Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

aproape moka ro

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
maneagabriel

maneagabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2010
Tot ceea ce se intampla pe site-ul aproape moka ro este o mare golanie. Botii lor liciteaza peste participantii obisnuiti, astfel castigand majoritatea produselor, repunandu-le apoi din nou  pt. licitatii. Daca cineva urmareste cateva licitatii isi da seama imediat ce se intampla. Eu ma numar totusi printre castigatori. Pentru credibilitate, mai lasa si ei pe 1-2 sa castige cate ceva. Daca eu spun aceste lucruri, va dati seama ce gandesc cei care nu au castigat niciodata. Botii lor: temporis, ladovy, geomnb, sniper, mosu, moxx, yryn, S_RAD, gyl, stiflerpie, mad80, maya, savumarian, alexa_22, adri27sing, papusica008, zygy, manodragon33, generalu, armagedon, blade, etc. Pe astia i-am intalnit eu. Cu siguranta ca vor innoi “cavaleria de lupta”. Sfatul meu este sa nu dati banii pe creditele lor. Voi ce parere aveti despre acest site?

Edited by maneagabriel, 10 January 2010 - 14:39.


#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Chiar ieri faceau spam pe forum.
Oricum site-ul e o porcarie.

#3
geomnb

geomnb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2010

 maneagabriel, on 10th January 2010, 14:38, said:

Tot ceea ce se intampla pe site-ul aproape moka ro este o mare golanie. Botii lor liciteaza peste participantii obisnuiti, astfel castigand majoritatea produselor, repunandu-le apoi din nou  pt. licitatii. Daca cineva urmareste cateva licitatii isi da seama imediat ce se intampla. Eu ma numar totusi printre castigatori. Pentru credibilitate, mai lasa si ei pe 1-2 sa castige cate ceva. Daca eu spun aceste lucruri, va dati seama ce gandesc cei care nu au castigat niciodata. Botii lor: temporis, ladovy, geomnb, sniper, mosu, moxx, yryn, S_RAD, gyl, stiflerpie, mad80, maya, savumarian, alexa_22, adri27sing, papusica008, zygy, manodragon33, generalu, armagedon, blade, etc. Pe astia i-am intalnit eu. Cu siguranta ca vor innoi “cavaleria de lupta”. Sfatul meu este sa nu dati banii pe creditele lor. Voi ce parere aveti despre acest site?

domnul manea gabriel  ce user folositi la  acest site?
dupa cum vezi eu sunt userul geomnb, nu am nici o legatura cu userul GEOMNB de pe pret.bomba.ro
eu sunt din Ramnicul Sarat jud Buzau
ai mentionat useri care ar fi roboti:
userii care stiu ca nu sunt roboti:adri27sing pe acest user il cunosc de pe alte site0uri si chiar am vorbit cu el
mosu   la fel
de ceilalti nu pot spune nimic
dar sa stii ca userul  care liciteaza ca un nebun este  temporis , stii de ce  in data de 31.12.2009 ora 22.00  a castigat 300 de credite.

nu am nici o legatura cu staful aproape moka
stiu de la ce magazin au cumparat produsele , pt ca i-am intrebat pe cei de la magazin
a cumparat mai multe bucati  de acelasi fel
de aceea si acuzele cica ei repun produsele  la licitatii

DAC MAI ESTE VREUN USER spam.spam
Confirmati aici

Sa eliminam  suspiciunile

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
si ti-ai facut cont aici sa ne spui asta?

#5
geomnb

geomnb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2010
maneagabriel



Data înscrierii: Azi, 11:57
ID membru: 548 600

intreaba-l pe el

el a inceput acuzatiile
eu am postat aici doar sa elimin suspiciunile asupra site-ului

#6
aproapemoka

aproapemoka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2010
Pentru Manea Gabriel:
Spuneti ca ati castigat produse pe site-ul nostru. Poate ca ar trebui sa comunicati vizitatorilor acestui forum si user-ul dumneavoastra. Cum dumneavoastra considerati anumiti utilizatori booti la fel alti utilizatori poate va considera sau v-au considerat si pe dumneavoastra un boot. Acuzatiile pe care le faceti referitoare la booti sunt foarte grave tinand cont ca nu aduceti ca dovezi nimic altceva in afara de numele unor utilizatori (reali) care au cumparat credite si au castigat.
Astfel de discutii vor exista mereu la adresa acestor tipuri de licitatii, dar eu va intreb altceva. Cum de supravietuiesc astfel de site-uri daca cei care liciteaza sunt booti? V-ati gandit vreun moment la faptul ca motivul repetarii unor produse este datorat contractelor incheiate cu diferite societati de distributie (importatori) care pentru a mentine contractul de colaborare doresc un anumit rulaj lunar?
Numele pe care dumneavostra il folositi (Gabriel Manea) nu apare in baza noastra de date.

Pentru Reovel:
Pe acest forum faceam in decursul zilei de ieri spam? Poate ne puteti da un link cu spam-ul respectiv sau cu banuiala dumneavostra.

Rugam si restul utilizatorilor mentionati in parerea domnului Manea Gabriel ca fiind booti sa raspunda pe acest forum.

#7
maneagabriel

maneagabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2010
1. Va dati seama ca nu vreau sa-mi dau user-ul sub care am licitat din motive lesne de inteles.
2. Stati prost cu logica: cum sa fiu eu boot si sa vorbesc urat despre site-ul spam.spam.ro?
3. daca utilizatorii numiti de mine sunt reali, de ce nu faceti sa apara acea pagina cu castigatorii? (cu poze, adrese de mail, nr. de telefon, adrese) ca sa dovediti ca sunt reali si se poate comunica cu ei. Simplu: pentru ca ei nu exista. Nu eu trebuie sa aduc dovezi ca la voi e in regula totul. Mi-am spus parerea ferm, bazandu-ma pe multe alte constatari si i-am invitat si pe ceilalti internauti sa urmareasca cateva licitatii, ca sa se convinga ca nu aberez.
4. Apar produse identice pt. ca, din pacate pt. dvs. sunteti obligati sa mai dati si la altii sa castige cate ceva, ca daca nu e niciun castigator ... mai mentineti speranta in acest mod.
5. cum supravietuiti? Foarte simplu: prin creditele consumate aiurea de participanti ca mine care spera sa castige ceva (eu m-am numarat printre cei norocosi, recunosc), bootii vostri avnd grija sa liciteze intotdeauna peste ei, "obligandu-i" sa piarda credite.
6. Ca numele meu nu e inbaza de date, v-am raspuns la 1.
Multumiti de raspunsuri?
Niciodata nu-mi veti schimba parerea, orice argumente ati aduce, cand stiu ce-am vazut si patit la licitatiile la care am participat si la cele la care am fost doar privitor.

Da' multe mai stiti, domnule geomnb. Sunt chiar impresionat. Si daca spuneti de unde sunteti si ca-l cunosteti pe ... credeti ca ati demontat ceva?
Numai bine va doresc si "spor la licitat si castigat"!

Edited by maneagabriel, 14 January 2010 - 11:07.


#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pentru fiecare categorie de prosti lacomi exista cite o categorie de saituri care sa-i tepuiasca. asa merg lucrurile in acest univers

#9
geomnb

geomnb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2010
pt aproape   moka
am observat ca aveti ceasul dereglat
si am mai observat, ca si alt site are aceeasi problema
coincidenta sau nu amndoua site-uri arata aceeasi ora
aveti vreo legatura cu licitatii         .                  non............................stop                         .    ro?

CITAT (Conquiztador @ 20th December 2009, 13:04) *
Bineinteles ca s-a mai deschis un nou site de licitatii online la fel ca si anul trecut in aceasta perioada. Toti idiotii cred ca daca deschid site iarna de sarbatori o sa faca bani .
Ideea este ca am procedat si cu acest site la fel cum am procedat cu toate celelalte. M-am inregistrat, am cumparat 100 de credite, prin transfer bancar bineinteles pentru ca sistemul de plationline vad ca nu l-au integrat pe site si am zis sa licitez si eu ca orice licitator care se respecta:)). Mentionez ca licitez pe aceste siteuri de anul trecut si am la activ zeci de produse castigate, bineinteles pe cele care ii mai si lasa pe utilizatori sa castige.
Am intrat astazi 20 decembrie la ora 12:00 la un PDA care oricum nu ma interesa, dar am vrut sa-i testez. Dupa vreo 20 de minute de licitare m-am convins. Pe site-ul lor erau doar 13 utilizatori online cu tot cu mine, iar impotriva mea licitasera deja vreo 15-16 utilizatori. Nu este asta problema. Problema este ca toti acesti 15-16 licitau doar impotriva mea. Pe la 2 lei si ceva deja doar eu tineam licitatia. Daca nu licitam eu la ultima secunda se vindea de mult produsul.
Erau doar niste roboti penibili programati sa liciteze automat intre secunda 5 si 10. Nici macar o data nu a coborat cronometrul sub 5 secunde cand conduceam eu. In schimb cand cobora oricare dintre ei nu mai licita nimeni:).
Cam asta este site-ul de licitatii online pretpitic.ro .
O sa dispara la fel ca toate celelalte. Pana in ianuarie-februarie nu o sa mai fie niciun utilizator real pe site-ul lor asa ca va recomand si voua sa evitati acest site daca nu cumva vreti sa aruncati banii pe fereastra.

In final l-am lasat sa castige pe cel care licitase cel mai putin, doar 2-3 credite. Macar sa fac un robot fericit:))).

Concluzia este sa nu incercati sporturi extreme ca pretpitic.ro . Don`t try this at home ! smile.gif

http://www.pretpitic...uropa 2 Gb-v668

Si daca am facut asa, care e problema? spam-spam-spam castiga zeci de mii de euro lunar de la prostii care le viziteaza situl. Intr-adevar, am folosit roboti, doar nu credeti ca suntem tampiti sa dam produse in prima zi de functionare in valoare de 10000 ron incasand doar 400 ron. In alta ordine de idei, noi oricum vom deschide din nou, reclama agresiva si vom castiga. Problema este alta: Conquiztador este Ciuca Mihai Felix, de la micropret.ro care a incarcat special ca sa ne discrediteze, cum de altfel face afirmatii defaimatoare si celor de la site.banat.pt.spam, doar sa atraga jucatorii catre situl sau. El oricum recunoaste ca participa la licitatii la el pe site(cat de idiot poti sa fii). Am raspuns destul de tarziu acuzatiilor(la inceput nu ne-am dat seama cine este acest Conquiztador), timpul nu ne permite sa ne ocupam de lucruri minore, avem afaceri mult mai mari decat aceste mici tepe. Mult succes la licitatii, mai ales la microlicitatii





INCEP SA CRED CA SI APROAPE.....MOKA
A PUS BOTII SA LICITEZE
DE CE?
CITAT PRET.............PITIC:


"doar nu credeti ca suntem tampiti sa dam produse in prima zi de functionare in valoare de 10000 ron incasand doar 400 ron."

#10
aproapemoka

aproapemoka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2010

 geomnb, on 19th January 2010, 18:10, said:

pt aproape   moka
am observat ca aveti ceasul dereglat
si am mai observat, ca si alt site are aceeasi problema
coincidenta sau nu amndoua site-uri arata aceeasi ora
aveti vreo legatura cu licitatii         .                  non............................stop                         .    ro?

CITAT (Conquiztador @ 20th December 2009, 13:04) *
Bineinteles ca s-a mai deschis un nou site de licitatii online la fel ca si anul trecut in aceasta perioada. Toti idiotii cred ca daca deschid site iarna de sarbatori o sa faca bani .
Ideea este ca am procedat si cu acest site la fel cum am procedat cu toate celelalte. M-am inregistrat, am cumparat 100 de credite, prin transfer bancar bineinteles pentru ca sistemul de plationline vad ca nu l-au integrat pe site si am zis sa licitez si eu ca orice licitator care se respecta:)). Mentionez ca licitez pe aceste siteuri de anul trecut si am la activ zeci de produse castigate, bineinteles pe cele care ii mai si lasa pe utilizatori sa castige.
Am intrat astazi 20 decembrie la ora 12:00 la un PDA care oricum nu ma interesa, dar am vrut sa-i testez. Dupa vreo 20 de minute de licitare m-am convins. Pe site-ul lor erau doar 13 utilizatori online cu tot cu mine, iar impotriva mea licitasera deja vreo 15-16 utilizatori. Nu este asta problema. Problema este ca toti acesti 15-16 licitau doar impotriva mea. Pe la 2 lei si ceva deja doar eu tineam licitatia. Daca nu licitam eu la ultima secunda se vindea de mult produsul.
Erau doar niste roboti penibili programati sa liciteze automat intre secunda 5 si 10. Nici macar o data nu a coborat cronometrul sub 5 secunde cand conduceam eu. In schimb cand cobora oricare dintre ei nu mai licita nimeni:).
Cam asta este site-ul de licitatii online pretpitic.ro .
O sa dispara la fel ca toate celelalte. Pana in ianuarie-februarie nu o sa mai fie niciun utilizator real pe site-ul lor asa ca va recomand si voua sa evitati acest site daca nu cumva vreti sa aruncati banii pe fereastra.

In final l-am lasat sa castige pe cel care licitase cel mai putin, doar 2-3 credite. Macar sa fac un robot fericit:))).

Concluzia este sa nu incercati sporturi extreme ca pretpitic.ro . Don`t try this at home ! smile.gif

http://www.pretpitic...uropa 2 Gb-v668

Si daca am facut asa, care e problema? spam-spam-spam castiga zeci de mii de euro lunar de la prostii care le viziteaza situl. Intr-adevar, am folosit roboti, doar nu credeti ca suntem tampiti sa dam produse in prima zi de functionare in valoare de 10000 ron incasand doar 400 ron. In alta ordine de idei, noi oricum vom deschide din nou, reclama agresiva si vom castiga. Problema este alta: Conquiztador este Ciuca Mihai Felix, de la micropret.ro care a incarcat special ca sa ne discrediteze, cum de altfel face afirmatii defaimatoare si celor de la site.banat.pt.spam, doar sa atraga jucatorii catre situl sau. El oricum recunoaste ca participa la licitatii la el pe site(cat de idiot poti sa fii). Am raspuns destul de tarziu acuzatiilor(la inceput nu ne-am dat seama cine este acest Conquiztador), timpul nu ne permite sa ne ocupam de lucruri minore, avem afaceri mult mai mari decat aceste mici tepe. Mult succes la licitatii, mai ales la microlicitatii





INCEP SA CRED CA SI APROAPE.....MOKA
A PUS BOTII SA LICITEZE
DE CE?
CITAT PRET.............PITIC:


"doar nu credeti ca suntem tampiti sa dam produse in prima zi de functionare in valoare de 10000 ron incasand doar 400 ron."

Nu avem nici o legatura cu site-ul pret...pitic. Cat despre "doar nu credeti ca suntem tampiti sa dam produse in prima zi de functionare in valoare de 10000 ron incasand doar 400 ron." daca ati fi fost atent la ce se intampla pe site inca de la inceput a-ti fi vazut ca valoarea produselor a crescut treptat. In perioada in care numarul incasarilor a scazut si produsele pe site-ul nostru au avut o valoare mai mica.

#11
maneagabriel

maneagabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2010
Pentru aproape_moka...ro

De ce nu apare mult trambitata pagina a castigatorilor? Tot spuneti ca sunteti corecti, ca licitatiile sunt reale. De ce nu apare pagina cu castigatorii? Dar cu date exacte astfel incat sa putem lua legatura cu ei.

La sectiunea "Parerea ta" chiar nu mai scrie nimeni? Sau toti va injura si voi cenzurati? Oooo, scuze, am uitat ca n-are cine sa va injure; numai voi sunteti pe acolo si licitati!!!   :thumbdown:

Edited by maneagabriel, 24 January 2010 - 12:54.


#12
wonder3r

wonder3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.10.2006
Salutare,

Pot sa spun despre ei ca sunt ok. Am castigat produse cu 1 credit si nu produse ieftine, dar au si fost produse la care am pierdut multe credite. Roboti nu sunt pentru ca altfel cu siguranta nu luam produse cu 1 credit sau cu cateva credite.
Livrarea se face in termen, normal ca in orice business pot aparea unele intarzieri pe care nu le poti controla sau nu poti sa le prevezi, insa si cu aceste intarzieri, per total e un site serios si de incredere.

Bafta la licitatii la toti.

Edited by wonder3r, 14 May 2010 - 20:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate