Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Oferte bilete de avion

- - - - -
  • Please log in to reply
1320 replies to this topic

#1225
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Multumesc cattavencu. Asa am cautat si eu, Buc Milano sau Roma sau atena si apoi Cairo. Eu am cautat sf lui noiembrie, am gasit preturi mai mari decat ai gasit tu, dar e cald la Cairo, merge vizitat oricand la o adica.
Am cautat si cu motoare de cautare si pe site-urile companiilor. Intr-un timp avea si Taromul zbor direct, era mai usor asa, da asta e...
Multumesc mult inca o data!

#1226
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Vad ca Ryanair tine OTP-ATH la 48 de euro, acelasi pret pe linie pentru toata luna noiembrie, daca il iei acum te pacalesti, daca te vei uita in august sau septembrie vei vedea ca vor mai fi scazut pe la 20.

Aegean tine ATH-CAI la 114 euro toata luna noiembrie. Aici nu stiu daca or sa mai scada, n-am experienta cu ei, nu stiu cum si daca joaca preturile.

Ai ceva de stat in Atena, Ryanair aterizeaza pe la 16,00, Aegean decoleaza la 23,50.

Edited by cattavencu, 26 May 2017 - 09:39.


#1227
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Nu am reusit sa citesc tot topicul sa vad daca s-a mai scris, insa poate ajuta pe cineva. Printre motoarele de cautare pt zboruri mie cel mai bun mi se pare kiwi.com , in sensul ca gaseste mai multe companii lowcost fata de momondo si skyscanner.

#1228
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
@valentinag - exact ce ziceam - acum OTP-ATH este 22 de euro in noiembrie. Aegean a ramas la fel.

View Postgiuliani, on 27 iunie 2017 - 15:09, said:

Nu am reusit sa citesc tot topicul sa vad daca s-a mai scris, insa poate ajuta pe cineva. Printre motoarele de cautare pt zboruri mie cel mai bun mi se pare kiwi.com , in sensul ca gaseste mai multe companii lowcost fata de momondo si skyscanner.


Numai ca preturile sunt umflate binisor la kiwi, 10-20 de euro in plus inclus in pret fata de cautarea direct la compania aeriana.

Later edit: puteti sa uitati de kiwi, de vreme ce NU gaseste nici un rezultat al Ryanair

Edited by cattavencu, 28 June 2017 - 09:55.


#1229
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Eu rămân la KAYAK. Asta le știe pe toate :D


Cu Aegean am avut OTP-BEY cu 55€ Luat in Iulie cred.

BEY-Tbilisi in primăvara (dar cu trick la Ticketing ca normal nu te lasă fiind escala prea lunga) 80€

Dacă se evita vara, îs buni și au prețuri mici.

Edited by Lex404, 28 June 2017 - 10:40.


#1230
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postcattavencu, on 28 iunie 2017 - 09:46, said:

@valentinag - exact ce ziceam - acum OTP-ATH este 22 de euro in noiembrie. Aegean a ramas la fel.

Numai ca preturile sunt umflate binisor la kiwi, 10-20 de euro in plus inclus in pret fata de cautarea direct la compania aeriana.

Later edit: puteti sa uitati de kiwi, de vreme ce NU gaseste nici un rezultat al Ryanair

Stiu ca preturile sunt umflate, insa il recomand pentru ca foloseste la cautare mai multe companii low cost. Ulterior cauti pe site-ul companiei ce te intereseaza, nu trebuie sa cumperi de la Kiwi, si nici nu stiu daca se poate asa ceva.

Tocmai pentru ca gaseste multe curse Ryanair mi se pare util, sunt alte motoare care nu gasesc Ryanul. Nu stiu cum ai cautat tu, probabil in locatii de unde nu zboara Ryanair.

Edit: Acum am testat si intr-adevar nu gaseste nimic de la Ryanair. Insa stiu ca ascum maxim 2 luni am cautat mult de tot o varianta ieftina de a ajunge de la Stuttgart la Napoli, folosind in special Kiwi.com. Si asta tocmai pentru ca dintre cele 3 motoare de cautare (kiwi, momondo si skyscanner) era singurul care imi gasea rezultate de la Ryanair. Acum nu stiu ce sa mai cred, se schimba atat de repede lucrurile astea?

Edited by giuliani, 03 July 2017 - 11:46.


#1231
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Eu folosesc skyscanner.
La ultimele bilete de avion am facut mereu comparatia cu momondo si kayak si mereu skyscannerul mi a gasit preturile mai bune.
Saptamana trecuta am cumparat bilet Frankfurt-Sydney si retur evident :) si skyscanner ul mi-a gasit o agentie unde am platit cu 100 de euro de persoana mai putin decat orice a gasit momondo si 170 de euro mai putin decat orice gasit cu  kayak.
Si are si toate low costurile de interes pentru mine/Nu stiu vreuna care sa nu fie gasita de skyscanner.

#1232
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Eu le folosesc pe toate, dar cel mai bine e sa aveti ochii bine bulbucati 24/7 :lol:
Am prins la 2 noaptea acum cateva zile Dubai-Manila cu 40 EUR (era 35 dar am apasat ceva aiurea :facepalm: )

Ca de black friday, cand mi-au luat S4 cu un leu :lol:

#1233
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
@valentinag

OTP-ATH este acum 10 euro in 9 zile din luna noiembrie

Edited by cattavencu, 11 July 2017 - 17:28.


#1234
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Multumesc!

#1235
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
200 EUR

Dubai-Manila dus întors la Cebu Pacific.
Toată luna Octombrie/ Noiembrie.

Acuma Baiul ii ca pana in Dubai nu ajungeți prea ieftin... m-am uitat la WIZZ și m-am speriat.

#1236
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Oferte la Cebu Pacific Dubai-Manila sub 200 EUR (pana in primavara).

#1237
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View PostLex404, on 05 august 2017 - 20:47, said:


Acuma Baiul ii ca pana in Dubai nu ajungeți prea ieftin... m-am uitat la WIZZ și m-am speriat.
Pegassus pare o combinatie cu plecare de la Bucuresti si transfer in Istanbul . Pentru noiembrie am gasit la 112 euro pe zbor.

#1238
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Ofertele astea spre Asia (Filipine și Malaezia) sunt bune de luat one way.
Din Tehran se poate găsi spre Kuala Lumpur ieftin la air Asia, dar e complicat de ajuns spre Iran și implica viza.

Astea merita combinate dacă deja ești in zona sau ai de gând sa faci un tir al Asiei de sud est.

De ex luat doar dus cu pana in 250€ (incl drumul spre dubai) și apoi local găsești ieftine. Vreo 3-6 luni in zona și te întorci acasă fericit. Sau nu te întorci, pleci mai departe (sunt ieftine zborurile spre Australia din Filipine, undeva la 100-200$)

Apropo de Pegasus. Zboară spre New Delhi din Istanbul via Bishkek la prețuri mici.

Știu pe cineva care a făcut o combinație de genul Istanbul- New Delhi - Kuala Lumpur- BKK - altele prin zona la prețuri mici.

Edited by Lex404, 09 September 2017 - 09:12.


#1239
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Salut,
Amatorii de zboruri Emirates, din Romania, catre estul planetei au, din aceasta saptamana, o surpriza frumoasa: prin acordul code-share semnat intre Flydubai si Emirates  se pot rezerva bilete direct de pe siteul emirates.com ,  zborul facandu-se cu flydubai pana in Dubai si de acolo cu Emirates in baza unei singure rezervari.
Bafta tuturor!!

#1240
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Au apărut ofertele de toamna la Tarom. Am postat pe topicul dedicat.

Extern de la 60€ one way și 99€ round trip.

#1241
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Scaderi de pret la Ryanair:

Bucuresti - Berlin 5 euro nov si dec
Bucuresti - Milano Malpensa 5 euro nov si dec
Bucuresti -Timisoara 6 euro nov si dec

Sunt unele zile din lunile respective, dar sunt destule.

Edited by cattavencu, 24 October 2017 - 15:08.


#1242
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Au reduceri la sute de rute, cautati si cu plecare din alte tari, de pilda din UK, din Italia, din Germania.
E o ocazie minunata sa te plimbi aproape gratis unde vezi cu ochii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate