Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Iron Man 2 (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
Dupa Sherlock Holmes(2009), Robert Downey Jr o sa apara din nou,in 2010,  pe marile ecrane in rolul lui Tony Stark(Iron Man).

Scurta prezentare:
Acum a devenit clar: Tony Stark este Iron Man. Dar se va mulțumi genialul și schimbătorul inventator cu noul său rol sau umerii i se vor încovoia din cauza marii sale responsabilități, aceea de salvator, dar și distrugător al lumii? Cand Tony Stark cade pradă alcoolismului, armura lui este folosită de bunul său prieten Jim Rhodes. Se va mulțumi acesta cu rolul de înlocuitor sau va dori să capete o identitate proprie sub numele de War Machine?

Premiera in Romania
30.04.2010


Trailer: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/siQgD9qOhRs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


:gunsmilie:

Attached Files


Edited by Fishhh, 24 January 2010 - 21:08.


#2
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
mda... abia astept sa apara filmul, dar cred ca in Romania o sa apara prin 2011!!

#3
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
cum sa apara in 2011?maxim dupa 1-2 saptamani dupa ce se lanseaza in state o sa fie si in cinema la noi:P

#4
ady_has

ady_has

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 17.11.2009
pai de fapt in Romania are data de lansare 30.04.2010 dar pun pariu ca dupa ce se lanseaza in america peste 2 3 saptamani il gasesti pe torrente

#5
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009

 otisweb, on 24th January 2010, 21:12, said:

cum sa apara in 2011?maxim dupa 1-2 saptamani dupa ce se lanseaza in state o sa fie si in cinema la noi:P
o sa apara dupa 1-2 saptamani in bucuresti, dar in cele mai multe orase nu o sa apara asa de repede

#6
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
vor aparea in toate cinema city din romania:)

#7
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
De abia astept sa apara,prima parte mi-a placut foarte mult. :inlove:

#8
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Noul trailer AICI

#9
shadow_in_the_dark

shadow_in_the_dark

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 103
  • Înscris: 06.02.2009
astept cu nerabdare filmul
dupa ce am vazut iron man, il astept mai ales ca e tot cu Robert Downey Jr

#10
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
In trailer pare o mizerie.

#11
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
sa speram ca va fi la fel de bun barem ca si celalat !

#12
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Doar ce am vazut Iron Man 1, am ramas placut surprins, un film care merita vazut, tinând cont ca am vazut Iron Man desene animate când eram mai junior, stiam deja povestea, personajele > asteptam actiunea, film frumos, am ramas cu o placuta impresie dupa The End pâna astazi   când vazui > Trailer Iron Man 2 si acuma intram ontopic:
Iron Man 2:
Ce nu îmi place:
1 - Nu mai joaca Terrence Howard (Rhodey), chiar asteptam Iron Man 2 dupa faza din atelier când " Rhodey" vede costumul si zice "poate cu alta ocazie", eram sigur ca apare si în Iron Man 2, pacat a avut un rol asa de frumos, merita sa intre si în Iron Man 2
2 - Cred ca mergea mai mult povestea clasica "Batman, Superman, etc..." eroul mascat sa nu stie lumea cine este, mai pastra ceva intriga, etc...,
3 - Nu îmi place Don Cheadle pe rolul lui Rhodney
Ce îmi place:
1 - Mickey Rourke în rolul lui Whiplash
2 - Au bagat si pe War Machine (ma asteptam sa intre din Iron Man 1)
3 - Ma uit peste distributie si vad nume mai cunoscute fata de Iron Man 1
Ramâne sa asteptam filmul, în mare îmi placea mai mult sa fie Terrence Howard în rolul lui Rhodey, dar lucram cu materialul clientului, sa speram ca este macar la nivelul Iron Man 1
Toate cele bune

Edited by MV2Player, 06 April 2010 - 11:12.


#13
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009

 dacoroman2310, on 16th March 2010, 09:32, said:

In trailer pare o mizerie.

Il jignesti pe robert downey jr. Cum sa para o mizerie ca pare chiar fain.

apropo, mie imi place ca l-au bagat pe Samuel L. Jackson in film

Edited by SpadasinulFricos, 11 April 2010 - 16:42.


#14
the_big_noob

the_big_noob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 13.02.2009
SCURT REVIEW - NO SPOILERS

L-am vazut azi la cinema si nu prea mi-a placut. Prima 1/3 din film (scena de la monaco & shit) e foarte tare, dar dupa aia, desi urmeaza batalii, actiunea decurge monoton, previzibil si plictisitor pana la final, fara sa te surprinda cu ceva in vreun fel nici macar la sfarsit (mai ales daca ai vazut trailerul ce contine scenele de actiune din film).

Nu mai zic de o groaza de gafe ce tin de plot si tehnica (cine a vazut primul film si are peste 5 ani le va descoperi cu usurinta). Au fost totusi vreo 3 scurte faze comice la care a ras toata sala, dar in rest dezamagire.

De asemenea, daca de la primul film si acum am pe PC melodiile compuse de Ramin Djawadi, la asta sountrack-ul e ca si inexistent.

Ca referinta, am vazut primul film si mi-a placut si i-as da un 8 cu felicitari, la al doilea, un 6 cu indulgenta.

Edited by the_big_noob, 01 May 2010 - 20:16.


#15
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
De acord cu postul de mai sus, l-am vazut astazi la cinema. La inceput pare putin de copii (poate asta a vrut regizorul pentru ca e dupa comic book?), mai spre mijloc si sfarsit se salveaza situatia cu unele momente comice sau interesante. Sunt cel putin 5-6 faze care nu au sens, trebuie sa incerci sa fii neatent daca vrei sa nu le observi.

edit: acum mi se pare ca am fost prea rau :) in orice caz e un film mai bun ca Transformers, Transformers 2, Clash of the Titans si multe altele de genul asta. Nu imi pare rau ca l-am vazut si e ok, poate ma asteptam la prea multe.

Edited by marius_stp, 04 May 2010 - 00:07.


#16
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
mie mi`a placut

#17
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Desi in general nu prea pierd din ce apare la Cinema City, nu m-am dus si nici nu ma duc. Am vazut suficient Macron, Voltron si Captain Planet cand eram mic, apoi suficient Greu de ucis si Transformers mai recent.

Sunt in schimb incantat cand apare cate un Shutter Island, cate un Kapitalism, cate un Sherlock Holmes, etc.

#18
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 18.09.2007
Unii critici apreciaza totusi filmul, ca fiind mai slabut decat partea 1. Cred insa ca ce vom vedea singuri va decide, la final, daca este sau nu asa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate