Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Oferte bilete de avion

- - - - -
  • Please log in to reply
1320 replies to this topic

#1189
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View PostLex404, on 28 martie 2017 - 12:35, said:

No, naspa... Oare nu sunt siteuri pentru cautari pet friendly?

Sau nu mai bine duci patrupedul la hotel pentru e cat sunteti plecati in concediu? Posted Image (japonezii asa fac)

De asta folosesc in ultimul timp AirBnB pt Europa. Vorbesc direct cu omul. ii explic ce caine este. Ii explic ca nu e agresiv. Ca nu e galagios. Ca nu il lasam singur in camera. Ca are mereu patura lui pe care doarme. Prosoapele lui cu care il stergem. Nu folosim nimic de la ei pentru caine. Problema e ca la booking nu pot sa am discutia asta decat dupa ce fac rezervarea sau inainte daca merg direct pe site-ul hotelului si gasesc datele de contact de acolo. Nici informatia nu este intreagasi uneori nici macar corecta dar nici usor nu este sa afli toate detaliile. E o lipsa de transparenta care mie mi se pare ca e destul de apropiata de a trage teapa posibilului client.

Cainele merge la hotel cand suntem plecati in vacantele cu avionul.
Dar daca merg cu masina vreau sa il iau si pe el. Mai ales daca mergem in locatii de hiking/trekking etc. Iti dai seama ca nu il iau cu noi daca e un city trip de mers la muzee si expozitii. Dar daca este chestie outdoor e super misto si pentru el.
Mi-a mai raspuns unul ca nu primeste caini ca nu este igienic. Era tot trecut la pet friendly. I-am zis ca ii respect parerea si e dreptul lui sa aleaga sa refuze caini pe orice motiv vrea. Dar sa se scoata de la "pet friendly" si mai mult sper ca isi da seama ca tocmai ne-a facut ingalati pe toti aia care avem caini si ii lasam sa intre in casa.
Altcineva mi-a zis ca primeste caini doar daca e vremea ok. Ca daca ploua ii face cainele noroi prin casa.
Am la experiente de genul asta cate nu iti inchipui.
Si cum zisei: problema mea nu e ca nu accepta. E dreptul lor si ii inteleg perfect. Problema mea e ca nu spun asta explicit in conditiile de inchiriere.

PS: iar am divagat si iar vine sefu' admin sa ne traga de urechi :) parca vad....

#1190
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 05.03.2005
consider ca nu este rau pretul pentru LA  http://aeronews.ro/b...olish-airlines/

#1191
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Zboruri sub 400 euro dus-intors OTP - San Francisco/Houston/Washington/Chicago/Toronto si or mai fi si altele, cu Air France-KLM.

#1192
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 05.03.2005
cand ? Un link ca sa fie credibila treaba ?

#1193
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postmccrya, on 29 martie 2017 - 12:07, said:

cand ? Un link ca sa fie credibila treaba ?
Chiar exista. Am facut eu o cautare de proba cu skyscanner Bucuresti-San Francisco si am gasit la 384 euro pt 25 aprilie-15 mai de exemplu.

Edited by something00, 29 March 2017 - 12:17.


#1194
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 05.03.2005
pentru San Francisco da, e ok cum ziceti voi. Am facut simulare si pentru LAX si cel mai ieftin este 592 euro :) . Am bagat tot perioada de mai sus 25.04 - 15.05

#1195
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postmccrya, on 29 martie 2017 - 12:25, said:

pentru San Francisco da, e ok cum ziceti voi. Am facut simulare si pentru LAX si cel mai ieftin este 592 euro Posted Image . Am bagat tot perioada de mai sus 25.04 - 15.05

Pentru LAX intr-adevar nu e. Dar nici nu este data ca destinatie in lista respectiva.

Daca mergi pe skyscanner si cauti Bucuresti-USA o sa vezi ca destinatiile pt care sunt preturi sub 400 euro in aprilie-mai sunt Huston, San Francisco, Chicago si Washington. Mai gasesti si Miami si New York  pe la 450.

#1196
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Frunzaream de dimineata Ryanair si am descoperit Otopeni - Berlin cu 3 euro in zilele de 4, 5 si 6 aprilie, este vorba de zborul de seara in zilele respective.
Nu cred sa mai fi vazut pret de 3 euro din Bucuresti. Pretul unei beri in Centrul Vechi (cu 500% adaos, cum se stie).

Dar niciodata n-am vazut pret asa mic cu cateva zile inainte de zbor; inseamna ca avioanele sunt destul de goale.
Sa speram ca totusi vor reusi sa le umple (vorbesc in general), ca altfel vor renunta la ruta.

Attached Files


Edited by cattavencu, 02 April 2017 - 09:28.


#1197
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
pai da, un segment este 3e, celalalt zbor este 100e... asta daca vrei sa stai un wk.

#1198
hulk90

hulk90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.11.2010

View Postfloraur, on 02 aprilie 2017 - 19:32, said:

pai da, un segment este 3e, celalalt zbor este 100e... asta daca vrei sa stai un wk.
Not nearly as true. Am căutat și eu acum și mi-a generat un bilet de 23 E pentru weekend-ul asta.

#1199
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
dica 3 euro; dus si 23 euro; intors?
ar fi ceva...

Edited by floraur, 03 April 2017 - 10:18.


#1200
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Incercati pe Norwegian, au multe rute transatlantice cu 110-130 de euro zbor direct.
Nu din Romania, evident, ci din unele orase europene. De pilda Edinburgh, Londra, Dublin etc.

Cred ca sunt cele mai mici preturi pe care le-am vazut pentru un zbor transatlantic

http://www.norwegian.com/

In iunie, New York - Edinburgh 122 de euro, New York - Oslo 128 de euro (oct, nov, dec), New York - Shannon (Irlanda) cu doar 100 de euro in decembrie, 111 euro in noiembrie.

Fort Lauderdale (Florida) - Stockholm 123 de euro in octombrie

Sunt doar cateva exemple, dar sunt zeci astfel de curse cu astfel de preturi.

Pentru cine nu stie, Norwegian e un low cost (asa e considerat) care ofera Wi-Fi gratuit si care, in general, are niste conditii de calatorie foarte faine.

Sa va faceti o idee: un bagaj de 20 kg e doar 12 euro, spre deosebire de 25 de euro la Ryanair.

Edited by cattavencu, 07 April 2017 - 10:02.


#1201
mihail1986

mihail1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.06.2008
Salutare, vand 2 bilete Bucuresti - Bruxelles perioada 12 -16 aprilie, cu blueair.
A intervenit ceva si nu mai pot merge.
Taxa schimbare nume 40 euro pasager/sens,
Pentru detalii legate de pret, in privat,sper ca n-am deranjat pe nimeni, multumesc.

#1202
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postcattavencu, on 07 aprilie 2017 - 09:44, said:

Incercati pe Norwegian, au multe rute transatlantice cu 110-130 de euro zbor direct.
Nu din Romania, evident, ci din unele orase europene. De pilda Edinburgh, Londra, Dublin etc.

Cred ca sunt cele mai mici preturi pe care le-am vazut pentru un zbor transatlantic

http://www.norwegian.com/

In iunie, New York - Edinburgh 122 de euro, New York - Oslo 128 de euro (oct, nov, dec), New York - Shannon (Irlanda) cu doar 100 de euro in decembrie, 111 euro in noiembrie.

Fort Lauderdale (Florida) - Stockholm 123 de euro in octombrie

Sunt doar cateva exemple, dar sunt zeci astfel de curse cu astfel de preturi.

Pentru cine nu stie, Norwegian e un low cost (asa e considerat) care ofera Wi-Fi gratuit si care, in general, are niste conditii de calatorie foarte faine.

Sa va faceti o idee: un bagaj de 20 kg e doar 12 euro, spre deosebire de 25 de euro la Ryanair.
O sa zbor si eu in iulie cu Norwegian. Bine , nu transaltlantic, dar oricum. Imi face cu ochiul aceasta companie.

#1203
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

View Postcattavencu, on 07 aprilie 2017 - 09:44, said:

Incercati pe Norwegian, au multe rute transatlantice cu 110-130 de euro zbor direct.
Nu din Romania, evident, ci din unele orase europene. De pilda Edinburgh, Londra, Dublin etc.

Cred ca sunt cele mai mici preturi pe care le-am vazut pentru un zbor transatlantic

http://www.norwegian.com/

In iunie, New York - Edinburgh 122 de euro, New York - Oslo 128 de euro (oct, nov, dec), New York - Shannon (Irlanda) cu doar 100 de euro in decembrie, 111 euro in noiembrie.

Fort Lauderdale (Florida) - Stockholm 123 de euro in octombrie

Sunt doar cateva exemple, dar sunt zeci astfel de curse cu astfel de preturi.

Pentru cine nu stie, Norwegian e un low cost (asa e considerat) care ofera Wi-Fi gratuit si care, in general, are niste conditii de calatorie foarte faine.

Sa va faceti o idee: un bagaj de 20 kg e doar 12 euro, spre deosebire de 25 de euro la Ryanair.



Salut.
Din toamna, spun gurile...bune, Norwegian va zbura la/de la Bucuresti...asa ca vom avea zboruri relativ ieftine catre State...
Eu, unul, ii astept :-)

#1204
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Postez și aici


⚠⚠⚠
Romanii (și restul statelor EU) Nu mai au nevoie de vize pentru a vizita Republica Kazakhstan in scop turistic.
Așa ca @wizzair coace ceva: zbor spre Astana!

Biletele se pot deja rezerva din Budapest.
L o Căutare simpla a fost 150€ round way!

(Almaty era muuuuult mai Okay dar fie, e ceva).

De asemenea din Budapesta și alte orașe europene ușor accesibile Wizzair zboară către Georgia (Kutaisi) și Azerbaidjan (Baku).

Viza azera costa 23$ și se obține simplu online fără rezervări sau agenții.


#1205
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostLex404, on 07 aprilie 2017 - 21:23, said:


(Almaty era muuuuult mai Okay dar fie, e ceva).

Dar ce, nu e transport din Astana catre Alma Ata? Eu unul as face o astfel de calatorie indiferent de aeroportul de destinatie. Imi place sa vad si cate ceva din tarile care le vizitez, nu doar un oras si atat.

#1206
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Oh boy. Nu. Nu o sa îți explic de ce era mai bine Almaty.

Pune-ți mintea la contribuție măcar o data, rugu-te toți îngerii pământului.

Exista transport între ele dar nu e ieftin, Btw.

Astana e oraș nou la mama naibii și cam atât.
Din Almaty ai acces mai ușor spre silkway, kyrgyzstan, etc. Poziționare mai buna



La Dreq ca ți-am zis. :facepalm:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate