Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vreau sa fiu pilot de curse

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Desigur, propozitia asta o auzim din gura fiecarui copilas mic. Eh, la mine nu asa. Salut, am 16 ani (pensionar pentru asta), si as vrea sa-mi incerc norocul cu cursele. Va spun absolut totul. Cu kart-ul am mers o singura data in viata mea. In schimb, joc simulatoare de ceva timp (de 2 ani din taste, si din august 2009 din volan). Sunt inscris pe un campionat roman de SimRacing. Asa... acum sa revin la karturi. Anul trecut a fost la noi in Satu Mare un Dragrace pe aeroport. Acolo puteai plati sa mergi cu kartul pe o pista in forma de 0. Eu pe atunci jucam simulatoare din taste. SI JUCAM, pentru ca si din taste imi placeau. In ziua cand am mers cu kartul, am fost vrajit. Am mers pe trasa ideala (desi nu prea poate fi considerata, pe un circuit in forma de 0). Ziua aceea m-a marcat. Am avut vreo 3 zile de euforie, iar dupa multe rugaminte tatal meu mi-a cumparat un volan cat de cat de Doamne-ajuta, un Logitech Momo. Ei bine, de atunci si pana acum mananc simulatoare. Am rezultate pe liga noastra dupa mine relativ bune pentru varsta mea de doar 1 sezon. Oricum, de ce am venit aici? Sa va intreb pe voi, cei mai experimentati, daca este o sansa, cat mai mica, de a face ceva la 16 ani... Unde m-as putea duce? Unde sa ma interesez? La cine sa ma prezint? Daca cumva credeti ca fac misto aici ca nu am ce face, va inselati. Pur si simplu nu mi-am descoperit pasiunea decat acum. V-as putea trimite si video cu niste tururi de ale mele pe circuite. Ce circuite? Ce vreti voi. A! Sa nu uit. Probabil va intrebati: Ce vrei? Pilot de F1?? Hihihaha. Nu vreau de Formula 1. Nu ca nu imi place, ba din contra, imi place F1 foarte mult. Problema e ca NU SE POATE. E imposibil. Trebuia sa mananc karturi pe paine de la varsta de 5 ani. Tot ce zic e ca Vreau sa devin pilot de curse. De ce curse?? NU CONTEAZA! Rally (cel mai probabil la noi in tara), karting, motociclete, absolut ORICE. Idealul meu ar fi sa fiu in FIA GT. Eh, idealul e ideal, dar totusi, de aia am venit aici si intrebat, pentru a vedea daca am totusi o cat de mica sansa de a face ceva. Multumesc pentru timpul acordat de a citi romanul meu.  ^_^

#2
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006
Salut. Daca ai jucat cumva Grid zi-mi niste timpi pe care i-ai scos cu diverse masini pe diverse circuite ca sa vad si eu cum stai.
Ceea ce vrei tu vor foarte multi si pana la urma doar cei cu bani reusesc. (vezi baiatul lui Seche)

#3
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Am jucat Grid, dar GRID nu e simulator. Nu poti sa te iei dupa timpii de pe GRID. Eu joc GTR2, rFactor, ####, nkPro, LFS. Un timp pe care il retin mai usor e 1:50.xx pe Spa Francorchamps cu Formula 1 2009. Mai mult de atat nu pot scoate... :)

#4
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
cine nu vrea....esti din Bucuresti? fa o raita prin oras * google it* something..trebuie sa dai de ceva..
poate ajungi pe la karting :lol:

#5
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Dupa cum ziceam in romanul meu, sunt din Satu Mare.

#6
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
Dupa cum ai zis si tu esti prea batran pt asta.. toti am visat sa ne facem piloti :lol:  o sa iti treaca.

Toti pe care ii vezi ca sunt piloti au inceput de mici chiar de la 3 ani.Poti face scoala de pilotaj in cluj este scoala de raliu e mai eftina ca si scoala de soferi.

#7
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007

View Postchoppermaster, on 10th January 2010, 17:25, said:

...scoala de pilotaj in cluj este scoala de raliu e mai eftina ca si scoala de soferi....
In ce consta aceasta scoala? Cum as putea sa ma inscriu? Un site oficial, ceva? Accepta membrii care deja au 16 ani? Sunt dispus sa stau in chirie singur in cluj la scoala aceasta, iar daca merge bine, ne mutam cu totul in Cluj. Spune-mi te rog detalii.

#8
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

View PostDanny1345, on 10th January 2010, 17:09, said:

Am jucat Grid, dar GRID nu e simulator. Nu poti sa te iei dupa timpii de pe GRID. Eu joc GTR2, rFactor, ####, nkPro, LFS. Un timp pe care il retin mai usor e 1:50.xx pe Spa Francorchamps cu Formula 1 2009. Mai mult de atat nu pot scoate... :)
Ziceai de gtr2 scoteam acu 2 ani cand jucam 1,21 cu 575 gtb-ul pe hockenheim national, tu cat zici ca scoti?

#9
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Voi da cred imediat niste ture si iti spun.

#10
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Nu am mai mers pe circuitu asta in varianta National, foarte rar am mers pe el. Dupa vreo 6 tururi am facut doar 1:25:xx... Dar daca ii dau tare si il invat fac probabil si 1:20

In fine, topicu asta totusi e despre altceva... Nu mai stiti ceva scoala de pilotaj sau detalii despre acestea? Multumesc

Edited by Danny1345, 10 January 2010 - 20:00.


#11
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Ca scoli de pilotaj sunt recunoscute cea a lui Stefan Vasile si a lui Titi Aur ... dar trebuie sa ai minim 18 ani.

#12
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007

View PostGlobalMods, on 10th January 2010, 20:07, said:

Ca scoli de pilotaj sunt recunoscute cea a lui Stefan Vasile si a lui Titi Aur ... dar trebuie sa ai minim 18 ani.
Daa, dar la Titi Aur am vazut: 1000 euro/ 2 zile? E FOARTE exagerat pretul.

#13
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Pai daca ai tai investesc atat in tine(mutatul in Cluj), ce ti se pare asa o suma mare?

#14
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
M-i se pare foarte interesanta treaba ca e doar 2 zile. Mai bine ma mut in alta tara, dau 3000 de euro si fac pe o perioada de 1 an, nu 1000 de euro pe o perioada de 2 zile  :lol: . Acum, sa nu crezi ca te contrazic sau ceva de genu, chiar iti multumesc ca-mi raspunzi, dar incet-incet trag concluzia ca tara asta e un rahat imens si nu poti face mai nimic in ea.

#15
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Cu bani poti face multe. La 16 ani mai greu, nu pre stii cum se comporta o masina adevarata.

#16
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010

View PostDanny1345, on 10th January 2010, 16:49, said:

V-as putea trimite si video cu niste tururi de ale mele pe circuite.


Trimite :D

#17
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006

View PostDanny1345, on 10th January 2010, 18:09, said:

Am jucat Grid, dar GRID nu e simulator. Nu poti sa te iei dupa timpii de pe GRID. Eu joc GTR2, rFactor, ####, nkPro, LFS. Un timp pe care il retin mai usor e 1:50.xx pe Spa Francorchamps cu Formula 1 2009. Mai mult de atat nu pot scoate... :)
Doar atat? Asta e timp de Formula 3 baiatule. Poate nu esti chiar asa de special precum crezi.

#18
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Eh, lasa-l sa viseze, ca la 16 ani toti se cred speciali.

Edited by GlobalMods, 11 April 2010 - 17:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate