Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Petrică Gheorghe își face televiziune 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

Petrică Gheorghe își face televiziune 3D



Quote

După ce anul trecut l-a "părăsit" pe Dan Diaconescu și și-a făcut propriul post tv, Petrică Gheorghe anunță acum că își transformă Zapping TV într-un canal tridimensional care va putea fi urmărit doar cu ochelari speciali. Investiția e de un milion de euro, "cu dezvoltări ulterioare".

"Zapping TV, care s-a lansat în iunie 2009, a trecut chiar în aceste zile la emisia în HD și discutăm intrarea în pachetul IP TV al celor de la Dolce. Am luat împreună cu partenerii noștri decizia de a trece în formatul 3D și le-am propus celor de la Panasonic, Samsung și Sony să ne sprijine. Deocamdată, Panasonic s-a arătat cea mai rapidă în decizii. Canalul 3D pe care ne-am propus să-l lansăm la sfârșitul lui mai, anul acesta, va fi unul european și toate programele vor fi realizate de echipele noastre folosind tehnologia 3D de ultimă oră. Vom avea transmisiuni sportive, de divertisment, dar și filme artistice în 3D. Ne-a ajutat foarte mult faptul că, din punct de vedere tehnic, noi eram deja la nivel de High Definition, iar pentru a trece la 3D sunt necesare transformări minime", ne-a declarat Petrică Gheorghe.

Care sunt motivele pentru care Panasonic a ales Zapping TV pentru acest pas și nu o altă televiziune, mai "vizibilă"? "Alegerea e pe baza experienței de 30 de ani în tv, dar și datorită faptului că ne-am dovedit adaptabili și interesați de schimbare. Un alt motiv ar fi că noi suntem cei care am venit cu propunerea și ei au apreciat asta. O televiziune mare are costuri foarte mari, se adaptează greu schimbărilor de acest fel și e foarte greu să schimbe targetul pe care îl are deja", a explicat acesta.

În acest moment, echipele postului ­ formate din cei 10 angajați, restul fiind colaboratori ­ se adaptează din mers la formatul 3D, "aici fiind într-adevăr schimbări majore, începând cu modul de a filma, montaj, lumină, decoruri". În primă fază, postul se va vedea cu ochelari speciali, pentru că "tehnologia care permite vizionarea 3D fără ochelari e deocamdată foarte scumpă". Investiția este de un milion de euro, cu dezvoltări ulterioare. Zapping TV este prezentat de posesorul lui drept un canal de info-divertisment, al cărui slogan este "deschizi televizorul și zâmbești". Postul difuzează filme, divertisment, talk-show-ul lui Gheorghe, Zapping internet, Reality show-ul parodie "Rătăciți în Pana mea", dar, o dată cu trecerea la 3D, anunță că va schimba grila.

http://www.jurnalul....-3d-534251.html

#2
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,861
  • Înscris: 11.01.2006
AM trait sa o vad si pe asta,prima televiziune 3D din lume sa apara in ROMANIA!
POATE cei de la SKY sa-i devanseze cu o luna,acestia urmand sa lanseze SKY 3D in luna aprilie.

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
si ochelarii de unde se cumpara ? :)

#4
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008

View Posttiestodj20, on 1st February 2010, 14:00, said:

si ochelarii de unde se cumpara ? :)

Gasesti ochelari la orice colt de strada (mai ales prin supermarket-uri).

#5
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Zapping nu mai emite pe satelit cam de multa vreme... Dupa ce au fost zburati de pe Digi (1W) au ramas pe Sirius in partaj cu Canal Teleshop. Acum este doar o mira in locul acestor 2 canale. Dar important e ca viseaza la HD si 3D. Ori e dus rau d-nul Gheorghe ori vorbeste doar sa mai fie bagat si el in seama.

#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Ochelarii nu sunt aia colorati. Cine a incercat sa ii foloseasca stie de ce NU.
O opinie despre stadiul TV 3D actual intitulat "Ten Reasons Why 3D TV May Fail":
http://forum.ecousti...579/617340.html

Edited by SuperDuper, 01 February 2010 - 15:14.


#7
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

View Postamic, on 1st February 2010, 14:38, said:

Zapping nu mai emite pe satelit cam de multa vreme... Dupa ce au fost zburati de pe Digi (1W) au ramas pe Sirius in partaj cu Canal Teleshop. Acum este doar o mira in locul acestor 2 canale. Dar important e ca viseaza la HD si 3D. Ori e dus rau d-nul Gheorghe ori vorbeste doar sa mai fie bagat si el in seama.
Numai cei care vor lua ochelari speciali (doar pt a vedea zapping tv si nu ochelari pt 3 d :P ) vor putea viziona acest canal inexistent. Parerea mea. :D

#8
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008
Cand o sa afle Diaconescu , isi trage si el 3D ! :lol:

#9
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Eu zic sa isi faca direct televiziune 4D, de aia in care sunt transmise si mirosurile... :P

#10
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005

View PostLiviuBv, on 1st February 2010, 14:49, said:

Cand o sa afle Diaconescu , isi trage si el 3D ! :lol:

el e 3D de cand a aprut ... DDD   :naughty:

#11
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Da, un post care nu mai emite si care nu mai are nici macar site ( suspendat pt neplata din cate inteleg eu ) a inceput sa emita HD si va emite 3D
Omul asta are probleme mai mari decat Diaconescu si Vadim la un loc. Trist ca este bagat in seama.

#12
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
abereaza individul.mai trist e ca il bagam in seama.

#13
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View PostLiviuBv, on 1st February 2010, 14:49, said:

Cand o sa afle Diaconescu , isi trage si el 3D ! :lol:
5 D :w00t:

View Postmojook, on 1st February 2010, 15:13, said:

Eu zic sa isi faca direct televiziune 4D, de aia in care sunt transmise si mirosurile... :P

5 D... :coolspeak:

View Postunchiujim, on 2nd February 2010, 00:15, said:

abereaza individul.mai trist e ca il bagam in seama.
Subscriu.

#14
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si te pomenesti ca daca isi face televiziune are si ce sa difuzeze.
Mai bine spus vrea sa le dea clasa la toti cu aceasta idee.

#15
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
cred ca nu mai aparuse de mult prin presa, si vroia omu sa nu ul uite lumea..

#16
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Cand a ajuns zapping tv in stadiul HD , eu imi aduc aminte de acest post cand emitea ca se vedea vai de mama lui , iar acuma e in HD si urmeaza 3D ...Numai la noi  asa stire.

#17
LiviuBv

LiviuBv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 27.07.2008

View Postchatnoir401, on 2nd February 2010, 07:21, said:

Si te pomenesti ca daca isi face televiziune are si ce sa difuzeze.
Mai bine spus vrea sa le dea clasa la toti cu aceasta idee.
Il cheama pe Basescu sa-l vada tot poporu' 3D ! :lol:

#18
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Slab de tot ZAPPING TV din toate punctele de vedere. Ce succes crede el ca va avea cu 3D-ul?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate