Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Vacanta Antalya 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#199
Amtal

Amtal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.02.2010
Buna,
Multumesc tuturor celor care au avut un cuvant frumos de spus. Conteaza!
Sa auzim de bine!

#200
simov

simov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 06.03.2008
pt. Amtal
de pe ce site ai rezervat bilete la ferry istambul-badirma?

Edited by simov, 19 July 2010 - 09:49.


#201
Amtal

Amtal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.02.2010

 simov, on 19th July 2010, 10:49, said:

pt. Amtal
de pe ce site ai rezervat bilete la ferry istambul-badirma?
Buna,
De pe ido.ferry.com parca. Dai pe google si vei gasi.Ia varianta in engleza.
Sa auzim de bine!

#202
Pufulyna

Pufulyna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.07.2010
Buna, Mergem si noi in septembrie in Turcia si as dori daca ati putea sa ma ajutati; am cateva hoteluri si nu stiu la care sa ma opresc:

- MC Arancia Resort - Alanya
- MC Serapsu Beach - Alanya

- Fame Residence Lara - Lara

- Grand Prestige - Side  
- Kumkoy Beach Resort - Side
- Narcia Resort - Side

- Belek Beach Resort - Belek
- Sun Zeynep - Belek

Am dori plaja cu nisip; din cautarile mele, am gasit ca toate ar avea nisip, insa daca a fost cineva la unul din ele si ar putea confirma.
Va multumesc.

#203
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Dintre toate cel mai aproape de asteptarile tale poate fi Fame Residence din Lara.

#204
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 Pufulyna, on 23rd July 2010, 01:26, said:

Buna, Mergem si noi in septembrie in Turcia si as dori daca ati putea sa ma ajutati; am cateva hoteluri si nu stiu la care sa ma opresc:

- MC Arancia Resort - Alanya
- MC Serapsu Beach - Alanya

- Fame Residence Lara - Lara

- Grand Prestige - Side  
- Kumkoy Beach Resort - Side
- Narcia Resort - Side

- Belek Beach Resort - Belek
- Sun Zeynep - Belek

Am dori plaja cu nisip; din cautarile mele, am gasit ca toate ar avea nisip, insa daca a fost cineva la unul din ele si ar putea confirma.
Va multumesc.
nu te intepa cu fame residence, alege in primul rind belek beach si apoi sun zeynep, eu am stat in ambele iar anul asta belek beach a avut numai turisti multumiti

#205
anca_l

anca_l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 23.05.2008
Ce recomandari imi puteti da, in legatura cu un delfinariu care merita vazut, avand in vedere ca voi fi in zona Lara?

#206
lori_vox

lori_vox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.05.2010
Buna ziua,
Va rog frumos as dori sa stiu amanunte despre Hotelul LYRA - SIDE, 5 stele-ultra all. A mai fost cineva la acest hotel? Este un hotel ok?
Anul trecut am fost la Royal Wings, dar din cauza bugetului anul acesta a trebuit sa ne reorientam un pic. La acest hotel pentru 2 adulti si 2 copii, transport individual, 14 NOPTI, am platit 1000 euro, insa nu stim mai nimic despre acest hotel si nici nu am reusit sa gasim ceva referinte. Va rog pe toti care stiti ceva despre acest hotel sa imi spuneti daca am luat o hotarare buna sau ne-am pacalit.
Multumesc frumos, o zi buna tuturor

#207
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 rottweiler2007, on 23rd July 2010, 13:40, said:

nu te intepa cu fame residence, alege in primul rind belek beach si apoi sun zeynep, eu am stat in ambele iar anul asta belek beach a avut numai turisti multumiti


Belek Beach-ul mai e cum maı e insa eu care stau pe aici mai tot timpul Nu sunt pentru Sun Zeynep.

#208
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 koder, on 25th July 2010, 11:29, said:

Belek Beach-ul mai e cum maı e insa eu care stau pe aici mai tot timpul Nu sunt pentru Sun Zeynep.
am stat la sun zeynep deci stiu al dracu de bine ce e acolo ! super servicii ! super plaja, camere ok, restaurantul de pe plaja e fix pe nisip ! am stat si la belek beach si iar stiu ce e acolo...iar vera mare cu siguranta e mai bun decit belek beach

nu stiu ce sa zic...chestia asta cu hotel bun / hotel naspa ....cind citesc ce scriu oamenii despre cdc, imi vine sa rid, unul zice hais altul zicea cea....

Edited by rottweiler2007, 25 July 2010 - 10:47.


#209
talissa

talissa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2010
Buna seara all!
Este prima data cand plec in vacantza in Turcia si as dori sa stiu si eu daca a fost cineva la HOTEL MERYAN 5* - ALANYA sau la Crystal Admiral Resort Suites Hotel, SIDE/MANAVGAT .
Daca ati fost, spuneti-mi si mie, va rog, ce pareri aveti, daca ati fost multumiti, care sunt  plusurile si minusurile.
Va multumesc frumos!

#210
pirinaa

pirinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2009
a stat cineva la CROWN PLAZA 5* (HB)in Antalya?
E cea mai ieftina dintre ofertele primite pana acum (dar e cu HB) si stau in dubii, trebuie sa ma hotarasc repede.
Ma incanta ideea ca e situat chiar in Antalya spre deosebire de Crystal Admiral Resort & Spa 5*/Amelia Beach Resort 5*/Vera Club Hotel Lindita 5* care desi ofera un pachet all inclusive la acelasi pret, sunt situate pe undeva pe langa Side, in camp.
Eu mi-as fi dorit sa ma mai si plimb prin impreujurimi, in voie, nu sa stau in hotel..sa mananc, sa beau si sa ma bronzez.....si ma gandesc ca de la Crown, ma pot deplasa usor oriunde pe litoralul turcesc.

#211
Andian

Andian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.06.2010
Ne-am intors din Antalya, mai exact am stat la HOTEL SERA CLUB - LARA. Totul a fost de vis. Gasiti informatii pe site-ul "****" scrise de Gealy. Sunt si poze atasate.

#212
macovei_m

macovei_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.12.2004

 Amtal, on 17th July 2010, 15:08, said:

Spune-mi te rog, in care din "ultimele sali" ai gasit-o? Eu am fost in absolut toate salile palatului. Singura sala cu multe sulite si sabii este sala 4 in care sa afla si batul si sabiile despre care am pomenit. Care este localizarea exacta a salii in care se afla sabia lui Stefan?

Anul trecut cand am vizitat Topkapi, sabia lui Stefan era intr-o vitrina pe la finalul incaperilor de vizitat, pe partea dreapta pe sensul de mers daca urmai indicatiile, undeva jos, langa sticla vitrinei si scria doar atat "Sword of Stefan (Roman)". Cu toate ca ii apreciez pe turci, cand am vazut amplasarea si descrierea sabiei lui Stefan cel Mare m-am simtit ...........jignit. Asta e. Atasez niste poze.

Attached Files



#213
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'Andian'
cred ca puteai sa dai un copy/paste al review-ului tau si pt comunitatea de aici de pe softpedia....
o zi buna,

Edited by criss_65, 10 August 2010 - 15:17.


#214
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 macovei_m, on 10th August 2010, 14:23, said:

Anul trecut cand am vizitat Topkapi, sabia lui Stefan era intr-o vitrina pe la finalul incaperilor de vizitat, pe partea dreapta pe sensul de mers daca urmai indicatiile, undeva jos, langa sticla vitrinei si scria doar atat "Sword of Stefan (Roman)". Cu toate ca ii apreciez pe turci, cand am vazut amplasarea si descrierea sabiei lui Stefan cel Mare m-am simtit ...........jignit. Asta e. Atasez niste poze.
pai si unde ti-ar fi convenit tie sa ii puna sabiuta lui stefan si ce text de prezentare sa aiba ? trimite si tu un meil la topkapi si sugereaza-le.

#215
iliee

iliee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.10.2006
fa o vacanta in BUCOVINA de o saptamina sa-ti dai seama ce inseamna STEFAN ptr acest petec de pamint si apoi uita-te si vezi gestul acestor tineri de a ingenunchea in fata sabiei...

#216
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 iliee, on 11th August 2010, 14:08, said:

fa o vacanta in BUCOVINA de o saptamina sa-ti dai seama ce inseamna STEFAN ptr acest petec de pamint si apoi uita-te si vezi gestul acestor tineri de a ingenunchea in fata sabiei...
eu nu am comentat nimic despre gestul lor, dar sa stii ca in turcia, in scoli, facultati etc, nu se invata nimic despre stefan cel mare, nici macar nu au auzit de el sau alti voievozi .

stefan a fost un erou pt neamul romanesc dar cam atit, as iarna discutam cu niste englezi despre romania, nici ei nu auzisera vreodata de vreun voievod al valahilor, nici turcii nu au auzit...si sa stii ca s multi adolescenti care cind aud de stefan cel mare cred ca e o pasta de dinti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate