Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

DIGI.NET - probleme cu serviciile, echipamentele etc.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
7589 replies to this topic

#4483
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Problema se manifesta in tot satul (stau la tara),mai toti prieteni au fix aceiasi problema,eu i-am chemat prima oara pe 13 August prin Digicare,acum nu stiu ce sa fac sa ii mai chem iar,au fost atunci si nu prea au rezolvat mare lucru.

Edited by Petran_Marius, 17 September 2017 - 21:10.


#4484
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Pai si cand au venit ce au verificat ce au facut, ce ti-au zis ? Ai continuat reclamatiile ,pana s au saturat de tine ?

#4485
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Ala este EoC, nu ai ce face decat sa astepti inlocuirea cu GPON.

#4486
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Pe site-ul RCS zice ca o masura de siguranta dezactivarea Upnp din router....daca il dezactivez ce se intampla? Mai comunica sculele intre ele?

#4487
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Da,functioneaza

#4488
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Intrebare. Autentificarea pppoe la rds se face pe mac sau pe olt din scara? Intreb deoarece am un rooter ftth personal si nu se conectează la retea decat 1 min si apoi pica cateva ore.iar se conecteaza iar pica.

#4489
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
OLT-ul nu e pe scara ci in statia RDS-ului, iar la un OLT se conecteaza multe ONT-uri de apartament, de casa sau de scara.

Autentificarea se face pe MAC (al routerului sau al placii de retea cand faci conexiunea pe PC) in sensul ca atunci cand schimbi MAC-ul, trebuie sa dai Disconnect.

In rest e restrictie de locatie pe SN-ul ONT-ului pe care esti, sa nu poti folosi conexiunea in alta locatie.

Router FTTH personal? Poate ai un ONT de la ei sau ai cablu UTP de pe casa scarii si router (FTTB) personal.

#4490
invalid

invalid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.06.2009
Tot mai am o nelămurire publicată anterior:

 invalid, on 16 august 2017 - 19:24, said:

Recent, echipa Digi a instalat ONT-ul ZTE ZXHN F660 RV1 în tot blocul. Am observat că are opțiunea de WiFi. Cum procedez pentru a afla parola și cum știu care e terminalul meu pentru că toate apartamentele au ca nume de utilizator „DIGI-UrmatDeOptCifre” (ex: DIGI-12345678) și e o listă lungă. Mulțumesc anticipat.
Cu acest răspuns:

 diZy, on 16 august 2017 - 19:28, said:

user si digi sunt datele de conectare
Pt wifi ai eticheta cu SSID-ul si parola.
Nu există nicio etichetă nici pe cutie, nici pe dispozitiv. Și ce anume vrei să spui prin

Quote

user si digi sunt datele de conectare
?
Dacă cineva îmi poate oferi o explicație clară, vă rog frumos și mulțumesc anticipat.

#4491
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Cum nu o vezi nu stiu. SSID e reteaua si mai jos parola.
La zte parca e user si user la interfata de configurare a echipamentului adica 192.168.1.1 in browser.

Attached Files

  • Attached File  zte.jpg   100.2K   66 downloads

Edited by diZy, 23 September 2017 - 10:01.


#4492
invalid

invalid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.06.2009

 diZy, on 23 septembrie 2017 - 09:59, said:

Cum nu o vezi nu stiu. SSID e reteaua si mai jos parola.
La zte parca e user si user la interfata de configurare a echipamentului adica 192.168.1.1 in browser.
E strâns montat pe perete și nu poate fi dat jos, pe lângă faptul că peste el e montat FTTH-ul pentru TV.

#4493
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Deci brusc a aparut abtibildul...
Atunci intri pe interfata si le schimbi.

Edited by diZy, 23 September 2017 - 10:58.


#4494
invalid

invalid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.06.2009

 diZy, on 23 septembrie 2017 - 10:56, said:

Deci brusc a aparut abtibildul...
Atunci intri pe interfata si le schimbi.
Nu, nu ai înțeles. Nu pot să văd dedesubtul dispozitivului pentru că e puternic fixat permanent pe perete, aproape de tavan, fără cale de acces. Iar peste ONT e fixat un alt FTTH pentru TV.

#4495
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Sa stii ca am inteles, dar nu e frumos sa raspunzi ca nu exista desi nu poti verifica corespunzator. Puteai sa zici din start ca nu poti verifica curul ca e fixat si intelegem ca nu suntem batuti in cap.

#4496
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Eu am mai depus o sesizare prin Digicare,pentru ca tot am caderi dese la internet,din 10 in 10 minute,am tot asteptat deja de o luna,am crezut ca se datoreaza de la lucrarile din retea,se schimba EoC-ul cu FTTH in unele zone din judetul Satu Mare,dar cand am aflat ca la unii prieteni  nu cade,atunci mi-am dat seama cat de prost am fost...

#4497
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Mie mi-a picat FiberLink-ul joia trecută şi am făcut deja 4 "programări" să vină cabliştii să-l facă - n-a venit nici dracu', "programările" astea nu înseamnă absolut nimic pentru ei, doar să mă pună pe mine să stau acasă 2-3 ore de-ampixulea. Seamănă cu faza de anul trecut, de la instalare. Cred că nu mai fac nicio "programare" ci vorbesc direct la OPC.

#4498
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Asta cu timpul de așteptare am pățit-o și eu la țară, dar au venit după 6 ore după intervalul maxim stabilit.

#4499
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Eu am depus plangerea la ei pe site (Digicare) sambata si luni au si venit,problema a fost clar de la ei ca data trecuta,acum de când au fost iar,nu pare sa mai am probleme cu net-ul,e stable as fuck :D.

#4500
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Telefonie fixa picata la birou, net functional, acasa merge bine mersi telefonia, mereu abonamentul business este mai picangiu decat cel rezidential, desi pretul este mai mare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate