Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

masina de facut paine alaska bm 2600

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
petrisorion

petrisorion

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 03.03.2008
Buna, am o masina de facut paine alaska bm 2600, si m-am apucat sa fac paine, de exemplu la cea de 1 kg, am pus toate cantitatile descrise in reteta, si surpriza, dupa ce s-a terminat de facut painea, am cantarit-o, si nu avea mai mult de 720 grame. Stie cineva care este cauza? Va rog sa-mi raspundeti si mie. In rest sunt multumit de ea.

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.690
  • Înscris: 07.12.2002
Te fura pe fata :)).

on topic, probabil se mai evapora si lichid in timpul coacerii.

#3
mihaesadrian

mihaesadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 128
  • Înscris: 13.02.2006
Care reteta ai folosit? Cea din carte? vezi pe topicul de MP ca sunt o groaza de retete care merg la Alaska. Eu folosesc ceva de genul:
430 ml apa
1 masura mare ulei (aici pune care vrea)
2 masuri mici sare (si aici se poate pune cat vrea)
1 musra mica zahar
720 gr faina
1/2 plic drojdie Pakmaya(cea cu ambalaj rosu) sau 1 si 1/2  masura mica.
Program 1 cu rumenire Dark

Pofta

#4
MENTOR_SQUAD

MENTOR_SQUAD

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 432
  • Înscris: 23.04.2008
Dupa 5 ani de brutarie cu acest model, mentionez urmatoarele avantaje si dezavantaje:

+ cuva mare
+ pret achizitie rezonabil

- fiabilitate mica: mi s-or stricat 3 (trei) aparate in 5 ani, in regim de functionare de o data pe saptamana ! Sigur, am schimbat in garantie una din ele, dar chiar si asa... Cauza: curea rupta, service-ul autorizat nu repara decat la un pret care inseamna jumatate din alta noua.

De aprox 1,5 ani ALASKA a fost preluata de HEINNER, exista si cu aceasta o experienta deja: pret MAI MARE si design MAI INEFICIENT (geam plat, cu convex de ex este unul din dezavantaje).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate