Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

baiat bagat in spital de politisti.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
spiridusu3192

spiridusu3192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.06.2007
Buna seara.Am un prieten care s-a certat cu taica-su aseara(un betiv ordinar).NU s-au batut doar s-au agresat verbal.Ta-su a chemat politia (nu este prima oara cand face asta, odata a facut plangere cum ca ar avea marijuana, el avand niste tutun de narghilea).Au venit politistii...si l-au luat la sectie (el nu a opus rezistenta, din contra a zis ca merge de buna voie).Aici incepe circul: politistii i-au pus catusele, luandu-l in pijamale si in sosete la sectie.In masina unul dintre ei l-a strans de gat si de nas.Personal cred ca totul s-a intamplat din razbunare in urma incidentului cu tutunul, cand el a dat in judecata sectia si a castigat in proces.Cand au ajuns la sectie, a fost batut de 2 politisti (sergenti).Unul il tinea in timp ce al 2-lea il batea.Rezultatul a fost capul si nasul spart, vanatai pe gat si pe brate, julituri pe picioare si cel mai grav zona ficatului este neagra, fiind batut foarte mult acolo.Mama lui s-a dus dupa el la sectie bineinteles sa ii ia apararea (el nu a avut nicio vina cum am mai zis ta-su e un betiv nebun).Femeia a fost imbrancita pe scari de un politist cand a vrut sa intre in sectie, a fost injurata de morti si i s-a spus ca nu are ce cauta inauntru.Cand i-a cerut agentului cu pricina sa se legitimeze acesta a plecat refuzand legitimarea.In fine, politistii au chemat salvarea care l-a luat si la dus la spital unde este obligat sa stea pana luni (nu stiu de ce, probabil ca sa ii treaca urmele sa nu se poata duce la inml).Acum, vreau sa stiu tot ce poate face el si mama sa impotriva celor 2 politisti care l-au bagat in spital.Problema e ca nu stiu numele decat la unu dintre ei.Ma intereseaza ce demersuri trebuie sa faca si unde trebuie sa reclame.Sectia la care s-a intamplat totul este sectia 21 de la gorjului(bucuresti).Baiatul si mama sa sunt decisi sa ii dea in judecata pe cei 2 politisti, dar inainte de asta ar vrea sa depuna plangeri peste tot unde se poate impotriva celor 2.O seara buna, si sper ca ma veti ajuta.

#2
vlad000

vlad000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.01.2010

View Postspiridusu3192, on 30th January 2010, 18:16, said:

Buna seara.Am un prieten care s-a certat cu taica-su aseara(un betiv ordinar).NU s-au batut doar s-au agresat verbal.Ta-su a chemat politia (nu este prima oara cand face asta, odata a facut plangere cum ca ar avea marijuana, el avand niste tutun de narghilea).Au venit politistii...si l-au luat la sectie (el nu a opus rezistenta, din contra a zis ca merge de buna voie).Aici incepe circul: politistii i-au pus catusele, luandu-l in pijamale si in sosete la sectie.In masina unul dintre ei l-a strans de gat si de nas.Personal cred ca totul s-a intamplat din razbunare in urma incidentului cu tutunul, cand el a dat in judecata sectia si a castigat in proces.Cand au ajuns la sectie, a fost batut de 2 politisti (sergenti).Unul il tinea in timp ce al 2-lea il batea.Rezultatul a fost capul si nasul spart, vanatai pe gat si pe brate, julituri pe picioare si cel mai grav zona ficatului este neagra, fiind batut foarte mult acolo.Mama lui s-a dus dupa el la sectie bineinteles sa ii ia apararea (el nu a avut nicio vina cum am mai zis ta-su e un betiv nebun).Femeia a fost imbrancita pe scari de un politist cand a vrut sa intre in sectie, a fost injurata de morti si i s-a spus ca nu are ce cauta inauntru.Cand i-a cerut agentului cu pricina sa se legitimeze acesta a plecat refuzand legitimarea.In fine, politistii au chemat salvarea care l-a luat si la dus la spital unde este obligat sa stea pana luni (nu stiu de ce, probabil ca sa ii treaca urmele sa nu se poata duce la inml).Acum, vreau sa stiu tot ce poate face el si mama sa impotriva celor 2 politisti care l-au bagat in spital.Problema e ca nu stiu numele decat la unu dintre ei.Ma intereseaza ce demersuri trebuie sa faca si unde trebuie sa reclame.Sectia la care s-a intamplat totul este sectia 21 de la gorjului(bucuresti).Baiatul si mama sa sunt decisi sa ii dea in judecata pe cei 2 politisti, dar inainte de asta ar vrea sa depuna plangeri peste tot unde se poate impotriva celor 2.O seara buna, si sper ca ma veti ajuta.
asa sunt toti politisti...daca ar ptea te ar radica si in fundul gol...ar face bn sa depun plangere;)

#3
dragos_adrian

dragos_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.02.2009
ce oameni domne .....fara cuvinte ...sincer habar nu am ...nici nu vreau sa am deaface cu asa ceva :(

#4
spiridusu3192

spiridusu3192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.06.2007

View Postdragos_adrian, on 30th January 2010, 18:25, said:

ce oameni domne .....fara cuvinte ...sincer habar nu am ...nici nu vreau sa am deaface cu asa ceva :(


stiu, probabil eu nu l-as fi crezut daca imi povestea el, probabil as fi crezut ca ia intaratat cu ceva.Dar maica-sa mi-a confirmat totul el nu a facut absolut nimic a stat cuminte.Din cate am inteles astia de la sectia 21 sunt niste nenorociti si nu este prima oara cand bat pe cineva.

#5
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
mortilor de gabori! inca un motiv sa-mi bag P7ya in tara asta ..

#6
cipone

cipone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 28.10.2003
Neaparat sa-i dea in judecata. Urmele de la o bataie de genul ala nu trec pana luni. Luni obligatoriu IML si pe urma avocat. Majoritatea militienilor astia se cred LEGEA. Nu e chiar asa.

#7
spiridusu3192

spiridusu3192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.06.2007
bineinteles ca se va duce la iml si ca va depunde plangeri peste tot.Dar ma intereseaza daca poate rezolva ceva...sau nenorocitii scapa basma curata.Numai zic ca l-au luat la misto ii spune o politista sa mai citeasca o carte faza la care el ia replicat ca vorbeste fluent 5 limbi.Cand a vazut pe pasaport si in telefon numere si vize de sua chile peru jamaica etc vezi doamne s-a simtit ofensata si la scuipat....niste nenorociti platiti culmea, din banii nostri.Sper ca nenorocitii aia 2 sa nu se aleaga doar cu o taiere de salariu ci sa fie dati afara din politie definitiv

#8
escuuu

escuuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.01.2010

View Postspiridusu3192, on 30th January 2010, 18:16, said:

Buna seara.Am un prieten care s-a certat cu taica-su aseara(un betiv ordinar).NU s-au batut doar s-au agresat verbal.Ta-su a chemat politia (nu este prima oara cand face asta, odata a facut plangere cum ca ar avea marijuana, el avand niste tutun de narghilea).Au venit politistii...si l-au luat la sectie (el nu a opus rezistenta, din contra a zis ca merge de buna voie).Aici incepe circul: politistii i-au pus catusele, luandu-l in pijamale si in sosete la sectie.In masina unul dintre ei l-a strans de gat si de nas.Personal cred ca totul s-a intamplat din razbunare in urma incidentului cu tutunul, cand el a dat in judecata sectia si a castigat in proces.Cand au ajuns la sectie, a fost batut de 2 politisti (sergenti).Unul il tinea in timp ce al 2-lea il batea.Rezultatul a fost capul si nasul spart, vanatai pe gat si pe brate, julituri pe picioare si cel mai grav zona ficatului este neagra, fiind batut foarte mult acolo.Mama lui s-a dus dupa el la sectie bineinteles sa ii ia apararea (el nu a avut nicio vina cum am mai zis ta-su e un betiv nebun).Femeia a fost imbrancita pe scari de un politist cand a vrut sa intre in sectie, a fost injurata de morti si i s-a spus ca nu are ce cauta inauntru.Cand i-a cerut agentului cu pricina sa se legitimeze acesta a plecat refuzand legitimarea.In fine, politistii au chemat salvarea care l-a luat si la dus la spital unde este obligat sa stea pana luni (nu stiu de ce, probabil ca sa ii treaca urmele sa nu se poata duce la inml).Acum, vreau sa stiu tot ce poate face el si mama sa impotriva celor 2 politisti care l-au bagat in spital.Problema e ca nu stiu numele decat la unu dintre ei.Ma intereseaza ce demersuri trebuie sa faca si unde trebuie sa reclame.Sectia la care s-a intamplat totul este sectia 21 de la gorjului(bucuresti).Baiatul si mama sa sunt decisi sa ii dea in judecata pe cei 2 politisti, dar inainte de asta ar vrea sa depuna plangeri peste tot unde se poate impotriva celor 2.O seara buna, si sper ca ma veti ajuta.

sergenti ?... nu mai sunt asa ceva prin militie de ani buni.

sunt jidgodii care se poarta urat cu tine, dar nu trebuie sa ii bagam pe toti in aceeasi oala.

fara motiv/interese nu se leaga nimeni de tine. Am avut si eu treaba cu ei, de multe ori in trafic, dar am vorbit frumos si de cele mai multe ori am primit avertisment, dar a fost si odata cand la mijloc au fost interese si s-a purat militianul cu mine ca si cu o punga de gunoi(noroc ca era avocatul cu mine).
ce tineri cauta sa solutioneze cazurile pe cai cat mai amiabile; cei ramasi de pe vreme lui Ceasca sunt "baiul".

De obicei cei care zic ca "bai sunt nevinovat si ei m-au batut", mint... nu stiu ce sa zic; sa faca o plangere la Parchet, sa ia legatura cu un avocat bun si sa ceara atat sanctiuni pentru cei doi militieni, cat si plata unor daune morale.

#9
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
1. Certificat medico-legal de la IML.
2. După obținerea certifictaului, se depune plângere la Parchetul București pentru vătămare corporală!
Succes!

#10
ciprian30111996

ciprian30111996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 15.08.2009
iti spun eu ca si cu plangere si cu de toate nu o sa rezolvi nimic , dar macar incearca.

#11
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,608
  • Înscris: 21.02.2006
Sa incerce cu presa si televiziunea, inclusiv scandal la ministerul de interne  pe langa palngere la parchet altfel nu are nici o sansa.

#12
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Dacă nu ai ca probe și martori, în afară de certificatul medico-legal, plângerea este egală cu zero!
la legătura cu un avocat!
El îți va spune ce și cum.... :thumbup:

#13
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Varianta 1: Sa-l duca pe taica-sau la dezalcolizare, de urgenta... daca nu vrea sa apara intr-o zi la usa, baietii veseli cu catusele, dupa ce i-a dat "betivului ordinar" cu ceva in cap.
Varianta 2: Cand ii vine de scandal cu taica-sau, sa ii traga 2 palme maica-sii... ca o doare in pantofi de fiu-sau... Cine stie, poate isi revine.

Edited by Cr1spy, 01 February 2010 - 02:18.


#14
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostCr1spy, on 1st February 2010, 02:02, said:

Varianta 2: Cand ii vine de scandal cu taica-sau, sa ii traga 2 palme maica-sii... ca o doare in pantofi de fiu-sau... Cine stie, poate isi revine.





Vezi că poate te acuză cineva cum că ai un comportament de interlop, mai ales că inciți la agresiune! :confuzzled:

#15
spiridusu3192

spiridusu3192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.06.2007
cr1spy ai inteles gresit tot.

ma-sa e de partea baiatului dar ea nu poate sa se bage intre el si ta-su ca ar pica la mijloc.Ea ii ia apararea mereu dar e greu cu ta-su ca si ei ii e frica de el.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate