Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 

De acum dieta

- - - - -
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#1
girley

girley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 03.01.2010
salutare.de azi am inceput sa tin regim.si as avea cateva ,,nelamuriri".Daca pun miere de albine in ceaiul pe care il beau,e bn?Am inceput sa beau ceai verde.Daca trebuie baut simplu,fara zahar/miere de albine,spuneti-mi si mie.Si ce fructe si legume ar fi indicate sa mananc,ca sa tin un regim bun.Regimul care l-am inceput,este asa:Fara dulce,sucuri,prajeli,chipsuri si alte rontaieli.Mai multe legume,ceai,mai mult fiert,limonada cu putina miere de albine,si sport zilnic(mers pe jos+exercitii).Este bine asa?Daca mai trebuie ,,imbunatatiri" spuneti-mi si mie,va rog frumos!

#2
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 girley, on 4th January 2010, 10:03, said:

salutare.de azi am inceput sa tin regim.si as avea cateva ,,nelamuriri".Daca pun miere de albine in ceaiul pe care il beau,e bn?Am inceput sa beau ceai verde.Daca trebuie baut simplu,fara zahar/miere de albine,spuneti-mi si mie.Si ce fructe si legume ar fi indicate sa mananc,ca sa tin un regim bun.Regimul care l-am inceput,este asa:Fara dulce,sucuri,prajeli,chipsuri si alte rontaieli.Mai multe legume,ceai,mai mult fiert,limonada cu putina miere de albine,si sport zilnic(mers pe jos+exercitii).Este bine asa?Daca mai trebuie ,,imbunatatiri" spuneti-mi si mie,va rog frumos!

cat doresti sa slabesti?

#3
girley

girley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 03.01.2010

 darkangelo, on 4th January 2010, 10:05, said:

cat doresti sa slabesti?
cam 8-10 kg.pana la vara.nu vreau un regim scurt.am incercat asa,unul scurt si mi s-a facut rau.

#4
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

 girley, on 4th January 2010, 10:03, said:

.Este bine asa?

Eu cred că e destul de bine. Îți recomand: brânză degresată, lapte degresat, piept de pui sau soia. Și multă mișcare - suplețe - tinerețe!

#5
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Mierea nu este rea...nu ai de ce sa renunti la ea. Eu am pus 4kg de sarbatori si trebuie sa trec la sport+foame.  :thumbdown:

#6
girley

girley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 03.01.2010
cu ce as putea inlocui pieptul de pui si soia??ultima data asa am incercat sa fac...cu soia si cu carne de pui...si de atunci mi se face rau cand vad soia si pui.:(

#7
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 girley, on 4th January 2010, 10:07, said:

cam 8-10 kg.pana la vara.nu vreau un regim scurt.am incercat asa,unul scurt si mi s-a facut rau.
nu exista un regim scurt. exista doar regimuri si diete continue si distructive sau un mod sanatos de viata.
in prima faza incearca sa nu mananci foarte multe fructe, contin zaharuri, nu e bine sa mananci cartofi, mazare, morcovi.
fara prajeli, carne grasa, dulciuri, paine alba
fructele se mananca dimineata si in general nu in timpul mesei
mesele se iau aproximativ la ore fixe si e musai sa fie cel putin 3, cina nu mai tarziu de 19:00
fara sucuri sau alcool. deloc, chiar daca scrie pe ele fara "zahar" sau "naturale"  numai apa plata.
sport
ma mai gandesc si revin


 mossel, on 4th January 2010, 10:30, said:

Eu cred că e destul de bine. Îți recomand: brânză degresată, lapte degresat, piept de pui sau soia. Și multă mișcare - suplețe - tinerețe!

pui decat daca e de tara. puii pe care-i cumpoarati voi de la magazin sunt plini de hormoni de crestere care nu numai ca ajuta la ingrasat organismele lente dar te si ajuta daca esti fata sa-ti creasca par pe unde n-ai vrea si sa creeze alte dezechilibre hormonale pe care mi-e lene sa le insir, dar sunt naspa.

#8
girley

girley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 03.01.2010
eu azi dimineata,spre exemplu am mancat un ou fiert+branza degresat+o felie de paine integrala.si o cana de ceai verde.acum la pranz ma gandeam la un piure cu oleaca de branza+jum de portocala.e bn asa?vreau sa tin un regim corect!

#9
MaiMeri2000

MaiMeri2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.01.2010
eu iti recomand *regimul* meu , numai manca dulciuri,prajeli, mananca doar cele 3 mese pe zi si intre ele o gustare, poate un iaurt simplu sau un fruct, dimineata incearca cereala cu lapte , la pranz o salata de varza rosie si un orez cu legume  sau niste fripturi la gratar, seara dar numai tarziu de ora 5jum-6 poti manca niste fructe, un iaurt poate inca niste orez xD

#10
girley

girley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 03.01.2010
iaurt cu fructe am voie?

#11
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007

 girley, on 4th January 2010, 11:05, said:

iaurt cu fructe am voie?

Are zahar...Mai bine mananci un iaurt simplu separat si un fruct separat.  :thumbup:

#12
girley

girley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 03.01.2010
oricum,mai astp si alte pareri cu ce am voie si ce nu am voie.pupici

#13
MaiMeri2000

MaiMeri2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.01.2010

 unrealgeb1978, on 4th January 2010, 11:06, said:

Are zahar...Mai bine mananci un iaurt simplu separat si un fruct separat.  :thumbup:


bine dar nu de-o  data , daca inlocuiesti biscuitii cu crema de la ora 4 cu un iaurt si o fructa si inca u iaurt si inca o fructa : :naughty:
n-ai facut nimic oricum acest regim trebuie mentinut si cu un pic de sport, daca nu poti  merge la sala iti recomand sa inlociesti liftul cu scarile , sa mergi cu bicicleta sa inlociesti autobuzul sau metroul cu mersul pe jos ( cand timpul iti permite)

P.S sa ne ti la curent  cu rezultatele

#14
girley

girley

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 03.01.2010
ok.chiar acum plec pe jos cu prietenul la mici cumparaturi:P...thx..o sa va spun cum merge dieta...:)

#15
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 MaiMeri2000, on 4th January 2010, 10:58, said:

eu iti recomand *regimul* meu , numai manca dulciuri,prajeli, mananca doar cele 3 mese pe zi si intre ele o gustare, poate un iaurt simplu sau un fruct, dimineata incearca cereala cu lapte , la pranz o salata de varza rosie si un orez cu legume  sau niste fripturi la gratar, seara dar numai tarziu de ora 5jum-6 poti manca niste fructe, un iaurt poate inca niste orez xD

cerealele se umfla in stomac si faci "burta" de la ele pe timpul zilei, daca totusi vrei sa mananci alege-le pe cele integrale, fara zahar, ciocolata sau alte minuni
orezul nu este bun.
fructele nu se mananca seara
iaurtul musai sa fie iaurt simplu, fara fructe

#16
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 girley, on 4th January 2010, 10:03, said:

salutare.de azi am inceput sa tin regim.si as avea cateva ,,nelamuriri".Daca pun miere de albine in ceaiul pe care il beau,e bn?Am inceput sa beau ceai verde.Daca trebuie baut simplu,fara zahar/miere de albine,spuneti-mi si mie.Si ce fructe si legume ar fi indicate sa mananc,ca sa tin un regim bun.Regimul care l-am inceput,este asa:Fara dulce,sucuri,prajeli,chipsuri si alte rontaieli.Mai multe legume,ceai,mai mult fiert,limonada cu putina miere de albine,si sport zilnic(mers pe jos+exercitii).Este bine asa?Daca mai trebuie ,,imbunatatiri" spuneti-mi si mie,va rog frumos!
ce exercitii faci?

#17
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

 girley, on 4th January 2010, 10:36, said:

cu ce as putea inlocui pieptul de pui si soia??ultima data asa am incercat sa fac...cu soia si cu carne de pui...si de atunci mi se face rau cand vad soia si pui.:(

Poți înlocui cu pește slab.  

 darkangelo, on 4th January 2010, 10:52, said:

nu e bine sa mananci  morcovi.

Pardon?!?

 darkangelo, on 4th January 2010, 10:52, said:

pui decat daca e de tara. puii pe care-i cumpoarati voi de la magazin sunt plini de hormoni de crestere care nu numai ca ajuta la ingrasat organismele lente

Eu te cred, dar nu mănânc pui de la țară de când mă știu.

 darkangelo, on 4th January 2010, 10:52, said:

sa-ti creasca par pe unde n-ai vrea

Unde să mai crească la mine, pe limbă sau în podul palmei, că am destul mărar în rest...

 girley, on 4th January 2010, 10:55, said:

eu azi dimineata,spre exemplu am mancat un ou fiert+branza degresat+o felie de paine integrala.si o cana de ceai verde.acum la pranz ma gandeam la un piure cu oleaca de branza+jum de portocala.e bn asa?vreau sa tin un regim corect!

E ochei. Succes.

 darkangelo, on 4th January 2010, 12:06, said:

orezul nu este bun.

Dacă e consumat în cantități prea mari pentru o dietă, altfel e un aliment extraordinar.

#18
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 mossel, on 4th January 2010, 13:16, said:

Pardon?!?
dupa umila mea parere contin zahar.

 mossel, on 4th January 2010, 13:16, said:

Unde să mai crească la mine, pe limbă sau în podul palmei, că am destul mărar în rest...
daca ai fi femeie n-ai vrea mai mult par decat e cazul, nu crezi? si banuiesc ca nici dereglari hormonale. sau oi fi eu mai ciudata....

 mossel, on 4th January 2010, 13:16, said:

Dacă e consumat în cantități prea mari pentru o dietă, altfel e un aliment extraordinar.
daca e orezul alb care se vinde si consuma la noi nu e bun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate