Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Programe de antrenament

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4549 replies to this topic

#109
dragos_rsp

dragos_rsp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.04.2008
Salut,
Am si eu nevoie de un program, problema mare este ca eu lucrez 2 zile si 2 zile stau.....ce ma sfatuiti?

#110
Bibanu95

Bibanu95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2009
Salut stiti cumva ce trebuie sa fac ca sa imi iasa venele pe antebrat?adik sa se vada bine asa.Astept raspunsuri

#111
B0B086

B0B086

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.03.2010
L   PIEPT        
Ma  SPATE
Mi  LIBER
J   BICEPS-TRICEPS        
V   PICIOARE-ABDOMEN-ANTEBRAT
S   TRAPEZ-UMERI
D   LIBER

sau poti pune liberele cum poti tu  RADU

#112
FChriss

FChriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.04.2010

View PostBibanu95, on 7th April 2010, 19:21, said:

Salut stiti cumva ce trebuie sa fac ca sa imi iasa venele pe antebrat?adik sa se vada bine asa.Astept raspunsuri

Asta depinde de multi factori,in primul rand depinde ce bf ai(grasime corporala).Mai trebuie sa fi inzestrat si cu ''venaraie'' vizibila :)) Sunt totusi suplimente care fac lucrul acesta,nu am incercat.

#113
Cossmaa

Cossmaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.10.2009

View Postdragos_rsp, on 7th April 2010, 16:49, said:

Salut,
Am si eu nevoie de un program, problema mare este ca eu lucrez 2 zile si 2 zile stau.....ce ma sfatuiti?


Luni: Piept, Triceps
Marti: Umeri, Trapez
Miercuri: Pauza
Joi: Pauza
Vineri: Spate, Biceps
Sambata: Picioare, Abdomen

Edited by Cossmaa, 08 April 2010 - 12:09.


#114
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View PostBibanu95, on 7th April 2010, 19:21, said:

Salut stiti cumva ce trebuie sa fac ca sa imi iasa venele pe antebrat?adik sa se vada bine asa.Astept raspunsuri
Grasime cat mai putina, un NO-Xpro si exercitii cu repetari cat mai multe pentru antebrat.

#115
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Salut! Eu fac antrenament de vreo 5 luni. Nu am avut niciodata un program stabilit, faceam spre ex o zi piept, a 2-a zi spate a 3-a zi picioare, a 4-a zi ce am facut in prima, a 5-a zi ce am facut in a 2-a si tot asa...luam doar 1, maxim 2 zile pauza pe sapt. Va rog frumos (in special pe GlobalMode  :D ) sa imi spuneti un program pe care sa-l urmez.

Edited by Radu_159, 08 April 2010 - 20:55.


#116
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Un program pe 4 zile e suficient:
L-Piept+abdomen;
M-Picioare
M-Pauza
J-Spate+umeri
V: Triceps+biceps.

#117
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Merci mult!

#118
cirstoiu_alex

cirstoiu_alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.11.2009
salut. am 1,87, 100 kg si m-am apucat de sala de 1 luna. instructorul de acolo mi-a zis ca primul abonament sa fac circuit (sa lucrez la toate aparatele). GlobalMods te rog frumos sa imi faci si mie un program de antrenament pe grupe de muschi si ce fel de suplimente sa iau pentru a arde grasimea si a creste masa musculara. la mine masa musculara exista cat de cat dar este acoperita de un strat de grasime si am si un pic de burta. astept raspunsul tau.Multumesc!

#119
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Pai ... ai terminat primul abonament? Desi dupa parerea mea e cam mult o luna numai de circuit.
Despre alimentatie si suplimente, discutam pe thread-urile dedicate.

#120
FChriss

FChriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.04.2010

View Postcirstoiu_alex, on 10th April 2010, 10:48, said:

salut. am 1,87, 100 kg si m-am apucat de sala de 1 luna. instructorul de acolo mi-a zis ca primul abonament sa fac circuit (sa lucrez la toate aparatele). GlobalMods te rog frumos sa imi faci si mie un program de antrenament pe grupe de muschi si ce fel de suplimente sa iau pentru a arde grasimea si a creste masa musculara. la mine masa musculara exista cat de cat dar este acoperita de un strat de grasime si am si un pic de burta. astept raspunsul tau.Multumesc!

Nu ai cum sa arzi grasime si sa cresti in masa in acelasi timp.

#121
cirstoiu_alex

cirstoiu_alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.11.2009

View PostFChriss, on 10th April 2010, 14:01, said:

Nu ai cum sa arzi grasime si sa cresti in masa in acelasi timp.
atunci as vrea sa ard stratul de grasime de pe abdomen si coapse si apoi sa cresc in masa musculara,voi ce program de antrenament imi recomandati? eu nu am facut exact ce mi-a zis instructorul acela, am intrebat altul si mia zis sa fac o zi spate,piept,brate,abdomen si o zi toate grupele de muschi de la picioare si abdomen. acum am terminat primul abonament si vreau sa incep sa ma antrenez pe grupe de muschi, am inteles ca nu e bine sa faci mai mult de 2 grupe de muschi pe zi...astept sfaturile voastre. multumesc!

#122
Cossmaa

Cossmaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.10.2009
Sunt destule programe bune in paginile anterioare, uita-te si tu si vezi care ti se potriveste.

#123
sk0rpy0n

sk0rpy0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.01.2006
Salut. Am 176cm si 77 de kg si am mers la sala foarte neregulat ( 1 luna da, 3 nu ... ) plus un pic de sedentarism si a rezultat o burtica relativ mica.
Vreau in special sa fac miscare sa intretin/maresc masa musculara, dar si sa dau burtica jos. Am reinceput antrenamentul si m'am axat pe urmatorul program:
Luni: Piept+Triceps
Marti: cardio+abdomen
Miercuri: Spate+Biceps
Joi: cardio+abdomen
Vineri: Umeri+Trapez
Sambata/Dum: Picioare+Abdomen (peste picioare sigur mai sar din cand in cand pentru ca le cresc foarte rapid )
Astept un raspuns pentru programul de antrenament, daca este bun sau mai trebuie adaugat/modificat ceva.

#124
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
skorpion, degeaba bagi abdomen de 3x saptamana, burta nu scade decat prin dieta + marirea masei musculare in general. Daca te duci la sala si-ti schimbi stilul de viata vei da burta jos.

#125
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
Am 179 cm inaltime si 73-74 kg...poate nu pare mult la inaltimea asta dar am burta..burtica mai bine zis...La sala merg de 4 ori pe saptamana.. este indicat sa incerc sa slabesc sau sa raman doar la sala?

Edited by raul07, 15 April 2010 - 19:05.


#126
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Este indicat sa ai grija la alimentatie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate