerea unor mancaruri din zona celorlalti, garanta gasesti ceva si pentru el.

#150
Ballbeck

Ballbeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.04.2004
Poate cineva va rog sa confirme/infirme daca ai access in South Beach sau cum ii spune plajei din dreptul complexului Grand Varna, daca nu esti cazat la unul din hotelurile din complex (Rubin, Dolphin, Marina, etc)? Sau mai exact, daca stai intr-un hotel care nu este situat pe plaja, unde poti sta la la malul marii?

Este un post mai devreme al cuiva care spune ca a fost rugat sa paraseasca plaja, dar si un altul care infirma acest lucru.

#151
david01

david01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.06.2010
Eu nu pot sa raspund la intrebarea ta, pentru ca nu am habar... Am vazut ca toti purtau bratara de la unul dintre hotelurile complexului...

#152
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Fiecare hotel din complex are o zona din plaja SOUTH BEACH dedicata. Nu poti sa stai in GRAND VARNA si sa stai la plaja in sectiunea de la RUBIN. Stai in GRAND VARNA, mergi in zona alocata hotelului GRAND VARNA de pe SOUTH BEACH

 Ballbeck, on 8th August 2011, 17:10, said:

Poate cineva va rog sa confirme/infirme daca ai access in South Beach sau cum ii spune plajei din dreptul complexului Grand Varna, daca nu esti cazat la unul din hotelurile din complex (Rubin, Dolphin, Marina, etc)? Sau mai exact, daca stai intr-un hotel care nu este situat pe plaja, unde poti sta la la malul marii?

Este un post mai devreme al cuiva care spune ca a fost rugat sa paraseasca plaja, dar si un altul care infirma acest lucru.


#153
Ballbeck

Ballbeck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.04.2004
Merci de informatie!
Inseamna ca daca nu stai in complex, nu ai access. Atunci unde te duci la plaja pe malul marii? Este si vreo plaja publica, pentru ca din cat inteleg eu de prin poze/harti, cam toata plaja este in zona unui hotel din complex (http://www.grandhotelvarna.com/), adica fie Grand Varna, Rubin, Dolphin sau Lebed.
Iar plaja dinspre nord este in dreptul altor hoteluri Sirius sau Azalia!

#154
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

 sybarino, on 9th August 2011, 18:06, said:

Fiecare hotel din complex are o zona din plaja SOUTH BEACH dedicata. Nu poti sa stai in GRAND VARNA si sa stai la plaja in sectiunea de la RUBIN. Stai in GRAND VARNA, mergi in zona alocata hotelului GRAND VARNA de pe SOUTH BEACH
Poti, insa nu beneficiezi de barul de pe plaja sau de grill-bar.
Altfel, nu zice nimeni nimic daca te asezi pe un sezlong, nu sunt cu plata, sau cu rezervare.
Si la fel, daca intrii in piscina.
Au fost de la alte hoteluri, dar datorita bratarii cu alta culoare, nu i-a servit la bar.

Edited by lori_2001, 10 August 2011 - 17:05.


#155
aladin79

aladin79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 24.12.2010

 Ballbeck, on 8th August 2011, 17:10, said:

Poate cineva va rog sa confirme/infirme daca ai access in South Beach sau cum ii spune plajei din dreptul complexului Grand Varna, daca nu esti cazat la unul din hotelurile din complex (Rubin, Dolphin, Marina, etc)? Sau mai exact, daca stai intr-un hotel care nu este situat pe plaja, unde poti sta la la malul marii?

Este un post mai devreme al cuiva care spune ca a fost rugat sa paraseasca plaja, dar si un altul care infirma acest lucru.
era o portiune mica langa RUbin unde era un semn in care zicea ca e zona libera..

#156
misugaby

misugaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.03.2011
prima oara cind merg la bulgari .hotel aurora ,curat mincare buna la al.aveam 2 supe si 3-4 feluri calde, salate 2-3 prajituri 3-4 unele chiar foarte bune.mincarea se mai repeta dar cred ca e imposibil sa nu gasesti ceva sa-ti placa.
plaja la 600 m de hotel, publica si foarte ingusta. erau niste musculite care nu-ti dadeau pace deloc.in statiune foarte multa verdeata. statiune  linistita buna pt odihna .la hotel piscina cu apa incalzita de la soare deci destul de rece.
avind in vedere ca sit prima oara la all inclusive si in bulgaria mi-a placut si sint placut impresionat de servicii.
la plajele largi pe care le au romanii ,daca ar fii serviciile de la bulgari sau de la turci, cred ca ar fi mult mai multi turisti la noi,si nici eu cred ca nu as mai merge la straini.dar pina atunci, cred ca anul viitor impreuna cu niste prieteni vom merge la greci. ei tocmai s-au intors si au fost foarte multumiti.

#157
lupi

lupi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 23.02.2010
Nu prea se mai inghesuie lumea pe aici....Nici nu recomand dupa ce doi ani la rand am avut probleme la check-in. Nu asa mari...cat sa-mi trebuiasca vreo 2,3 zile sa-mi revin. Apoi am mai sat 2,3 si am plecat acasa. Si la Duni se poate adapta o vorba romaneasca...frumos resort (pe bune) pacat ca e administrat de bastinasi. De acum...Turcia!

#158
lupi

lupi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 23.02.2010
Scuze, ce am spus mai sus trebuia sa apara la Duni ! Promit sa fiu mai atent. :wallbash:

#159
Andru88

Andru88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2012

 daniel-mircea, on 8th February 2010, 04:38, said:

Statiunea este perfecta pentru familisti. De fapt, ceea ce i se reproseaza de cele mai multe ori este linistea excesiva si lipsa posibilitatilor de distractie. In schimb are multe spatii verzi. Eu am stat pâna acum la hotelurile Dolphin si Sveta Elena si a fost OK. Poate ca nu ar fi rau sa mergeti doua-trei zile de 1Mai ca sa va faceti o idee asupra locurilor, un fel de recunoastere. Exista oferte la 25 EUR/persoana/zi cu masa all inclusive. Sigur, in sezon preturile sunt mai mari. Au si o piscina cu apa termala in aer liber (am facut baie de revelion). Va recomand sa evitati Grand Hotel Varna.



De ce este de evitat Grang Hotel? multumesc de raspuns

#160
deutza-mikutza

deutza-mikutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.07.2012
Buna , as vrea si eu sa va intreb ce impresii aveti de hotelul Rubin din Sf. Constantin si Elena  pt ca plec la sfarsitul lui iulie si m-am mai uitat la alte forum-uri si au fost persuane in aceiasi perioada cu aceiasi sitoatie financiara si familiala  doar ca unul era din oltenia si celalalt din bucuresti , cel din oltenia i-a dat 10 si celalalt i-a dat 5. Voi mi l-ati recomanda sau nu ????

#161
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
Am terminat si vacanta de mare- 7 zile. 16-23.07.2012. La bulgari - Hotel Rubin (Roubin).

Hotelul pozitionat pe plaja, piscina, apa calda in mare si la piscina - de la soare.

Curat prin camere in fiecare zi, schimbat lenjeria o data. In general conditii bune de cazare. Plin de caini de rasa. A fost un concurs - expozitie de caini Ce se intampla oare daca era si concurs de pisici? Apa rece a lipsit vreo cateva ore in 2 zile. Fara apa bei numai alcool, inclusiv copiii.

Treburile cu localizarea, baruri, restaurante si alte din astea de poze se cunosc de pe net.

Ce nu se cunoaste de pe net si trebuie trait pe propria piele este sistemul ALL EXCLUSIV la alimentatie. A fost cea mai proasta experienta a mea in ceea ce priveste mancarea. Nu sunt pretentios, dar, pur si simplu, am mancat cea mai proasta mancare pe care mi-o puteam imagina intr-un restaurant de hotel de 3 stele.

Un amestec oribil de resturi de carne cu tot felul de nenorociri de sosuri. Tavi pline de rosii, castraveti, porumb, arpacas, orez, bulion cu branza, omleta din praf de oua, branza panarama, niste salamuri execrabile si oxidate, supe de toata jena.

Piersici, caise stricate si murdare, pepeni trecuti, grapefruit si portocale nenorocite.

Pe plaja erau doua gratare cu carnati, mici, chiftele, hamburgheri. Sunt convins ca pasta era din resturi. Aveau adaugate tot felul de miridenii pentru a masca de fapt porcaria din care erau facute.

Toata asazisa mancare era un amestec incredibil de bataie de joc. In mod normal nu aveam ce manca. Copilul a mancat numai carnati, hamburgheri si mici si cartofi prajiti. De doua ori organismul i-a cedat. Si e destul de robust.

Seful de sala, la reclamatiile primite, raspundea cu - "Numai voi, romanii sunteti nemultumiti. Sunteti fomisti. Rusii si bulgarii nu zic nimic. " Cei care au fost acolo pot confirma cele spuse. Un nenorocit ingamfat care nu avea nici o treaba cu doleantele oamenilor.

Au fost doua seri si un pranz in care am inghitit doar ceva fructe.

Romanii reprezentau cel putin 80% din clienti.

Bauturi alcoolice doar locale, iar sucurile niste porcarii sintetice.

Ca sa inchei cu mancarea si bautura, CEA MAI MARE PORCARIA VAZUTA VREODATA. INCREDIBIL PENTRU 2012 HOTEL DE 3 STELE REGIM ALL INCLUSIV PREMIUM.

Oare ce inseamna Premium? Fara PREMIUM era si mai prost? Tot ce-i posibil.

Intr-o seara , am ajuns la Hotel Grand Varna . Din acelasi complex hotelier. Sotia a cerut la bar un pahar cu apa. Apa chioara , prieteni. Doar APA. A fost refuzata , aveam bratari de Rubin. Tare sistemul asta dinamic all inclusiv premium !. Rusine !

Acest restaurant mi-a largit orizontul in ceea ce priveste calitatea mancarii si mi-a demonstrat ca nu am vazut destule.

Pe mine si pe familia mea, Bulgaria si hotelurile si restaurantele ei de 500000 de stele sub management bulgaresc nu ma mai vad. Am platit o caruta de bani si pentru ce? Un regim All Exclusiv. Niste nenorociti.

A, era sa uit. Cu doua zile inainte de incheierea stralucitului sejur, primesc o oferta (au primit mai multi turisti) pentru prelungirea sejurului cu o noapte la pretul de 124 de leva - 62 euro pe camera. Eu am platit pe noapte 133 euro.

Acum un sfat pentru agentiile de turism prezente pe piata bulgara.

Fratilor, atentie la ce vindeti. Nu va bucurati la castigul pe anul asta. Il pierdeti pe cel din anii viitori. Sunteti romani, vindeti pentru bulgari dar incasati banii romanilor. Am mai spus, am putine concedii in viata ca sa fiu tinta unor batai de joc. Banii sunt putini si sunt munciti.

Eu, personal, voi avea mare grija pe viitor ce si de unde cumpar!

Pentru cei care au deja bilete cumparate la Rubin, sa va intoarceti sanatosi si protejati-va copiii.

Pentru cei care puteti, ocoliti-l.

Sa auzim de bine

Edited by chiriac_marius_antonio, 24 July 2012 - 13:13.


#162
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Referitor la vacantele ce vor urma la GRAND HOTEL VARNA, aveti o scrisoare de la hotel prin care anunta ca nu mai onoreaza rezervari primite de la S&S TRAVEL incepand cu 24.06.2013 deoarece acestia nu si-au platit rezervarile. Cine stie ca si-a facut rezervarea acolo, va verifice cu hotelul!

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate