Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Am vazut un soarece in apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
woopi

woopi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.07.2009
dupa vreo 12 castroane si cratiti puse cu nuca, 4 sticle si borcane cu momeala puse in zonele unde se vad curme ca ar urca si cobora soricei, 7 capcane cu arc si o capcana cu plasa imprumutata de la un coleg de faculta sunt fericitul propietar a 3 soricei si o soricioaica cu burta mai mare decat ea plus un borcan cu 4 melci pe el.
Pisicile mele au fost foarte fericite. Nu va faceti griji, am fost milos cu ei si i-am anesteziat (o coada de ciocan dupa cap) inainte sa devina mic dejun pisicesc.

#38
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Pisica mea s-a suit pe un dulap in magazie, si a inceput sa zgarie o cutie. Am banuit eu despre ce e vorba, si am scos-o in curte. Cum am ridicat capacul, am vazut oroarea. 1 soricel mediu. A pus laba pe el instantaneu.
Am pus 2 capcane in magazie, convins ca nu e doar unul. dupa cateva ore, surpriza, inca o bucata. Am scos capcana iar in curte, si am chemat pisica cea mica pe care am gasit-o azi. Eram convins ca o sa se uite ca mitza in calendar, dar de unde, a inceput ca turbata sa se invarta in jurul capcanei capcana. Ce ti-e si cu instinctul asta. Mica-mica, dar deja stie ce e bun.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CR1DN1UmyDE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Totusi, Duta nici nu se atinge de soarecii morti. Nu se joaca si nici nu ii mananca.

#39
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006

View Postlucifer76, on 12 noiembrie 2013 - 18:40, said:

Pisica mea s-a suit pe un dulap in magazie, si a inceput sa zgarie o cutie. Am banuit eu despre ce e vorba, si am scos-o in curte. Cum ia]
Totusi, Duta nici nu se atinge de soarecii morti. Nu se joaca si nici nu ii mananca.

Teckelul meu are probleme si cu mustele care bazaie prin apartament.
Daca bazaie o musca o receptioneaza si devine atenta ridicandu-si  jumatatile superioare de la urechi iar daca o intreb "ce cauta musca asta aici" o vaneaza, devine agitata: sare in sus.etc...pana la urma o mesteca tacticos.

Am incercat sa-i explic ca nu este frumos ce face dar ea mi-a zis sa o las in pace fiindca isi exerseaza talentele genetice de teckel/dachshund : http://en.wikipedia.org/wiki/Dachshund
Avand in vedere ca de 27 de ani am teckeli...am inteles-o si am lasat-o in pace..sa vaneze muste daca se simte bine.

Nu mai avem soricel in apartament...a disparut.

Edited by gabicen, 13 November 2013 - 00:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate