Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 

Ne dam in spectacol - Episodul II

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
idyllo

idyllo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.02.2005

mr.fred, on Jun 18 2005, 11:01, said:

Si sa nu vii tu sa dam mana, sa schimbam o impresie, o tartina, o maslina. Pari a adopta o atitudine prea timida pentru nu fotograf ;).

<{POST_SNAPBACK}>

Nu pot sa ma consider fotograf deocamdata. Si oricum, ma simteam cam outsider pe acolo, toti pareati sa va cunoasteti intre voi... eu eram un simplu vizitator.
Si ce puteam sa fac? Sa ma bag in seama de genul "Sunt un mare fan al tau [...]" ?

#38
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Pai noi ne cunosteam pt ca la un moment dat fiecare din nou a fost "newby". Imi amintesc si acum primul meu "photosession" care de fapt a fost mai mult o socializare, cand m-am intalnit cu mr. fred, noname, altfel si nashu. La inceput m-am simtit putin stingher dar dupa aia a fost ok. Si la fiecare photosession am cunoscut oameni noi. Mi se pare grozava treaba asta :) Iesi odata cu noi si o sa vezi.

#39
idyllo

idyllo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.02.2005
Nu ma indoiesc ca o sa fie super. Poate chiar accept invitatia ta(voastra ?) daca nu se supara ceilalti. Ar fi totusi doua probleme: 1. am un aparat de rahat care chiar nu se compara cu ce aveti voi, acum strang bani pentru un A60 sau A510; 2. acum sunt in sesiune si chiar nu am timp. Dupa, cu cea mai mare placere. Cheers !

Edited by idyllo, 18 June 2005 - 23:53.


#40
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003

idyllo, on Jun 18 2005, 23:52, said:

Nu ma indoiesc ca o sa fie super. Poate chiar accept invitatia ta(voastra ?) daca nu se supara ceilalti. Ar fi totusi doua probleme: 1. am un aparat de rahat care chiar nu se compara cu ce aveti voi, acum strang bani pentru un A60 sau A510; 2. acum sunt in sesiune si chiar nu am timp. Dupa, cu cea mai mare placere. Cheers !

<{POST_SNAPBACK}>

1 iz not a problem. iti dam aparatele noastre sa faci poze si cu ele daca vrei. oricum din ce ai postat ai dovedit mai mult ca altii cu aparate mult mai bune. ti-am mai zis ca pozele tale sunt altceva si ne-ar placea sa vedem si alte abordari ale aceluiasi context.

#41
idyllo

idyllo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.02.2005
:w00t: Voi nu va dati seama de asta probabil, dar sunt in al saptelea cer !!! Nu mi-am imaginat vreodata ca o sa pot sa o pot sa fac asta! ...si cu oameni de calibrul vostru ! Cu prima ocazie o sa accept "oferta", you can count on that  :D
^_^ Ar mai fi problema nr. 3: eu sunt din Bacau. Sunt la facultate in Bucuresti dar mai trebuie sa trec si pe acasa, macar acum in vacanta. O sa vad eu cum imi aranjez timpul, dar asta nu inseamna deloc ca refuz o asemenea ocazie   :)

#42
AvantGarde

AvantGarde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 25.04.2005

idyllo, on Jun 19 2005, 03:20, said:

:w00t: Voi nu va dati seama de asta probabil, dar sunt in al saptelea cer !!! Nu mi-am imaginat vreodata ca o sa pot sa o pot sa fac asta! ...si cu oameni de calibrul vostru ! Cu prima ocazie o sa accept "oferta", you can count on that  :D
^_^ Ar mai fi problema nr. 3: eu sunt din Bacau. Sunt la facultate in Bucuresti dar mai trebuie sa trec si pe acasa, macar acum in vacanta. O sa vad eu cum imi aranjez timpul, dar asta nu inseamna deloc ca refuz o asemenea ocazie   :)

<{POST_SNAPBACK}>

Luna viitoare am sa vin si eu la un shooting :D ..nu ash putea spune cu exactitate cand, cum etc. dar eu sunt din Iasi...iar spre Bucuresti, trec prin Bacau...asha ca te-ash putea "agatza" si pe tine in drumul meu ;) .

oricum pe perioada vacantzei tale sper sa fac cateva drumuri prin bucuresti sau unde vor fi shootingurile "organizate"...asha ca, mai tinem legatura ;)

#43
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
@idyllo tu nu stii ca aparatul nu conteaza?  :nonobad:

#44
idyllo

idyllo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.02.2005

AvantGarde, on Jun 19 2005, 09:41, said:

Luna viitoare am sa vin si eu la un shooting :D ..nu ash putea spune cu exactitate cand, cum etc. dar eu sunt din Iasi...iar spre Bucuresti, trec prin Bacau...asha ca te-ash putea "agatza" si pe tine in drumul meu ;) .

oricum pe perioada vacantzei tale sper sa fac cateva drumuri prin bucuresti sau unde vor fi shootingurile "organizate"...asha ca, mai tinem legatura ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Multumesc mult ! Keep it touch ;)

#45
idyllo

idyllo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.02.2005

Necronomikon, on Jun 19 2005, 10:09, said:

@idyllo tu nu stii ca aparatul nu conteaza?  :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>

Stiu, dar cateodata ma oftica foarte mult faptul ca nu pot schimba si eu MANUAL marimea diafragmei, a duratei expunerii sau a focusului  :(

#46
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Daca nu-ti poti permite un digital ieftin care sa aiba setari manuale poti sa-ti iei un SLR clasic pe film, SH evident, ceva ieftin si sa experimentezi cu ala. Poate in felul asta inveti chiar mai bine tehnica pt ca fiecare declansare va fi mult mai bine gandita decat cu un digital.

#47
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
mr. fred, sper ca, asa cum ne-ai obisnuit, o sa pui pe blog pozele de la expozitie.

#48
idyllo

idyllo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 13.02.2005

Necronomikon, on Jun 19 2005, 21:46, said:

poti sa-ti iei un SLR clasic pe film, SH evident, ceva ieftin si sa experimentezi cu ala.
Sper totusi sa-mi pot lua un Canon mai ales ca eu de obicei "photoshopuiesc" destul de mult pozele. Ramane de vazut.

#49
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Necronomikon, on Jun 19 2005, 00:09, said:

@idyllo tu nu stii ca aparatul nu conteaza?  :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>

acelashi fotograf cu un jeg de benq sau cu un 1ds2, same thing? nu cred...

#50
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
arty shhhh don't tell! Asta trebuie sa stie toti incepatorii, anume ca aparatul nu conteaza. Noi astia "meseriasii" stim mai bine ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate