Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Programe de antrenament

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4549 replies to this topic

#91
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Daca esti incepator, s-ar putea sa-ti supra antrenezi muschii bratelor. La antrenamentul de piept, te folosesti destul de mult de triceps, iar la spate te folosesti de biceps. Asa ca-i fortezi de 2 ori pe saptamana.

#92
tavi0110

tavi0110

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2010
Am înțeles.
Sper că acum e bine.

Ziua 1: piept + triceps
Ziua 2: picioare + abdomen
Ziua 3: spate + biceps
Ziua 4: umeri + trapez

#93
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
E bun. :)

#94
DomMaster

DomMaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2006
Salut la toata lumea. Citesc de aproximativ 3 zile posturile voastre ca sa imi pot face o idee despre un program.
Am 22 de ani, 174 si 64 de kg. Nu am mai facut niciodata sala. Nu am avut niciodata burta. De mancat, mananc cand mi-e foame... Tatal meu este solid, eu sunt mai slabanog din cauza ca am fumat de la 8 ani pana acum 3 luni. Ma gandesc ca daca m-am lasat de fumat, in loc sa ma ingras asa cum zice lumea ca se intampla atunci cand te lasi de fumat, a-s prefera sa imi modelez putin corpul. Deci ca atare, sunt sigur ca o sa se puna foarte repede pe mine, deci a-s dorii un program pentru masa (pentru inceput). Va atasez o poza cu mine ca sa va faceti o idee.

Poza de acum 1 an (arat la fel)
[ http://img3.imageshack.us/img3/9344/dscf5029g.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poza de acum 1 luna (dupa 20 de abdomene)
[ http://img201.imageshack.us/img201/1039/image0018u.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

***  Nu eram incordat in poze ***

Aspect cu nerabdare raspunsurile voastre pentru ca ABIA ASTEPT SA MA APUC DE SALA!!!

Edited by DomMaster, 22 March 2010 - 19:26.


#95
DomMaster

DomMaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2006
bun programult au

#96
lampard_20

lampard_20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2010
Salu sunt nou pe aici.Am 15 ani si sunt destul de inalt si ma tradeaza pot spune fizicul de la brau in sus.M-am horatat sa fac sala fac de aprox 2 saptamani si lucrez la toate aparatele in fiecare zi si nu cred ca e bine. :nonobad:  vreau si eu sa mai pun pe mine niste muschi daca se poate si mam gandit sa va cer un sfat sau de ce nu un program care sa il respect.Merg la sala de 4 ori pe saptamana si as vrea deci un program de lucru eficient pt a face masa musculara:D la picioare nu am deloc probleme chiar deloc joc fotbal si imi sunt dezvoltate fff bn dar abdomen brate pectorali mai deloc...deci astept niste sfaturi si programe..ms

#97
B0B086

B0B086

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.03.2010
salutare          astept o parere din partea voastra despre programu meu de sala  

L   PIEPT        
Ma  Spate
Mi  LIBER
J   BICEPS-TRICEPS        
V   Picioare-ABDOMEN-ANTEBRAT
S   TRAPEZ-UMERI
D   LIBER

#98
Cossmaa

Cossmaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.10.2009
Mai bine faci asa:

L PIEPT, triceps
Ma Umeri, Trapez
Mi LIBER
J Spate, biceps, antebrat
V Picioare-ABDOMEN
S Liber
D LIBER

View Postlampard_20, on 23rd March 2010, 21:27, said:

Salu sunt nou pe aici.Am 15 ani si sunt destul de inalt si ma tradeaza pot spune fizicul de la brau in sus.M-am horatat sa fac sala fac de aprox 2 saptamani si lucrez la toate aparatele in fiecare zi si nu cred ca e bine. :nonobad:  vreau si eu sa mai pun pe mine niste muschi daca se poate si mam gandit sa va cer un sfat sau de ce nu un program care sa il respect.Merg la sala de 4 ori pe saptamana si as vrea deci un program de lucru eficient pt a face masa musculara:D la picioare nu am deloc probleme chiar deloc joc fotbal si imi sunt dezvoltate fff bn dar abdomen brate pectorali mai deloc...deci astept niste sfaturi si programe..ms
Poti sa te uiti mai in spate pe topic, sunt destule programe.

View PostDomMaster, on 22nd March 2010, 19:23, said:

Salut la toata lumea. Citesc de aproximativ 3 zile posturile voastre ca sa imi pot face o idee despre un program.
Am 22 de ani, 174 si 64 de kg. Nu am mai facut niciodata sala. Nu am avut niciodata burta. De mancat, mananc cand mi-e foame... Tatal meu este solid, eu sunt mai slabanog din cauza ca am fumat de la 8 ani pana acum 3 luni. Ma gandesc ca daca m-am lasat de fumat, in loc sa ma ingras asa cum zice lumea ca se intampla atunci cand te lasi de fumat, a-s prefera sa imi modelez putin corpul. Deci ca atare, sunt sigur ca o sa se puna foarte repede pe mine, deci a-s dorii un program pentru masa (pentru inceput). Va atasez o poza cu mine ca sa va faceti o idee.

In paginile din urma sunt destule programe.

Edited by Cossmaa, 30 March 2010 - 19:02.


#99
B0B086

B0B086

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.03.2010
Cossmaa  tu faci sala??  eu din cate stiu 2 zile libere se iau pe saptamana  iar unele zile le-ai incarcat prea mult parerea mea dupa programu lasat de tine

#100
Cossmaa

Cossmaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.10.2009
Da, fac sala de 3 ani jumate si am experimentat multe, dupa parerea mea programul care ti l-am spus e cel mai bun, la mine a dat cele mai bune rezultate, acum depinde de la om la om, poti sa incerci o perioada si daca nu iti prieste il schimbi. Si nu e prea multa pauza, corpul are nevoie de refacere, daca nu te odihnesti nu faci nimic.

Edited by Cossmaa, 30 March 2010 - 20:29.


#101
B0B086

B0B086

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.03.2010
Cossmaa  cum ai spune sa impart grupele de muschi ca sa pot face de 2 ori pe zi??  dimineata si seara  dak zici ca ai experienta tinand cont ca la umeri sunt vreo 3 la pate iar nush cati picioarele iar

#102
Cossmaa

Cossmaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.10.2009
Nu are rost sa faci de 2 ori pe zi, faci supra antrenament daca faci de 2 ori, fa asa cum ti-am spus.

#103
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
Subscriu la programul lui cossmaa, cam asa fac si eu, cu o mica diferenta ca eu fac luni spate+biceps si miercuri piept+triceps.

#104
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View PostB0B086, on 30th March 2010, 23:53, said:

Cossmaa  cum ai spune sa impart grupele de muschi ca sa pot face de 2 ori pe zi??  dimineata si seara  dak zici ca ai experienta tinand cont ca la umeri sunt vreo 3 la pate iar nush cati picioarele iar
Desi sunt 3 parti, ele nu necesita foarte multe exercitii. Pentru deltoidul posterior sunt de ajuns 2 exercitii, pentru median un exercitiu iar la deltoidul posterior 2 exercitii sunt arhisuficiente.

#105
FChriss

FChriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.04.2010
Am niste intrebari pentru GlobalMods

1.Incerc sa ma concentrez pe exercitii de baza,pentru umeri sunt ok 3 serii de impins cu bara(din fata) sau ganterele,3 serii ramat vertical si 3 serii fluturari din aplecat?Mai trebuiesc adaugate serii?Repetarile sunt intre 8 si 10.La sfarsitul antrenamentului merge sa adaug si cateva serii de fluturari cu greutate mica?

2.E ok daca separ fasciculele deltoizilor pe zile?Adica sa bag anteroirul+medianul cu pieptul si posteriorul cu spatele?Sau sa ii las cu spatele?


Programul de antr:

Luni: Piept+biceps

Miercuri: picioare+abd

Vineri: Spate+Umeri+Triceps

La biceps 6serii si triceps 8 serii,pun accent pe flexii cu bara dreapta,impins din apropiat.
La spate fac ramat cu bara sau gantere,tractiuni la piept sau ceafa si indreptari.La fiecare 4 serii.

Gresesc undeva?

Edited by FChriss, 03 April 2010 - 21:28.


#106
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
1. Sunt de ajuns, dar trebuie sa folosesti greutati cat mai mari;
2. Da, e ok. Am pus si la programe de antrenament o astfel de separatie;
3. Ar fii bine sa incepi, la spate, cu extensii si apoi indreptari. Pe urma, lucrezi si zona superioara.

#107
FChriss

FChriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.04.2010
Hristos a Inviat !

Multumesc pentru sfaturi.

#108
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Salut! Eu fac antrenament de vreo 5 luni. Nu am avut niciodata un program stabilit, faceam spre ex o zi piept, a 2-a zi spate a 3-a zi picioare, a 4-a zi ce am facut in prima, a 5-a zi ce am facut in a 2-a si tot asa...luam doar 1, maxim 2 zile pauza pe sapt. Va rog frumos (in special pe GlobalMods) sa imi spuneti un program pe care sa-l urmez(daca se poate in zilele de pauza sa fac cardio) :D

Multumesc!

Radu



LE: Adevarat a inviat, FChriss!!!

Edited by Radu_159, 07 April 2010 - 09:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate