Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Vacanta Antalya 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#235
bleumarin

bleumarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.04.2009

View Postminnie2007, on 25th August 2010, 05:59, said:

@chrismo

   Multumesc pentru poze, n-am fost niciodata in Turcia in octombrie, eu alegeam inceputul lunilor iunie sau septembrie ca sa evit aglomeratia si canicula. Acum vanez un last minute dupa ce primesc raspuns la o contestatie, de la unii tovarasi de la finante :thumbdown:.Am ochit niste oferte la HV1-uri si inca fac sapaturi: Club Marco Polo, Club Phaselis, Pirate' s Club, etc.
   Apropos, daca a fost cineva la unul din acestea, sau la alt HV1 , poate scrie cate ceva. Ma intereseaza: curatenie, verdeata , camera mare si personal amabil ,ca nu vreau sa ma stesez pe-acolo.Plaja poate sa fie cu pietricele, chiar nu ma deranjeaza.

vezi daca ti se pare o.k. champion holiday village din beldibi-kemer, noi am vrut sa mergem acolo si am renuntat in ultimul moment din cauza de copil de 14 negratuit (gratuit initial), asa ca am ales pana la urma un hotel din alanya (Lti Lycus beach).

imi poate confirma si mie daca cei de la generali platesc ei in caz de ceva evenimente la asigurarile de calatorie, nu turistul?

#236
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008
[quote name='bleumarin' date='26th August 2010, 19:33' post='8701209']
vezi daca ti se pare o.k. champion holiday village din beldibi-kemer, noi am vrut sa mergem acolo si am renuntat in ultimul moment din cauza de copil de 14 negratuit (gratuit initial), asa ca am ales pana la urma un hotel din alanya (Lti Lycus beach)

Multumesc! Arata bine si are review-uri bune, e de luat in seama.

#237
hawky

hawky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 26.11.2007
Buna seara!

Plec miercuri la Kemer si as dori sa stiu daca a facut cineva excursia la Cappadocia, in vara asta, de la Kemer. Daca da, rog detalii (inscriere, agentie, cost, program de vizita) Multumesc.

#238
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008

View Postbleumarin, on 26th August 2010, 19:33, said:

... am ales pana la urma un hotel din alanya (Lti Lycus beach).

Salut, ne delectezi si pe noi cu ceva impresii de la Lti Lycus sau urmeaza?

#239
bleumarin

bleumarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.04.2009

View Postputy11, on 28th August 2010, 06:36, said:

Salut, ne delectezi si pe noi cu ceva impresii de la Lti Lycus sau urmeaza?

urmeaza....in septembrie

#240
[email protected]

[email protected]

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.02.2007

View Postadipetrescu, on 25th August 2010, 09:05, said:

Salutare,

Un hotel bun spre foarte bun, dar ideal pt copii este Hotele LAMER din Kemer ( aproapa de Antalya). Anul trecut am fost acolo si ne-a placut foarte mult de aceea ne-am hotarat sa mergem si anul acesta. Costa in jur de 830 de euro, 7 nopti cazare, transport individual.

Ti-l recomand cu cea mai mare placere.
Noi suntem acum la hotel Silence Beach in Side.un hotel bun cu preturi rezonabile,raport bun calitate-pret,are un aqua park cu 8 topogane,luna park.copilul nostru este f.incantat.noi mai putin din cauza prezentei masive a rusilor in zona.

#241
tacl

tacl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.05.2010

View Postchrismo, on 24th August 2010, 23:48, said:

Iti voi atasa poze cu plajele pe care le-am vizitat in mai multi ani, in octombrie,  in zone diferite: 1.Kiris (plaja era amenajata cu nisip, dar la intrarea in apa e pietris), 2. Kundu, 3 si 4 Belek (2 hoteluri diferite: Rixos si Cornelia). Apa e f.buna (in general). Plaja cea mai buna: Belek, apoi Lara/Kundu. Cele mai pitoresti (dar cu pietris): statiunile din zona Kemer. Toate pozele sunt din ani diferiti, toate facute in octombrie.


cam care sunt temperaturile in octombrie?
apa si afara - se poate face baie fara nici o problema, sau strangi din dinti si cu elan ? :-)
Plajele Antalya, Alanya cum sunt?

merci

#242
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Posttacl, on 30th August 2010, 15:00, said:

cam care sunt temperaturile in octombrie?
apa si afara - se poate face baie fara nici o problema, sau strangi din dinti si cu elan ? :-)
Plajele Antalya, Alanya cum sunt?

merci
In general am fost la inceputul lui octombrie, exceptie facand anul trecut, cand am stat pana la mijlocul lunii. Temperatura apei marii: cam 24 grade, in atmosfera: seara era mai racoare uneori: intre 20 si 24 de grade, dar la pranz erau cam 28-30 grade, adica taman bine. Temperatura apei in piscina este in general mai mica: imi trebuia putin elan, dar nu era de nesuportat. Anul trecut, la mijlocul lunii (cand, by the way, la noi ningea) s-a stricat putin vremea. Chiar pe 15 oct. am parasit Belek-ul si erau cam 24-25 grade si ploua, dar cand am ajuns la Pamukkale erau 30 de grade si un soare de ne-am topit.

#243
Pufulyna

Pufulyna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.07.2010
Oare pana cand este valul asta de rusi in Antalya?Adik mai spre sf lui septembrie mai sunt asa multi sau se mai raresc?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate