Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Zodii slabe și zodii puternice

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#55
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View PostEthera, on 21st January 2010, 19:19, said:

E mai bine să fii Pești sau Berbec?
Am o colegă care era disperată să aibă copilul Balanță (că tot a zis Pelikanu...) pentru că și ea și soțul sunt Balanțe. Și mai știu pe una mândră că are copilul Leu (cică e cea mai tare zodie...). Sinceră să fiu eu, și eu m-am gândit la zodie când am făcut copilul: mi-a fost frică să nu fie Capricorn, că sunt zgârciți.
:lol:
multumim.
n-am fost niciodata zgarcita.
mai am 2 capricorni in familie si nici ei nu sunt.
am avut 2 iubiti capricorni si niciunul nu era zgarcit.
am cunoscut in schimb un timp care era fecioara si care se intorcea intotdeauna sa ia restul pe care-l lasam eu vanzatoarelor.

Edited by darkangelo, 20 October 2010 - 19:18.


#56
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postdarkangelo, on 20th October 2010, 20:18, said:

mai am 2 capricorni in familie si nici ei nu sunt.

am cunoscut in schimb un timp care era fecioara si care se intorcea intotdeauna sa ia restul pe care-l lasam eu vanzatoarelor.
si io am un capricorn in familie.
se bucura cand primeste fara sa ceara, da' daca e de dat, se lasa cu rugaminti! :D

:blink: e fecior, are scuza.
nu, ba chiar din punctul asta de vedere suntem de o prostie incurabila.

io recunosc! :D

#57
-Elena-

-Elena-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 25.07.2009

View PostEthera, on 21st January 2010, 17:48, said:

Cineva spunea pe topicul despre zodia Pești (fiul meu...) că ar fi "cea mai slabă zodie". Mie mi se pare că toate zodiile au puncte tari și puncte slabe. Voi ce credeți? Unele zodii sunt mai bune decât altele? Din ce puncte de vedere? Care sunt acelea?

Da` de unde? Cum ai spus si tu, orice zodie are puncte tari si slabe. Sa punem Pestii la categoria "cea mai slaba zodie" ar fi o prostie. Nicio zodie nu e slaba, si niciuna nu va fi cea mai tare. Cred ca suntem in echilibru : fiecare zodie are ceva bun, si ceva mai putin bun.

View PostEthera, on 21st January 2010, 18:19, said:

(...) Sinceră să fiu eu, și eu m-am gândit la zodie când am făcut copilul: mi-a fost frică să nu fie Capricorn, că sunt zgârciți.

Nu toti. De ce sa punem toti Capricornii in aceeasi oala?  :deadtongue:
Plus ca zodia asta n-o fi aia care are toti zgarcitii adunati.  :nonobad:

#58
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Cea mai puternica zodie este fecioara. Sau zodia vulcanului.

#59
arco_iris

arco_iris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 23.10.2010
Si tragi concluzia asta bazandu-te pe....?!

#60
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postarco_iris, on 25th November 2010, 23:27, said:

Si tragi concluzia asta bazandu-te pe....?!
Nu exista o forta mai mare pe Pamint, ca a aunui vulcan. Cind se declanseaza, nimic nu-i opreste. Decit....un zid. :naughty:
Denumirea de zodia vulcanului provine de la scufundarea Atlantidei. In era fecioarei. La sfirsitul ei.
Dar e mai mult o gluma, ce spun eu. Cum e gluma sa spui ca unii sint mai puternici ca altii, dupa zodie.

Luati-o ca un fapt divers aceste ....zodii slabe sau puternice, daca nu vreti sa aveti surprize cu oamenii in viata voastra.
Un fel de...informatie ...veche.

#61
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostNASTYPRIMUL, on 26th November 2010, 04:03, said:

Nu exista o forta mai mare pe Pamint, ca a aunui vulcan. Cind se declanseaza, nimic nu-i opreste. Decit....un zid. :naughty:
Denumirea de zodia vulcanului provine de la scufundarea Atlantidei. In era fecioarei. La sfirsitul ei.
Dar e mai mult o gluma, ce spun eu. Cum e gluma sa spui ca unii sint mai puternici ca altii, dupa zodie.

Luati-o ca un fapt divers aceste ....zodii slabe sau puternice, daca nu vreti sa aveti surprize cu oamenii in viata voastra.
Un fel de...informatie ...veche.


te invidiez sincer pt ca ai disponibilitatea de a crede si interioriza chestiunile pe care le sustii , cu atat mai mult cu cat , pare-se ca te si ghidezi in viata dupa ele
viata cred ca ti-e senina ca o coala alba de hartie si ca nimeni si nimic nu te poate lua prin surprindere avand de parte-ti aceste certitudini

#62
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postdantella, on 11th December 2010, 16:05, said:

te invidiez sincer pt ca ai disponibilitatea de a crede si interioriza chestiunile pe care le sustii , cu atat mai mult cu cat , pare-se ca te si ghidezi in viata dupa ele
viata cred ca ti-e senina ca o coala alba de hartie si ca nimeni si nimic nu te poate lua prin surprindere avand de parte-ti aceste certitudini
Eu am glumit cind am spus ca zodia fecioarei este puternica. Este cunoscuta chiar ca cea mai slaba. Dar am dat ca exemplu ca era numita si zodia vulcanului, iar vulcanii fiind recunoscuti ca fiind cele mai puternice forte, aici pe Pamint. Asta se omite de cei ce ne fac slabi. Cind ne infuriem, facem ravagii. Dar rar ne infuriem. De obicei ne pierdem in amanunte. Dar daca reusim sa ne concentram, aia sintem.
Daca ai vrut sa fii ironic cu foaia de hirtie, nu ai reusit. Punct nemarcat. De tine. Oricum puternic nu inseamna sa fii ironic aiurea, ca asa ti se scoala.....ca idee. E dovada de slabiciune. Daca nu ai vrut sa fii ironic, sanatate si virtute.
Stiu f multe despre zodii. Le studiez de 30 de ani, si pot spune ca se iese din determinismul zodiacal, ca si din multe altele.
Si este valabila ideea ca nu zodiile dispun taria de caracter, ci altceva cu mult mai important. Si sint mai multe aspecte.
Bineinteles nu....asteroizii luati in calcul de ultimele calcule astrologice.
Eu ma ghidez dupa zodii doar ca sa stiu cum sa ma comport fata de oameni. Si imi reuseste sa nu-i supar.
Cei ce se cred puternici si se supara din orice sint....slabi.

#63
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postjulia_kitty, on 15th May 2010, 09:41, said:

Alexandru Macedon era Rac ( 21 iulie) nu era Fecioara.
Racii sunt buni la bataie, numai sa vrea sa se bata...

View Postdarkangelo, on 20th October 2010, 19:18, said:

am cunoscut in schimb un timp care era fecioara si care se intorcea intotdeauna sa ia restul pe care-l lasam eu vanzatoarelor.
Ce tare a fost asta, asa am patit eu in Franta cu niste prieteni... dar mi-au explicat ca este considerata jignire sa lasi restul ca la cersetori.
In alte parti am vazut ca la fiecare casierie au cutii pentru o cauza nobila. Vrei sa lasi restul... il pui acolo.

View PostNASTYPRIMUL, on 20th June 2010, 03:51, said:

Fecioara era. Nu-mi da google ca e greseala. Sint falsificari pe net. :notangel:
Esti de groaza.  :coolspeak:

View Postroua, on 21st June 2010, 14:35, said:

Sunt foarte de acord.  :rolleyes:
Si eu da' la raci forta emotionala nu sexuala... sa nu incurcam borcanele ca se supara altii care-s in top.  :notangel:

Edited by Cr1spy, 11 December 2010 - 22:50.


#64
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostNASTYPRIMUL, on 11th December 2010, 22:08, said:

Eu am glumit cind am spus ca zodia fecioarei este puternica. Este cunoscuta chiar ca cea mai slaba. Dar am dat ca exemplu ca era numita si zodia vulcanului, iar vulcanii fiind recunoscuti ca fiind cele mai puternice forte, aici pe Pamint. Asta se omite de cei ce ne fac slabi. Cind ne infuriem, facem ravagii. Dar rar ne infuriem. De obicei ne pierdem in amanunte. Dar daca reusim sa ne concentram, aia sintem.
Daca ai vrut sa fii ironic cu foaia de hirtie, nu ai reusit. Punct nemarcat. De tine. Oricum puternic nu inseamna sa fii ironic aiurea, ca asa ti se scoala.....ca idee. E dovada de slabiciune. Daca nu ai vrut sa fii ironic, sanatate si virtute.
Stiu f multe despre zodii. Le studiez de 30 de ani, si pot spune ca se iese din determinismul zodiacal, ca si din multe altele.
Si este valabila ideea ca nu zodiile dispun taria de caracter, ci altceva cu mult mai important. Si sint mai multe aspecte.
Bineinteles nu....asteroizii luati in calcul de ultimele calcule astrologice.
Eu ma ghidez dupa zodii doar ca sa stiu cum sa ma comport fata de oameni. Si imi reuseste sa nu-i supar.
Cei ce se cred puternici si se supara din orice sint....slabi.


am inteles ca te ghidezi dupa zodii si bineinteles ca nu sunt eu in masura sa spun daca e bine sau nu
nu vreau sa par puternica , deci sunt femeie dupa cum vezi ; nu-mi foloseste la nimic asta ( nu cred ca a ironiza pe cineva e o dovada de putere , am  ridiculizat doar ceea ce ai afirmat ) :unsure:
dupa umila mea parere , taria de caracter se educa , nu ti-o pune nicio planeta in traista
poate ca exista anumite caracteristici comune la persoanele nascute intr-o anumita zodie , dar a crede in acestea ca in litera legii consider ca e o maniera destul de naiva si de simplista de a-ti "confectiona" certitudini :blink:

si da , te invidiez ca nu te complici cu psihologia , filosofia , literatura ...
eu de-acolo incerc sa culeg ceva idei pe care sa le degust apoi ... :ermm:

puternic este cel care isi accepta limitele , care stie sa-si gestioneze frica si care nu  :boxing: cu " elemente " ce nu-s pe masura lui

#65
sebastian_88

sebastian_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 19.09.2009

View Postdantella, on 15th December 2010, 10:59, said:

am inteles ca te ghidezi dupa zodii si bineinteles ca nu sunt eu in masura sa spun daca e bine sau nu
nu vreau sa par puternica , deci sunt femeie dupa cum vezi ; nu-mi foloseste la nimic asta ( nu cred ca a ironiza pe cineva e o dovada de putere , am  ridiculizat doar ceea ce ai afirmat ) :unsure:
dupa umila mea parere , taria de caracter se educa , nu ti-o pune nicio planeta in traista
poate ca exista anumite caracteristici comune la persoanele nascute intr-o anumita zodie , dar a crede in acestea ca in litera legii consider ca e o maniera destul de naiva si de simplista de a-ti "confectiona" certitudini :blink:

si da , te invidiez ca nu te complici cu psihologia , filosofia , literatura ...
eu de-acolo incerc sa culeg ceva idei pe care sa le degust apoi ... :ermm:

puternic este cel care isi accepta limitele , care stie sa-si gestioneze frica si care nu  :boxing: cu " elemente " ce nu-s pe masura lui


de ce vii cu texte care pe langa ca te depasesc nu iti nici apartin?

#66
za_dude

za_dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.07.2010

View Postdantella, on 15th December 2010, 10:59, said:

dupa umila mea parere , taria de caracter se educa , nu ti-o pune nicio planeta in traista


puternic este cel care isi accepta limitele , care stie sa-si gestioneze frica si care nu  :boxing: cu " elemente " ce nu-s pe masura lui
Caracterul e 80% nativ si 20% educat.
Puternic este acela care isi impinge limitele. :thumbup:

#67
SnowBlack

SnowBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 05.12.2010
Nu inteleg de ce in 2011 (aproape) mai e lume care crede in prostiile astea cu zodiile.

#68
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Sagetatorul este cea mai tare zodie...cea mai puternica,cea mai buna.

#69
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View PostNASTYPRIMUL, on 22nd November 2010, 03:07, said:

Cea mai puternica zodie este fecioara. Sau zodia vulcanului.


View PostSecuristu, on 22nd December 2010, 15:57, said:

Sagetatorul este cea mai tare zodie...cea mai puternica,cea mai buna.

Cea mai puternica e balanta, clar !! :lol:

Va face pe toti !

View PostNASTYPRIMUL, on 26th November 2010, 04:03, said:

Nu exista o forta mai mare pe Pamint, ca a aunui vulcan.

Ce comparatii mai ai si tu !!

mai toti vulcanii sunt "morti", cind nu sunt morti, clocotesc pe dinauntru si cind erup...distrug tot.
unde ar trebui sa ne placa fecioarele atunci ??

#70
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postyasmi, on 23rd December 2010, 08:11, said:

Va face pe toti !
:roflmaofast:

Am intalnit o balanta nu mi s-a parut ceva interesant la ea...acum nu o citesc paginile din urma dar ce intelegeti voi prin zodii puternice?

Tre' sa recunoastem Focul e cel mai puternic element zodiacal si apoi Jupiter ne guverneaza (cea mai mare planeta sa sistemului solar ) :P balantele au planeta aia micuta si ulfuroasa Venus parca :roflmaofast:

#71
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
De balante aveti nevoie ca de aer, da nu va dati seama.

Daca mai pun ca planeta aia mica Venus, e dragostea si erotismul, nah...e clar ca va taiem respiratia si clar estem puternice. :D

#72
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postyasmi, on 23rd December 2010, 08:53, said:

De balante aveti nevoie ca de aer, da nu va dati seama.

Daca mai pun ca planeta aia mica Venus, e dragostea si erotismul, nah...e clar ca va taiem respiratia si clar estem puternice. :D
Erotism se numea...bah ce uitasem...cum ziceam cand eram cu tipa din zodia Balanta ma cuprindea asa de jos un erotism...m-am plimbat cu ea prin zone necunoscute manat doar de erotism....si cand sa trec la fapte....STOP:Noi estem colegi si nu va merge relatia... [ http://newer.gifdump.com/uploads/Suicide%20Smiley.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate