Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Receiver Denon 1910 + boxe JBL

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Ca sa nu mai deschid alt thread inutil: vreau sa iau si un Marantz CD6003 (CD player), daca tot fac nebunia.
Intrebarea care ma roade pe mine...stie cineva ce fel de mecanism de incarcare a discului au? E pe curea actionarea sertarului? Fiindca la tot ce am avut pana acum s-a dus cureaua de cauciuc care actiona sertarul pe cremaliera in timp.

#20
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Pai si ce, nu se mai gasesc curele pt alea vechi?
Eu zic ca arunci banii degeaba pe Marantz-ul ala, un DVD player decent, cu iesire digitala spre receiver te va multumi la fel de mult. In fine, este doar parerea mea, bazata pe receiverul, boxele pe care le ai acum si camera in care ai zis ca sunt montate.

#21
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Nu conteaza cum are mecanismul de incarcare eu nu am vazut vreodata un Marantz care sa nu mai deschida platanul de incarcare si ma refer la modele de peste 15 ani vechime.
Cunosc playerul ala si pot sa iti spun ca merita daca ai o colectie masiva de sute sau mii de discuri CD originale.
Playerul ala poate depasii orice dvd player ce costa si mii de euro la redarea discurilor CD-Audio.
Marantz are o muzicalitate, o prezentare solida dar rafinata un sunet bogat, de negasit la alte firme din acelasi segment de pret.
Acum diferenta intre el si altceva este relevata si de sistemul de redare , combinatia aia receiver cu boxe are aceasta capacitate, mai ramane ca si urechea sa aprecieze sau nu diferenta.

#22
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Nu ma intereseaza un DVD player, am un PS3 sub TV deci daca intr-adevar vreau sa redau din el pot, insa cum zice FC72, Marantz-ul ala e ceva aparte. L-am ascultat azi, intr-adevar era ceva zgomot in jur si n-am putut sa ma concentrez dar e diferit de ce am eu acasa. Inclusiv DVD/SACD playerul meu Philips e sub Marantz dupa umila mea parere.

OK, deci daca n-are probleme cu mecanismul de incarcare, Marantz o sa fie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate