Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Oferte bilete de avion

- - - - -
  • Please log in to reply
1320 replies to this topic

#1
vladis

vladis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.07.2007
Salut,

nu am vazut sa fie un topic pe aceasta tema, asa ca m-am gandit ca ar fi o idee buna.
Asa ca daca stiti ceva oferte speciale ar fi bine sa le gasim in acelasi topic.
Stiu ca o oferta speciala de la o linie low-cost nu e acelasi lucru cu o oferta de la o linie clasica, dar probabil persoane interesate si de una si de alta vor fi tot timpul.
De exemplu stiu ca skyeurope are o oferta de la 19 euro pana pe 16 noiembrie.

#2
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007
6 euro Venetia-Bucuresti la Myair, da parca expira in curand.

#3
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Pe Venetia - Bucuresti, nu am gasit cu 6 euro, in schimb am gasit cu 0,01 euro + taxa de plata cu card, 5 euro, dar doar in anumite date...
Asa am cumparat eu saptamana trecuta, tot bilet de 5,01 euro, pe aceeasi ruta.

#4
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
bun topic !
milano ieftin la wizzair in decembrie, cam 150 lei in anumite date, adica doar taxe de aeroport (eu am gasit de ex 4 dec dus si 11 dec intors).

#5
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Cum se explica aceste preturi asa de mici?

#6
vladis

vladis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.07.2007

 blackcat, on Nov 11 2008, 19:54, said:

Cum se explica aceste preturi asa de mici?

Oferte promotionale, numar limitat, perioade "moarte" pt liniile aeriene, speranta ca mai castiga la un bagaj de cala, o imbarcare cu prioritate, etc.

Edited by vladis, 11 November 2008 - 21:13.


#7
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
Ma pregateam sa dau o veste buna, dar e proasta de fapt.
Wizzair a scos tarife pt la vara, insa sunt atat de mari preturile incat le consider aberante si va sfatuiesc sa nu luati.
Si G-wings a facut acest lucru si nici acolo nu am gasit nimic interesant.
Am remarcat in oferta celor de la wizz cele 2 noi zboruri, catre paris si madrid.

#8
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007
Vueling ofera reducere 10 euro la zborurile din Barcelona catre Madrid, Paris, Seville, Roma, iar daca vrei sa te intorci devreme in aceeasi zi cica poti sa schimbi zborul fara sa platesti. Sunt o companie OK, i-am testat, au preturi acceptabile, pentru zona Spania se pot folosi cu incredere.

#9
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

 radu103, on Nov 17 2008, 12:19, said:

Bucuresti - Viena 80 eur dus/intors cu Austrian Airlines daca iti iei biletul din timp.(ian, febr)

nu e 80, e 100, si e valabila chiar pana in aprilie-mai.

Edited by flc, 17 November 2008 - 13:31.


#10
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
adica il cumperi pana la 1 aprilie si pleci dupa?sau cum?
fly dream adica sa pleci dimineata si sa te intorci seara?si te costa ca si cum te-ai intoarcere in alta zi nu?desi este cam obositor sa stai decat o zi...

#11
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

 moschino, on Nov 19 2008, 01:45, said:

adica il cumperi pana la 1 aprilie si pleci dupa?sau cum?

Nu, il cumperi acum si zbori pana la 1 aprilie.

Quote

fly dream adica sa pleci dimineata si sa te intorci seara?si te costa ca si cum te-ai intoarcere in alta zi nu?desi este cam obositor sa stai decat o zi...

Nu a fost foarte clara oferta aceea de la Vueling. Aveau o reducere de 10 euro sa zicem pe segmentul Barcelona-Madrid si, daca tu aveai bilet de intors altadata si daca existau locuri disponibile in aceeasi zi, ei iti schimbau biletul fara sa platesti taxa de modificare.

Da, este obositor, dar daca, de exemplu, ai un sejur de 7 zile la Barcelona si ai chef sa dai o fuga sa vezi Madridul, ar merita; spre deosebire de Barcelona care are o multime de locuri vizitabile, despre Madrid iti faci idee si intr-o zi (fara sa intri la muzee), si aeroportul este aproape de oras.

#12
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
mersi :D

#13
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Londra - New York , 380 EUR in Iunie cu British si vreo 410 cu Virgin!

#14
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
zboruri de la timisoara cu wizzair al milano, roma si altele cu 32 lei dus, sau 105 lei dus-intors, am vazut multe mai ales in feb, martie, dar si aprilie sau mai.

Edited by flc, 21 November 2008 - 18:11.


#15
cosmorom

cosmorom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 04.12.2005

 flc, on Nov 21 2008, 18:10, said:

zboruri de la timisoara cu wizzair al milano, roma si altele cu 32 lei dus, sau 105 lei dus-intors, am vazut multe mai ales in feb, martie, dar si aprilie sau mai.

Daca mergi mai departe ai sa vezi ca au omis sa mai puna niste taxe la apretul final (taxa pasageri 42 RON). Asa ca dus fara taxa de bagaj si fara taxa de plata cu cardul ajunge la 74 Ron. Oricum, e buna oferta si asa, dar parca anul trecut pe vremea asta erau oferte mai bune la zborurile din Bucuresti.

#16
cosmorom

cosmorom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 04.12.2005
Oferta buna la Ryanair. Se platesc doar taxele, am facut o simulare la sfarsitul lui Ianuarie din Cosntanta la Pisa (Florence) si am iesit la 23.50 Euro fara bagaj si plata cu visa electron. Constanteni sariti!!!

#17
_Alexia_

_Alexia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.10.2008
Buna, pe Bucuresti-Dublin-Bucuresti pentru luna decembrie, as vrea sa plec doar vreo 3-4 zile, stie cineva de vreo oferta?

#18
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 _Alexia_, on Nov 24 2008, 13:51, said:

Buna, pe Bucuresti-Dublin-Bucuresti pentru luna decembrie, as vrea sa plec doar vreo 3-4 zile, stie cineva de vreo oferta?
Nu cred c-o sa gasesti. In schimb, cred c-ai scapa ieftin cu Ryanair, din doua bucati, Constanta-Pisa si Pisa-Dublin.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate